Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақжар ауылы ЖОББМ»КММ |
|
|
Бөлім |
7.3С Салыстырмалы атомдық масса және қарапайым формула |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Нагибатқызы Арайлым |
|
|
Күні : |
12.03.2026 |
|
|
Сынып: |
7 «А» |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Салыстырмалы атомдық масса |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.9 -табиғи изотоптары бар химиялық элементтердің атомдық массалары бөлшек сан болатындығын түсіну |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу. Психологиялық ахуал. Есімдерін айтып басқы әріптері арқылы өздеріңнің жақсы қасиеттерін айтқызамын. «Адал азамат бағдарламасындағы құндылықтарды оқыту процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» “Тәуелсіздік және Отаншылдық” Үй тапсырмасы. Wordwoll платформасындағы ойын түріндегі тапсырманы орындайды, сұрақтарға жауап береді. https://wordwall.net/ru/resource/63870037 «Химиялық элементтер» ойыны Мұғалім айтады, оқушылар жауап береді.
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Өз есімдерін басқы әріптермен жақсы қасиеттерін айтады. Химиялық элементтерді сәйкестендіреді, дұрыс жауап береді. |
Дескриптор Дұрыс жауап береді. 1 балл |
Презентация Көрнекіліктер |
||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Жаңа сабақ Жаңа тақырыпты түсіндіру барысында YouTube платформасындағы бейнематериалды пайдалану арқылы оқушыларға изотоптар және салыстырмалы атомдық масса туралы түсінік қалыптастыру. https://youtu.be/JlFiA6a5LSo?si=jYJREIlx-EImiWd6
Топтық жұмыстар. 1-топ: Мәтінмен жұмыс. Мәтіндегі ақпаратпен танысады, талдау жасайды,дәлелдейді.
2-топ: Кестені толтыру.
3-топ: Берілген кестені толтырып, сұрақтарға жауап беру.
|
Оқушылар жаңа сабақ бойынша ақпарат алады. Оқушылар топтық жұмыста бірлесіп тапсырманы орындайды. Оқушылар кестені толтырып, өз жауаптарын түсіндіреді. Оқушылар кестені толтырады, сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор : Салыстырмалы атомдық масса ұғымына түсінік бере алады. 2 балл Дескриптор : Мәтінмен танысып, талдау жасайды, нақты дәлелдер келтіреді 3 балл Дескриптор : Кесте арқылы элементтің таңбасы мен массасын жазады. Өз жауаптарын түсіндіреді. 3 балл Дескриптор Кестені толтырып, сұрақтарға жауап береді. 3 балл |
Презентация Бейнеролик Ақпараттық мәтін Кесте Тұжырымдама кестесі |
||
|
Cергіту 3 минут |
Дене жаттығулар |
Оқушылар видеоға қарап жаттығуларды орындайды. |
Мақтау, мадақтау. |
Бейнеролик |
||
|
5 минут (Жұптық жұмыс) |
|
Химиялық элементтің орташа салыстырмалы атомдық массасын есептейді. |
Дескриптор: Изотоптардың мольдік үлесін анықтайды. Орташа Салыстырмалы атомдық массаны есептейді. 3 балл |
Жұмыс парағы |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту тапсырмасы «Umaigra» платформасы бойынша https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=52286 |
Сабақты бекітуге берілген тапсырманы орындайды. |
Дескриптор : Сабақты бекіту тұжырымдамасы дұрыс екенін анықтай алады; 3 балл |
|
||
|
Рефлексия 2 минут
Бағалау 2 минут Үй тапсырмасы 1 минут |
Qr code
Бүгінгі сабақ бойынша жүрекшемен оқушыларды бағалаймын. |
Сабаққа кері байланыс қалдырады. |
Өзін-өзі бағалау жүргізеді. |
Кері байланыс стикерлері |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Салыстырмалы атомдық масса. 7 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақжар ауылы ЖОББМ»КММ |
|
|
Бөлім |
7.3С Салыстырмалы атомдық масса және қарапайым формула |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Нагибатқызы Арайлым |
|
|
Күні : |
12.03.2026 |
|
|
Сынып: |
7 «А» |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Салыстырмалы атомдық масса |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.9 -табиғи изотоптары бар химиялық элементтердің атомдық массалары бөлшек сан болатындығын түсіну |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу. Психологиялық ахуал. Есімдерін айтып басқы әріптері арқылы өздеріңнің жақсы қасиеттерін айтқызамын. «Адал азамат бағдарламасындағы құндылықтарды оқыту процесіне ұйымдастыру кезеңінен бастап,сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін» “Тәуелсіздік және Отаншылдық” Үй тапсырмасы. Wordwoll платформасындағы ойын түріндегі тапсырманы орындайды, сұрақтарға жауап береді. https://wordwall.net/ru/resource/63870037 «Химиялық элементтер» ойыны Мұғалім айтады, оқушылар жауап береді.
