№172 мектеп-гимназиясы
Директордың оқу ісі-жөніндегі орынбасары: Көбенкулова Ш.К
Математика 18-сабақ
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем. Шамалар жəне олардың бірліктері |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Базарбаева Г.К |
|
|
Күні: |
09.12.2020 |
|
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шамалар./Жылдың əр мезгіліндегі туған өлкем |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.4 Уақыт(сағ, мин, ай, жыл) өлшем бірліктері арақатынасына сүйеніп түрлендіру 2.1.3.5. Циферблат бойынша уақытты анықтау: сағат жəне минут |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шамалармен амалдар орындап, салыстыра алады. Көптеген оқушылар: уақыт өлшем бірліктерін түрлендіре алады. Кейбір оқушылар: өрнектердің мәнін есептемей салыстыра алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Мозайка» әдісі арқылы жүреді: Берілген суреттерді құрау арқылы,бүгінгі сабақ тақырыпты ашады. -Бір жылда неше мезгіл бар? -Бір жылда неше ай бар? -Бір айда неше күн бар? -Ұзындықтың өлшем бірліктерін ата. - Массаның өлшем бірліктерін ата. - Сыйымдылықтың өлшем бірліктерін ата. - Уақыттың өлшем бірліктерін ата. -Ендеше бүгінгі сабағымызда шамалармен амалдар орындаймыз. Үй тапсырмасын тексеру |
Ширату жаттығуларын жасайды. Мозайканы құрау арқылы тақырыпты ашады. (Жыл мезгілдері) Сұрақтарға жауап береді.
8дм8см+30cм=110см 3сағ 20мин-20мин=3сағ 1м-56см=44см 24кг+76кг=100кг=1ц |
1б |
Жыл мезгілдерінің суреттері |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 2 мин 13 мин |
Психологиялық дайындық Апта деген ағайдың Жеті бірдей ұлы бар Бірінші ұлы Дүйсенбі Екінші ұлы Сейсенбі Үшінші ұлы Сәрсенбі Төртінші ұлы Бейсенбі Бесінші ұлы Жұма Алтыншы ұлы Сенбі Кенже ұлы Жексенбі
(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сұрақтарға жауап бер: Бір аптада 7 күн бар. Апта күндерін ата. Бір айда неше күн бар? Бір жылда неше ай бар? Қараша айында неше күн бар? Қараша айы аптаның қай күнінен басталды? 25 қараша аптаның қай күніне сай келеді? Жұма қараша айының қай күндеріне сәйкес келген? 2-тапсырма А) Рим цифрларымен белгіленген ай аттарын ата. Әр айда неше күн бар? Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: - Әр бағаннан артық күнді тап. 4-тапсырма Сергіту сәті Сағаттың тіліндей Иіліп оңға бір, Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір. Оң аяқ,сол аяқ Жаттығу оңай ақ.
Дәптермен жұмыс 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Ай атауларын рим цифрымен жаз. -Менің туған күнім -Менің анамның туған күні -Білім күні -Жаңа жыл -Жазғы каникулдың басталатын уақыты 2-тапсырма.Сағат «тілдерін» сал. -Берілген уақыты сағат тілдеріне қояды. 3-тапсырма. 4-тапсырма 48+32=80 80-32=48 97-49=48 48+49=97 76+19=95 95-19=76 100-38=62 62+38=100 ҚБ тапсырмалар. |
Дескриптор: - Сұрақтарға жауап береді. -Ай аттарын, әр айдағы күн санын атайды. Дескриптор: - Сұрақтарға жауап береді. -Ай аттарын, әр айдағы күн санын атайды. 32/IX, 31/IV, 30/II 1сағ 20мин=80мин 90мин=1сағ30мин 6дм 8см=68см 14дм=1м4дм 18см=1дм8см 800кг=8ц Сергіту жаттығуын жасайды. Дескриптор: -Күндерін жазады -Рим цифрімен жазады Дескриптор: -1 сағатта неше минут барын анықтайды -Сағат тілдерін дұрыс қояды Дескриптор: -100саны шығатындай кегельді бояп анықтайды. Дескриптор: -Қосындының,айырманың мәнін табады. -Дұрыстығын тексереді |
Топтық жұмыс 2б 2б 2б 1б |
Оқулық, дәптер қалам күнтізбе Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Бас бармақ » әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 3-тапсырма. |
Рефлексия жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Шамалар"
Ашық сабақ "Шамалар"
№172 мектеп-гимназиясы
Директордың оқу ісі-жөніндегі орынбасары: Көбенкулова Ш.К
Математика 18-сабақ
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем. Шамалар жəне олардың бірліктері |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Базарбаева Г.К |
|
|
Күні: |
09.12.2020 |
|
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Шамалар./Жылдың əр мезгіліндегі туған өлкем |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.4 Уақыт(сағ, мин, ай, жыл) өлшем бірліктері арақатынасына сүйеніп түрлендіру 2.1.3.5. Циферблат бойынша уақытты анықтау: сағат жəне минут |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: шамалармен амалдар орындап, салыстыра алады. Көптеген оқушылар: уақыт өлшем бірліктерін түрлендіре алады. Кейбір оқушылар: өрнектердің мәнін есептемей салыстыра алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Мозайка» әдісі арқылы жүреді: Берілген суреттерді құрау арқылы,бүгінгі сабақ тақырыпты ашады. -Бір жылда неше мезгіл бар? -Бір жылда неше ай бар? -Бір айда неше күн бар? -Ұзындықтың өлшем бірліктерін ата. - Массаның өлшем бірліктерін ата. - Сыйымдылықтың өлшем бірліктерін ата. - Уақыттың өлшем бірліктерін ата. -Ендеше бүгінгі сабағымызда шамалармен амалдар орындаймыз. Үй тапсырмасын тексеру |
Ширату жаттығуларын жасайды. Мозайканы құрау арқылы тақырыпты ашады. (Жыл мезгілдері) Сұрақтарға жауап береді.
8дм8см+30cм=110см 3сағ 20мин-20мин=3сағ 1м-56см=44см 24кг+76кг=100кг=1ц |
1б |
Жыл мезгілдерінің суреттері |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 2 мин 13 мин |
Психологиялық дайындық Апта деген ағайдың Жеті бірдей ұлы бар Бірінші ұлы Дүйсенбі Екінші ұлы Сейсенбі Үшінші ұлы Сәрсенбі Төртінші ұлы Бейсенбі Бесінші ұлы Жұма Алтыншы ұлы Сенбі Кенже ұлы Жексенбі
(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сұрақтарға жауап бер: Бір аптада 7 күн бар. Апта күндерін ата. Бір айда неше күн бар? Бір жылда неше ай бар? Қараша айында неше күн бар? Қараша айы аптаның қай күнінен басталды? 25 қараша аптаның қай күніне сай келеді? Жұма қараша айының қай күндеріне сәйкес келген? 2-тапсырма А) Рим цифрларымен белгіленген ай аттарын ата. Әр айда неше күн бар? Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: - Әр бағаннан артық күнді тап. 4-тапсырма Сергіту сәті Сағаттың тіліндей Иіліп оңға бір, Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір. Оң аяқ,сол аяқ Жаттығу оңай ақ.
Дәптермен жұмыс 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Ай атауларын рим цифрымен жаз. -Менің туған күнім -Менің анамның туған күні -Білім күні -Жаңа жыл -Жазғы каникулдың басталатын уақыты 2-тапсырма.Сағат «тілдерін» сал. -Берілген уақыты сағат тілдеріне қояды. 3-тапсырма. 4-тапсырма 48+32=80 80-32=48 97-49=48 48+49=97 76+19=95 95-19=76 100-38=62 62+38=100 ҚБ тапсырмалар. |
Дескриптор: - Сұрақтарға жауап береді. -Ай аттарын, әр айдағы күн санын атайды. Дескриптор: - Сұрақтарға жауап береді. -Ай аттарын, әр айдағы күн санын атайды. 32/IX, 31/IV, 30/II 1сағ 20мин=80мин 90мин=1сағ30мин 6дм 8см=68см 14дм=1м4дм 18см=1дм8см 800кг=8ц Сергіту жаттығуын жасайды. Дескриптор: -Күндерін жазады -Рим цифрімен жазады Дескриптор: -1 сағатта неше минут барын анықтайды -Сағат тілдерін дұрыс қояды Дескриптор: -100саны шығатындай кегельді бояп анықтайды. Дескриптор: -Қосындының,айырманың мәнін табады. -Дұрыстығын тексереді |
Топтық жұмыс 2б 2б 2б 1б |
Оқулық, дәптер қалам күнтізбе Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Бас бармақ » әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 3-тапсырма. |
Рефлексия жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













