|
Пәні: Математика |
Мектеп: № 6 орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 24.01.2019ж |
Мұғалім: Шаккозова Шарапат Мамытовна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 « » |
Қатысқандар: Қатыспағаны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортақ тақырып |
1.3 Шамалар мен олардың өлшем бірліктері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім |
3В Шамалар және өлшем бірліктері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сағат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
1.1.3.5 циферблат бойынша уақытты анықтау/ уақыттың өлшем бірліктерін ажырату: минут, сағат, күн, апта, ай. 1.1.3.1 өлшем бірліктерін қолдану арқылы шаманы өлшеу: сағат. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары (күтілетін нәтиже) |
Барлық оқушылар: уақытты ажыратады, өлшеуге қажетті әдістерді, құралдарды таңдайды; Көптеген оқушылар: сағат циферблатында уақытты анықтау және сағаттың көмегі арқылы іс-әрекеттің басталуы мен аяқталуы арасындағы уақыт аралығын өлшейді; Кейбір оқушылар: уақыт өлшем бірліктерін қолдану арқылы уақыт аралығын салыстырады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Үш тілдікті жүргізу Сағат – часы-clock |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел»ұлттық идеясы негізінде топта және жұптық жұмыс жүргізу барысында бір бірін тыңдауға, адамгершлікке тәрбиелеу, өз ісіне жауапкершілікті қалыптастыру . |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу, дүниетану: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, бейнежазба: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Минут, уақытты ажырату тәжірибесі, мектептегі сабақтардың басталуы мен аяқталу уақытын білу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу. Назарларын, зейіндерін сабаққа аудару. Бүгінгі сабағымыз ерекше сабақ. Бізге қонақтар келіп отыр. Бәріміз қонақтарға бұрылып амандасайық. Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз Сәлемдесіп құрметпен Бас иеміз біз. Психологиялық ахуал қалыптастыру кезеңі: Шырылдады қоңырау Біз сабақты бастаймыз Партамызға отырып Жаңа білім алуға Алға қадам жасаймыз. |
. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті |
(ұ) Ширату Балалар мен де сендерге «Құпия қобдиша» ала келдім. Ал, ендеше, ашып көрейік. Сендерге арнлған тапсырмалары бар екен.
а) тура ретпен б) кері ретпен Балалар, баспалдақпен жоғары көтерілгенде, төмен түскен кезде, рет-ретімен жүру керек. Аттап өтуге болмайды, абайсызда құлап, жарақат алу қаупі бар.
20+10= 15+5= 50-30= 40+20= 18-8= 12-6= 12-10= 19-7= 16+5=
ҚБ: « От шашу» «Миға шабуыл» Жұмбақ шешу: Ұзынды қысқалы қос тіл Он екі цифрмен дос бұл, Уақытты өлшеп санап Таппайды бір тағат . Бұл не сонда? (Сағат) Ауызша кері байланыс орнату. -Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгін сабақта не тұралы айтамыз. Сабақтың мақсатын таныстыру. Сағаттың көмегімен уақытты анықтауды үйрену. Сағат (сағ)- уақыттың өлшем бірлігі, сағат уақытты көрсететін құрал екенін білу. 1 сағаттың ұзақтығы неше минут екенін біледі. Қалай ойлайсыңдар, балалар, сағат бізге не үшін қажет? Сағат-часы- clock Ал сендер, сағаттың қандай түрлерін білесіңдер? Назарларыңды мына бейнежазбаға аударыңдар. «Кинометафора» әдісі. Кері байланыс: Сағаттың қандай түрлерін есте сақтадыңдар? Сағат бұл уақыт аралығы, сағатта сағаттық тіл, минуттық тіл, секундтық тіл болады. (Ұ) Оқулықпен жұмыс 18-19 б «Суреттегі сағаттар қай уақытты көрсетіп тұр» ҚБ: (Т) Тапсырма № 1 Сағат моделін құрастыру. Сандарды толықтыр, сағат тілдерін сал: сағаттық тіл көк, минуттық тіл қызыл қарындашпен. Топ қалауы бойынша уақытты көрсетеді, айтады. Дескриптор: -циферблатта сандарды толықтырады -циферблатқа сағаттық тілді дұрыс салады -циферблатқа минуттық тілді дұрыс салады -уақытты дұрыс анықтайды ҚБ: Бас бармақ әдісі.
