|
Пән: қазақ тілі мен әдебиеті Күні:20.04.2026 Сынып: 11АБВ |
Бөлім:Ұлт мұраты-ұлттыққауіпсіздік. Несіпбек Айтұлы «Бәйтерек» Педагогтің аты-жөні: Курегенова Г.А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Сағадат Нұрмағанбетов – халық қаһарманы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.4.5.1 ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндерден басты лексикалық бірліктерді нақтылап, мәтіннің ақпараттық-маңызды фрагменттерін анықтап, (компрессия) жинақы мәтін құрастыру. 11.2.4.1 кәсіби бағыттағы түпнұсқа мәтіндерден қажетті ақпаратты (деректерді, сипаттамаларды, сандық көрсеткіштерді, сілтемелерді) анықтау, олардың қолданылу мақсатын талдау |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: түпнұсқа мәтіннен қажетті ақпаратты (деректерді, сипаттамаларды, сандық көрсеткіштерді, сілтемелерді) анықтайды және олардың қолданылу мақсатын талдайды ; Жекелеген оқушылар: публицистикалық стильдегі мәтіннен басты лексикалық бірліктерді нақтылап, мәтіннің ақпараттық-маңызды фрагменттерін анықтап, (компрессия) жинақы мәтін құрастырады |
|||||||||
|
Ұлттық құндылық |
Тәуелсіздік жылдарында елдегі татулық, бейбіт өмір мен тұрақтылық — дамудың басты кепілі |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Ұлы Отан соғысы, азат етті, Кеңес Одағының Батыры, әскери қызмет, Мемлекеттік қорғаныс комитеті, Қорғаныс министрі, Халық қаһарманы |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. 1.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Көңіл-күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Оқушылар шеңберде тұрып, бір-біріне жақсы тілектер айтады. 2. Қимақағаз алып, топтарға бөлінеді. |
қимқағаздар |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
1.Үй тапсырмасын сұрау: 155-беттегі «Есте сақта» айдарымен берілген мәтінді әр топтан бір оқушыға ауызша айтқызу. 2. «Халық қаһарманы» атағы туралы сұрау, Сағадат Нұрмағамбетовтің портретін көрсету арқылы жаңа тақырыпты ашу. 3.4-тапсырма. Оқылым.Жазылым. Мәтінді оқыту, түпнұсқа мәтіннен маңызды ақпаратты анықтап, кластерге түсіру. 4.3-тапсырма. Аудиомәтінді тыңдатып, әр топқа бір сұрақ құрастырту, басқа топтарға жауап бергізу . 5.5-тапсырма. Мәтінде кездесетін сандарға қатысты ақпараттарды тапқызып, сәйкестендірту. 6.8-тапсырма Сұрақтардың дұрыс жауабын анықтату 7. Оқылған және тыңдалған мәтіндерін басшылыққа ала отырып, Сағадат Нұрмағамбетов туралы айтқызу. |
Оқылым. Үй тапсырмасын ауызша айтып беру Еліміздің марапаттары және ең жоғарғы марапаты туралы сұрақтарға жауап беру Оқылым Мәтінді оқиды. Оқушылар жұптық жұмыс жасайды,кластер құрады, талдайды Тыңдалым, жазылым. Аудиомәтінді тыңдап, сұрақ құрастыру, сұраққа жауап беру. Айтылым. Мәтінде кездесетін сандарға қатысты ақпараттарды тауып, сайттағы тапсырма арқылы сәйкестендіру, ауызша айтып беру . Айтылым Берілген сұрақтардың дұрыс жауабын анықтап, белгілеу. Айтылым. Сағадат Нұрмағамбетов туралы шағын мәтін құрастырып, айтып беру; |
Дескриптор: - жұптық жұмыс жасайды; -кластер құрады; -қорғайды
Дескриптор: - мәтін бойынша сұрақ құрастырады; -сұраққа жауап береді;
Дескриптор: -ақпараттарды сандармен дұрыс сәйкестендіреді; - Дескриптор: -сұрақты оқиды, -жауаптарды оқиды Дескриптор: -шағын мәтін құрастырып айтады |
Оқулық 155-бет
Сағадат Нұрмағамбетовтің суреті, «Халық қаһарманы» атағының «Алтын жұлдызы»
156-бет
Оқулық 157-бет
|
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін айтады. Сабақ ұнады, ұнамады. |
Қорытындылай келе, батыр туралы не білгендері сұралады. |
||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 9-тапсырма, 158-бет Сағадат Нұрмағамбетов туралы деректі фильм көріп, түсінгендерін айтып келу (ауызша) Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сағадат Нұрмағанбетов-халық қаһарманы 11-сынып
|
