|
Білім беру ұйымының атауы |
№372 бастауыш мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Салахиева.А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.02.2024 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 “Б” сынып. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№86 сабақ. Шамалар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.1.3.5 уақытты циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем бірліктерін (минут, сағат) ажырату; 1.1.3.2** өлшем бірліктерді: уақыт (сағ, мин, см, дм, кг, л) қолданып өлшеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шамаларды қайталайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: ізденімпаз,жасампаз ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 20 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 6минут
Қосымша тапсырма 2минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру «Наурыз» әнін тыңдату. Наурыз мерекесі туралы ойларын, білімдерін ортаға салады Өткенді пысықтау « Уақытты анықта» ойыны Мұғалім сағат моделінен уақытты көрсетеді, оқушы уақытты айтып тұрады. Жаңа тақырып “Суреттер сөйлейді”әдісі арқылы жаңа сабақты ашамын. 1-тапсырма Әлия мен Сырымның Наурыз мерекесінің алдындағы аптада жұмыстары көп болды. Олардың не жасап үлгергенін айтып бер. Дүйсенбі - 08.00 кәстөм өлшеп көру Сейсенбі - 09.00 би Сәрсенбі - 10.00 хор Бейсенбі – 09.00 сурет салу Жұма - 08.00 домбыра Сенбі - 10.00 би Жексенбі - 10.00 Наурыз концерт Өзіндік жұмыс 2-тапсырма Есепті шығар. а) Көк кесіндінің ұзындығы 5 см, ал қызыл кесіндінің ұзындығы одан 2 см ұзын. Қызыл кесіндінің ұзындығы нешеге тең? 5см+2см=7см Жауабы: Қызыл кесіндінің ұзындығы 7см ә) Шешуі 7 – 2 болатындай кері есеп құрастыр. Көк кесіндінің ұзындығы 5 см, ал қызыл кесіндінің ұзындығы одан 7 см. Қызыл кесіндінің ұзындығы неше см ұзын? 7см-5см=2см Жауабы: Қызыл кесіндінің ұзындығы 2 см ұзын
ЕБҚ “Бәйге” ойыны арқылы жүреді. Ойынның мақсаты:Бұл ойын арқылы оқушылардың математикаға қызығушылықтары арттыру.Математика сабағында алған білімдерін қайталай келіп,ойлау қабілеттерін,жүйріктікке баулиды. ЕҚБ “Көкпар” ойыны ойналады. Ойынның шарты:Екі топқа бөлінеді. Ортадағы қазандықтан көкпарды алып,ретімен тапсырмаларды орындап, көкпарды өз қазандарына кім бірінші әкелсе сол жеңіске жетеді... Ойын осылай жалғаса береді. Топтық жұмыс 3-тапсырма «Ретін тап» ойыны Сен карточкаларды қандай топтарға бөлесің? Ай атауларын, апта күндерін дұрыс ретпен ата. сейсенбі қаңтар ақпан қыргүйек қараша дүйсенбі сәрсенбі наурыз мамыр желтоқсан бейсенбі сәуір маусым шілде жұма тамыз қазан сенбі жексенбі Дене жаттығуларын жасайды 4-тапсырма “Теңге ілу” ойыны арқылы жұптық жұмыс жүргізіледі. 60 кг – 20 кг 20 кг + 60 кг 10 кг + 80 кг 70 кг – 30 кг 90 л – 10 л 10 л + 90 л 30 л + 50 л 80 л – 20 л Зерттеушілік тапсырма 5-тапсырма Қайсы жеміс ең ауыры? Бірінші таразыдан ананстың жүзімнен ауыр екенін анықтайды. Жүзімнің апельсинен ауыр екені анықталады. Бұдан оқушылар ананас ең ауыр жеміс деген қорытынды жасайды. ҚЖ:
Кері байланыс |
Ән тыңдайды
Өткен тақырыпты пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Есепті шығарады
Кері есеп құрастырады
Араласып жатқан ай-апта аттарын бөлек бөлек жинақтайды
Есептеу жүргізеді
Тапсырманы орындайды
Кері байаныс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеру
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Оқушылар сурет бойынша уақытты анықтайды Уақытты тиімді пайдалану керектігін түсінеді
Дескриптор: Есепті өз бетінше шығарады
Кері есеп құрастыра алады
Керемет өлшеу!
