Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Сайтты жариялау
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
№35 М. Мәметова атындағы ЖОББМ
Бөлім |
Веб-жобалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтың аты-жөні |
Тасыбекова Гульжан Калыковна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
12.02.2024 жыл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып:10 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
§21. Сайтты жариялау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.2.3.4 сайтты жариялау үшін файлды алмастырғышты пайдалану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Сайтты жариялау әдістерін сипаттай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сайтты жариялау әдістерін пайдалана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Файл алмасу ресурстарын жобаның нәтижесін жариялау және тарату үшін пайдалана алады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жосп. кезеңдері |
Сабақтың жоспарланған іс-әрекетті |
|
|
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 2 минут 3 минут |
Ұйымдастыру. Оқушыларменсәлемдесу, түгелдеу. Сыныптажағымдыахуалорнатуүшін «Жүректенжүрекке» тренингінұйымдастыру. Оқушылардытүрлітүстікартонқағаздарарқылы 3топқа бөлу. 1 топ –Сурет, 2 топ – Дыбыс , 3 топ - Бейне Үйтапсырмасынескетүсіру. «Сұрақ жауап» әдісі:
|
Оқушылар сәлемдеседі Шаттық шеңберіне тұрады, тілектер айтады Топтарға бөлінеді Оқушылар сұраққа жауап береді |
ҚБ:Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, қолдау көрсе |
Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 15 минут |
«Миғашабуыл» әдісі
пікірталас ұйымдастыру «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқушылар кітаптағы тақырыпты жұптасып талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады. |
Сабақ материалын талқылайды, мазмұнын түсінеді «Түртіп алу» әдісі арқылы Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады. Оқушылар берілген тақырыпты оқиды және сұрақтар қойып ойласады
|
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді ҚБ:Ауызша мадақтау, ынталандыру Дескриптор: Оқулықтан тақырыпты оқиды, топта талдылайды ҚБ: «Бағдаршам» арқылы бағалау |
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||||||
15 минут |
Тапсырма1 . Оқылған және талқыланған материалдар негізінде әр тәсілдің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтап, кестені толтыру Тапсырма 2.Жұптық жұмыс Сайтты жариялау тәсілдерін зерделеу Сайтты жариялау тәсілдері: Сайтты дискіге немесе кез келген басқа ақпарат тасушыға жазып, Web-сервер әкімшісіне апарып беруге болады. Пайдаланушыға Web-шолушы көмегімен сайттың файлдарын жүктеуге мүмкіндік беретін тегін Web-сервер арқылы. FTP-қосылу арқылы. Егер пайдаланушы сайтты құру үшін сайтты басқару функцияларына ие Web-редакторларды қолданса, яғни олардың ортасында FTP хаттамасы бойынша жариялау мүмкіндігі беріледі. Тапсырма 3.Сайттыақысызжәнеақылыжариялауалгоритмінжазыңдар. |
Сайтты ақысыз және ақылы жариялау алгоритмін жазады
|
Дескриптор: Жариялау тәсілдерінің артықшылығы мен кемшілігін ажыратады ҚБ:Смайликтер арқылы бағалау Дескриптор: Сайтты жариялау тәсілдерін зерделейді
ҚБ:Смайликтер арқылы бағалау |
Дидактикалық материал 2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты қорытындылау Веб-сервердегенне? Хостингқалайқұрылады? Веб-торапдегенне? Домен, домендікатауқалайалынады? Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Оқушылар сабақ туралы жақсы екі әсерімен және түсінбеген бір сұрағымен бөліседі. Үй жұмысы:§21. Сайтты жариялау |
Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс орнатады |
1-10 балдық жүйе бойынша әр оқушының өзіне тиісті балын қойып бағалайды. |
Оқулық, күнделік Үлестірме қағаздар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау. Сіз қанадай тәсілмен көбірік қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз ? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қабілетті оқушыларға: «Шындық, жалған» әдісі арқылы жылдамдыққа сұрақтар қойып жауап аламын. Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға: жеңіл сұрақ-жауаптар мен терминмен жұмыс беріледі |
Өзін-өзі бағалау. «Бағдаршам» арқылы бағалау. «Смайлик» арқылы бағалау. |
Компьютермен жұмыс жасауда техника қауіпсіздік ережесін сақтауы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Оқушылардың топтық жұмыс жасау арқылы бірлескен қарым-қатынас орнатуы. 2: Веб беттерді жариялау түрлерін меңгеруі Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: Оқушылардың жеке және топтық жұмыстарды орындаудағы белсенділігі 2:Оқушыларды топқа бөлуде жаңа сабақтың тақырыбымен байланыстыру Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: Веб беттерді құру және жариялау 2: Топтық жұмысқа назар аудару |
10 сынып ҚГБ
Сабақтың тақырыбы: §21. Сайтты жариялау
Тапсырма1 .
Оқылған және талқыланған материалдар негізінде әр тәсілдің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтап, кестені толтыру
Жариялау тәсілі |
Артықшылығы |
Кемшілігі |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Тапсырма 2.Сайтты ақысыз және ақылы жариялау алгоритмін жазыңдар.
Сайттыақысызжариялау |
Сайттыақылыжариялау |
||
1-әрекет |
|
1-әрекет |
|
2-әрекет |
|
2-әрекет |
|
... |
|
... |
|
Тапсырма 3. Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып, Қазақ- стандағы хостингтер мен серверлерді өзара салыстырып, талдаужасаңдар.Тапсырманытоптарғабөлініпорындаңдар
Xостинг |
Тұтынушылары |
Бағалау көрсеткіші |
ps.kz |
|
|
gohost.kz |
|
|
megahost.kz |
|
|
idhost.kz |
|
|
space.kz |
|
|
oblako.kz |
|
|
hoster.kz |
|
|
bladeweb.org |
|
|
hosthouse.kz |
|
|
smarthost.kz |
|
|