(Т) Тапсырма № 2 Әр топқа сағат моделін беру. Сағат моделіндегі сағат тілдерін жылжыта отырып мыналарды көрсет: 1) Күнде таңертең нешеде тұрасыңдар? 2) Сабақ нешеде басталады? 3) Сағат нешеде ұйқыға жатасыңдар? Дескриптор: -сағат тілдерін жылжыта отырып таңғы уақытты көрсетеді - сабақ басталған уақытты қөрсетеді -ұйқыға жататын уақытты көрсетеді Топтар бір-бірін «От шашу» әдісімен бағалайды Балалар,сендер түнгі сағат 10-да, немесе 22.00 де ұйқтауларың керек.Уақтылы тынығып, келесі күні сабақта зерек болу үшін.уа қытты үнемді пайдалану қажет Сергіту сәті: «Күн боламыз,күн боламыз! Түн боламыз, түн боламыз! Сағат циферблатында бар сандарды естісеңдер 1 шапалақ, жоқ сады естісеңдер шапалақ ұрмаймыз
(ӨЖ) №4 Дәптердегі тапсырмаларды орындайды Суреттегі сағаттар қай уақытты көрсетіп тұр? Жаубын жаз. Бағалау критерийлері: -Білім алушылар әр суретегі сағаттың астына уақытты көрсетіп жаза алады Дескриптор: алған білімдеріне сүйеніп сағаттардың қай уақытты көрсетіп тұрған жауабын жазады Бағалау
(ЖЖ)тапсырма №5 «Жұптас та, ойла» Сол жақтағы сағат тілдерінің суретін іс-әрекеттің басталған уақытын сал. Оң жақта тұрған сағат тілдерінің іс-әрекеттің аяқталған уақытын көрсететіндей сал. -Аружан мектептен сағат 12 де шықты. Ол үйге 1 сағаттан кейін келді. ҚБағалау: «таяқшалар» беру арқылы Дұрыс орындаған жұпқа таяқша беру.
Бағалау критерийі: -іс –әрекеттің бастаған уақытын көрсетеді; -іс-әрекеттің аяқтаған уақытты көрсетеді; Мұғалім сағат моделінде дұрыс жауабын көрсетеді,оқушылар тексереді
|
Қобдиша Баспалдақ суреті. Кескінді Өмірмен байланыс. Сағат-часы- clock Бейнежазба сағат түрлері. Бейнежазба Есте сақта 1 сағ=60мин Плакат оқулық суреттер жұмыс дәптерлері 14 бет, суреттер Сағат моделі Әр жұпқа сағаттар суреті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: Бүгін сабақта нені білдік? Уақытты немен өлшейміз? Сағат тілдерін ата. 1 сағатта неше минут бар? Сағат не үшін қажет? Рефлексия Сабақ ұнады ма?Егер сабақ ұнаса стикерлеріңді «күліп» тұрған сағатқа жабыстырамыз.Егерде түсінбей қалсаңдар,сабақ ұнамаса «жылап» тұрған сағатқа жабыстырамыз. Қ.Б «Шәкіл » әдісі арқылы бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
«Саралау» әдісінің «Тапсырма» тәсілі арқылы білім деңгейі әртүрлі білім алушыларға арналған тапсырмалар беріледі. Білім алушылардың қажеттіліктеріне қарай тапсырмалар беру «Белсенді оқыту» әдісінің «Нұсқау беру жəне айту»тәсілі бойынша Сыныпқа оқыту/оқу мақсаттарын хабарлап, білім алушылардың не істеу керектігін түсінетініне жəне ерекше назар аударуы қажет мəселелерге көңіл бөлетініне көз жеткізу |
|
Қауіпсіздік ережесін есте сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1.Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? 2. Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? 3.Жеткізбесе неліктен? 4. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? 5.Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма? 6. Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,неліктен? |
1. 2. 3. 4. 5. 6. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі(оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алды(оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлі қажет? 1: 2:
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Шаккозова Шарапат МамытовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ "Сағат" 1 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ "Сағат" 1 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
бұл 1 сыныпқа арналған "Сағат" ашық сабағы. Сабақ мұғалімдерге, жас мамандарға көмегі тиер деген ойдамын.
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