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Өз есімдерін басқы әріптермен жақсы қасиеттерін айтады. Химиялық элементтерді сәйкестендіреді, дұрыс жауап береді. |
Дескриптор Дұрыс жауап береді. 1 балл |
Презентация Көрнекіліктер |
||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
Жаңа сабақ Жаңа тақырыпты түсіндіру барысында YouTube платформасындағы бейнематериалды пайдалану арқылы оқушыларға изотоптар және салыстырмалы атомдық масса туралы түсінік қалыптастыру. https://youtu.be/JlFiA6a5LSo?si=jYJREIlx-EImiWd6
Топтық жұмыстар. 1-топ: Мәтінмен жұмыс. Мәтіндегі ақпаратпен танысады, талдау жасайды,дәлелдейді.
2-топ: Кестені толтыру.
3-топ: Берілген кестені толтырып, сұрақтарға жауап беру.
|
Оқушылар жаңа сабақ бойынша ақпарат алады. Оқушылар топтық жұмыста бірлесіп тапсырманы орындайды. Оқушылар кестені толтырып, өз жауаптарын түсіндіреді. Оқушылар кестені толтырады, сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор : Салыстырмалы атомдық масса ұғымына түсінік бере алады. 2 балл Дескриптор : Мәтінмен танысып, талдау жасайды, нақты дәлелдер келтіреді 3 балл Дескриптор : Кесте арқылы элементтің таңбасы мен массасын жазады. Өз жауаптарын түсіндіреді. 3 балл Дескриптор Кестені толтырып, сұрақтарға жауап береді. 3 балл |
Презентация Бейнеролик Ақпараттық мәтін Кесте Тұжырымдама кестесі |
||
|
Cергіту 3 минут |
Дене жаттығулар |
Оқушылар видеоға қарап жаттығуларды орындайды. |
Мақтау, мадақтау. |
Бейнеролик |
||
|
5 минут (Жұптық жұмыс) |
|
Химиялық элементтің орташа салыстырмалы атомдық массасын есептейді. |
Дескриптор: Изотоптардың мольдік үлесін анықтайды. Орташа Салыстырмалы атомдық массаны есептейді. 3 балл |
Жұмыс парағы |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Сабақты бекіту тапсырмасы «Umaigra» платформасы бойынша https://www.umapalata.com/zexpo/game.html?LANG=RU&idGames=52286 |
Сабақты бекітуге берілген тапсырманы орындайды. |
Дескриптор : Сабақты бекіту тұжырымдамасы дұрыс екенін анықтай алады; 3 балл |
|
||
|
Рефлексия 2 минут
Бағалау 2 минут Үй тапсырмасы 1 минут |
Qr code
Бүгінгі сабақ бойынша жүрекшемен оқушыларды бағалаймын. |
Сабаққа кері байланыс қалдырады. |
Өзін-өзі бағалау жүргізеді. |
Кері байланыс стикерлері |
||
шағым қалдыра аласыз




