Пән: қазақ тілі мен әдебиеті Күні:20.04.2026 Сынып: 11АБВ |
Бөлім:Ұлт мұраты-ұлттыққауіпсіздік. Несіпбек Айтұлы «Бәйтерек» Педагогтің аты-жөні: Курегенова Г.А. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Сағадат Нұрмағанбетов – халық қаһарманы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.4.5.1 ғылыми және публицистикалық стильдегі мәтіндерден басты лексикалық бірліктерді нақтылап, мәтіннің ақпараттық-маңызды фрагменттерін анықтап, (компрессия) жинақы мәтін құрастыру. 11.2.4.1 кәсіби бағыттағы түпнұсқа мәтіндерден қажетті ақпаратты (деректерді, сипаттамаларды, сандық көрсеткіштерді, сілтемелерді) анықтау, олардың қолданылу мақсатын талдау |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: түпнұсқа мәтіннен қажетті ақпаратты (деректерді, сипаттамаларды, сандық көрсеткіштерді, сілтемелерді) анықтайды және олардың қолданылу мақсатын талдайды ; Жекелеген оқушылар: публицистикалық стильдегі мәтіннен басты лексикалық бірліктерді нақтылап, мәтіннің ақпараттық-маңызды фрагменттерін анықтап, (компрессия) жинақы мәтін құрастырады |
|||||||||
|
Ұлттық құндылық |
Тәуелсіздік жылдарында елдегі татулық, бейбіт өмір мен тұрақтылық — дамудың басты кепілі |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Ұлы Отан соғысы, азат етті, Кеңес Одағының Батыры, әскери қызмет, Мемлекеттік қорғаныс комитеті, Қорғаныс министрі, Халық қаһарманы |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу. 1.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Көңіл-күйім» әдісін қолдану арқылы сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл-күй қалыптастыру. Оқушылар шеңберде тұрып, бір-біріне жақсы тілектер айтады. 2. Қимақағаз алып, топтарға бөлінеді. |
қимқағаздар |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
1.Үй тапсырмасын сұрау: 155-беттегі «Есте сақта» айдарымен берілген мәтінді әр топтан бір оқушыға ауызша айтқызу. 2. «Халық қаһарманы» атағы туралы сұрау, Сағадат Нұрмағамбетовтің портретін көрсету арқылы жаңа тақырыпты ашу. 3.4-тапсырма. Оқылым.Жазылым. Мәтінді оқыту, түпнұсқа мәтіннен маңызды ақпаратты анықтап, кластерге түсіру. 4.3-тапсырма. Аудиомәтінді тыңдатып, әр топқа бір сұрақ құрастырту, басқа топтарға жауап бергізу . 5.5-тапсырма. Мәтінде кездесетін сандарға қатысты ақпараттарды тапқызып, сәйкестендірту. 6.8-тапсырма Сұрақтардың дұрыс жауабын анықтату 7. Оқылған және тыңдалған мәтіндерін басшылыққа ала отырып, Сағадат Нұрмағамбетов туралы айтқызу. |
Оқылым. Үй тапсырмасын ауызша айтып беру Еліміздің марапаттары және ең жоғарғы марапаты туралы сұрақтарға жауап беру Оқылым Мәтінді оқиды. Оқушылар жұптық жұмыс жасайды,кластер құрады, талдайды Тыңдалым, жазылым. Аудиомәтінді тыңдап, сұрақ құрастыру, сұраққа жауап беру. Айтылым. Мәтінде кездесетін сандарға қатысты ақпараттарды тауып, сайттағы тапсырма арқылы сәйкестендіру, ауызша айтып беру . Айтылым Берілген сұрақтардың дұрыс жауабын анықтап, белгілеу. Айтылым. Сағадат Нұрмағамбетов туралы шағын мәтін құрастырып, айтып беру; |
Дескриптор: - жұптық жұмыс жасайды; -кластер құрады; -қорғайды
Дескриптор: - мәтін бойынша сұрақ құрастырады; -сұраққа жауап береді;
Дескриптор: -ақпараттарды сандармен дұрыс сәйкестендіреді; - Дескриптор: -сұрақты оқиды, -жауаптарды оқиды Дескриптор: -шағын мәтін құрастырып айтады |
Оқулық 155-бет
Сағадат Нұрмағамбетовтің суреті, «Халық қаһарманы» атағының «Алтын жұлдызы»
156-бет
Оқулық 157-бет
|
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия (Ө)Әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін айтады. Сабақ ұнады, ұнамады. |
Қорытындылай келе, батыр туралы не білгендері сұралады. |
||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 9-тапсырма, 158-бет Сағадат Нұрмағамбетов туралы деректі фильм көріп, түсінгендерін айтып келу (ауызша) Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз


