Материалдар / Ашық сабақ: "Сағат" 1 сынып

Ашық сабақ: "Сағат" 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
жас маманға көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Ақпан 2021
268
0 рет жүктелген
693 ₸ 770 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар



Пән: математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: Горное негізгі мектебі «КММ»

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Жусупова Айжан Есенгельдиновна

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Сағат



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)



1.1.3.2.Өлшем бірліктерін пайдаланып шамаларды өлшеу: сағат

1.1.3.5. Сағаттың циферблаты бойынша уақытты анықтау


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Сағат- уақыттың өлшем бірлігі екенін біледі.сағат моделін құрастыра алады. Циферблат бойынша уақытты анықтайды



Көптеген оқушылар: Уақыттың өлшем бірліктерін( минут, сағат 1 сағаттың жартысы) ажыратады, уақыттың маңыздылығын түсінеді



Кейбір оқушылар: Картография әдісі арқылы уақытты нақты анықтайды

Бағалау

критерийлері

-Циферблат бойынша уақытты анықтайды

- уақыттың өлшем бірліктерін (минут, сағат) біледі,

- өмірде қолдана алады




Тілдік мақсаттар




Сағат- часы -clock






Құндылықтарды

дарыту




Уақыттың маңыздылығын түсіну және бағалау

Пәнаралық

байланыстар

Көркем еңбек, жаратылыстану

АКТ қолдану

дағдылары

Презентация, интербелсенді тақта

Бастапқы білім


Уақыт және бір минуттың ұзақтығы туралы біледі. Сағат түрлерін ажыратады олардың қолдануын біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

1 мин








2 мин













2 мин.







Психологиялық ахуал:

Математика керек әр күнге

Математика қажет өмірде

Математиканы оқимыз

Миымызға тоқимыз

- Барлығыңа сабақта сәттілік тілеймін!

Ширату жаттығу: «Кім жылдам» белгілі бір уақыт аралығында іс-әрекет жасап көрейік.

  1. Қол шапалақтау

  2. Секіру

-Қанша рет қол шапалақтадық ?

-Неше рет секірдіңдер?

Осы іс-әрекетті жасау үшін сізге қандай уақыт берілді?

  • Аз ба?

  • Көп пе?

  • Аз уақыт аралығы қалай аталатынын білесіз бе?

Балалардың жауаптары ( Минут)

Сөзжұмбақ: суреттегі заттардың алғашқы әріптерінен сөз құраңдар.(Сағат)

Shape1 Shape2 Shape3 Shape4 Shape5



Балалар жасырынған сөзді табады



( сабақтың жаңа тақырыбы ашылады)

Шаттық шеңбері

Shape6



































Интербелсенді тақта

Сабақтың ортасы




3 мин














4 мин




















3мин









4 мин














1 мин











1 мин










2 мин








8 мин

































































3мин






















Интервью әдісі:

-Сағат туралы не білесіңдер?

-Сағат нені білдіреді деп ойлайсыңдар?

-Сағаттардың қай уақытты көрсетіп тұрғанын және сағат тілдерінің орналасуындағы ұқсастығын білесіңдер ме? Түсінесіңдер ме?

Мұғалім : Сағат – бұл уақыт аралығы. 1 сағатта 60 минут бар. Бұл уақытта сағаттың тіл бір саннан келесі санға жылжығанша, минуттық тіл толық 1 айналым жасайды. Минуттық тіл 12-ні көрсеткенде, сағаттық тіл сол мезгілдегі уақытты көрсетеді.

ЕСІҢЕ САҚТА!!! 1 сағ= 60 минут

(Сағат моделі арқылы түсіндіре отырып көрсету)



  1. тапсырма

Жеке жұмыс: Сағаттың моделін құрастыру. Оқушылар өз бетінше жұмыс жасайды, сағат моделін құрайды.Shape7





Дәптермен жұмыс:

  1. тапсырма:

сағат қай уақытты көрсетіп тұрғанын тауып, жауабын жазыңыздар.

Дескриптор

  • Сағат тілдерін ажыратады

  • -уақытты анықтайды

  • Жазады

Қ.Б. Жапондық бағалау ( өзін- өзі бағалау)

Shape8





  1. Тапсырма .Жұптық жұмыс: Сәйкестендіру әдісі

Тапсырма: Электрондық сағаттар қай уақытты көрсетіп тұр? Механикалық сағат осы уақытты көрсететіндей етіп, тілдерді толықтырып сал.

Дескриптор:

- Электронды сағат қай уақытты көрсетіп тұрғанын біледі.

- Механикалық және электронды сағаттың уақытын көрсете алады

- Екі сағаттың уақытын сәйкестендіреді.

Қ.Б. : Табиғат құбылысы ( балалар жұпта бір- бірін бағалайды «табиғат құбылысы » суреттер арқылы

Shape9 Shape10 Shape11

ТАМАША ЖАҚСЫ ОЙЛАН

(Бағалау әдісі)

Сергіту сәті: «Тездет, бірақ қателеспе»

Ойын шарты:

Ағаштан жасалған затты көрсетсе- оқушылар алақандарын соғады.

Темірден жасалған затты көрсетсе- аяқтарымен еденді тарсылдатады.

Қағаздан жасалған зат болса- орындарында үндемей қалады.

Сағаттың тіліндей

Оңға бір,

Солға бір.

Оң аяқ

Сол аяқ

Бәрі де оңай – ақ



Топқа бөлу: «Сағат түрлері бойынша»:(қима суреттер беріледі, түрлеріне байланысты топтастыру)

  1. тапсырма

Топтық тапсырмалар:

1 –ші топ:Оқулықпен жұмыс: 18 бет.

Кітапта берілген сағат үлгілерін тақтадан тап, уақытты көрсет

- Бір сағаттың жартысын атау.

2-ші топ

- Сөз есеп шығарыңдар

Маржан үй тапсырмасын 1 сағатта орындады. Ал Айжан үй тапсырмасын 10 минут ерте аяқтады. Қыздардың әрқайсысы үй тапсырмасын неше минутта орындады? Сен қалай білдің?

3-ші топтың тапсырмасы:

-Картография әдісін қолдана отырып, күнін тиімді пайдаланудың үлгісін көрсетеді

Міндеті

Уақыт координаттарындағы феноменді қадағалауға мүмкіндік беретін визуалды тәсіл.

Элементтері

  • Сандық шкала

  • Оқиғалық қатар


Тәртібі

  • Картаға нені, қай сәтте, қандай қөзқарас тұрғысынан түсіу қажеттігі анықталады.

  • Сандық шкалада уақыт индекстері көрсетіледі.

  • Оқиғалық қатарда сол сәтте немесе өзге уақыт кезеңдерінде не болғаны жазылады.




Дескриптор:

  1. Сағат тілдерін жылжыта отырып, берілген уақытты көрсетеді

  2. Қыздардың әрқайсысы үй тапсырмасын неше минутта орындағанын табады.

  3. Картограмма арқылы жұмыс жасай алады

Қ.Б.: Ғажайып сызғыш. Топтар бір- бірін бағалайды

Shape12



Қосымша материал: Сен білесің бе?

Астананың 15 жылдығына орай Есіл озенінің жағасындағы Жеңіс саябағына «Күн сағаты» орнатылды. Ол бұлтсыз күндері уақытты дәл көрсетеді. Сағат стелла тәрізді. Сағат тілдері мен циферблаты қоладан жасалған. Стелланың биіктігі 10 метр. Нақты уақытты анықтау үшін стелладан циферблатқа түскен көленкеге назар аудару қажет. Циферблатта көлеңке түсетін 6,9,12, 15 және 18.00 сағаттары белгіленген. Жоба авторы- қазақстандық сәулетші Антон Максимов


микрофон







Shape13





Бірқолданыстағы тәрелке, маркер, картон, желім, қайшы, ермексаз















оқулық,

«табиғат құбылыстар» суреттер







Сағат суреттер





























Қима суреттер



































Оқулық, сағат моделі, сызба





























































<

Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!