Дескриптор: Ай-апта аттарын бөлек бөлек жинақтайды Олардың ретін біледі, қолданады
Дескриптор: Есептеу жүргізе алады Шамалармен амалдар орындайды
Дескриптор: Қайсы жемістің ауыр екенін анықтайды. Шамаларды салыстыру жолдарын біледі,қолданады
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру
ұйымының атауы №372 бастауыш
мектеп Пәні: Математика Бөлім: Саяхат Педагогтің
аты-жөні: Салахиева.А Күні: 20.02.2024 Сынып: 1 “Б”
сынып. Сабақтың
тақырыбы: №86 сабақ.
Шамалар Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 1.1.3.5 уақытты
циферблат бойынша 12 сағаттық форматта анықтау/уақыт өлшем
бірліктерін (минут, сағат) ажырату; 1.1.3.2** өлшем бірліктерді: уақыт (сағ, мин, см, дм, кг,
л) қолданып өлшеу Сабақтың
мақсаты Шамаларды
қайталайды Құндылықтар Талап:
ізденімпаз,жасампаз ұрпақ Сабақтың
барысы Сабақтың кезеңі// уақыты Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ
тың
басы
5
минут
Өткенді
пысықтау
5
минут
Сабақ
тың
ортасы
20
минут
Сергіту
сәті
2
минут
Сабақты
қорыту
6минут
Қосымша
тапсырма
2минут
Кері байланыс
5 минут Психологиялық ахуал
қалыптастыру
«Наурыз» әнін тыңдату.
Наурыз мерекесі туралы ойларын, білімдерін
ортаға салады
Өткенді пысықтау
« Уақытты анықта» ойыны
Мұғалім сағат моделінен уақытты көрсетеді,
оқушы уақытты айтып тұрады.
Жаңа тақырып
“Суреттер сөйлейді”әдісі арқылы жаңа
сабақты ашамын.
1-тапсырма
Әлия мен Сырымның Наурыз мерекесінің
алдындағы аптада жұмыстары көп болды. Олардың не жасап үлгергенін
айтып бер.
Дүйсенбі - 08.00 кәстөм өлшеп
көру
Сейсенбі - 09.00 би
Сәрсенбі - 10.00 хор
Бейсенбі – 09.00 сурет
салу
Жұма - 08.00 домбыра
Сенбі - 10.00 би
Жексенбі - 10.00 Наурыз
концерт
Өзіндік жұмыс 2-тапсырма
Есепті шығар.
а) Көк кесіндінің ұзындығы 5 см, ал қызыл
кесіндінің ұзындығы одан 2 см ұзын. Қызыл кесіндінің ұзындығы
нешеге тең?
5см+2см=7см
Жауабы: Қызыл кесіндінің ұзындығы
7см
ә) Шешуі 7 – 2 болатындай кері есеп
құрастыр.
Көк кесіндінің ұзындығы 5 см, ал қызыл
кесіндінің ұзындығы одан 7 см. Қызыл кесіндінің ұзындығы неше см
ұзын?
7см-5см=2см
Жауабы: Қызыл кесіндінің ұзындығы 2 см
ұзын
ЕБҚ “Бәйге” ойыны арқылы
жүреді.
Ойынның мақсаты:Бұл ойын арқылы
оқушылардың математикаға қызығушылықтары арттыру.Математика
сабағында алған білімдерін қайталай келіп,ойлау
қабілеттерін,жүйріктікке баулиды.
ЕҚБ “Көкпар” ойыны
ойналады.
Ойынның шарты:Екі топқа бөлінеді.
Ортадағы қазандықтан көкпарды алып,ретімен тапсырмаларды орындап,
көкпарды өз қазандарына кім бірінші әкелсе сол жеңіске жетеді...
Ойын
осылай жалғаса
береді.
Топтық жұмыс 3-тапсырма
«Ретін тап» ойыны
Сен карточкаларды қандай топтарға
бөлесің?
Ай атауларын, апта күндерін дұрыс ретпен
ата.
сейсенбі қаңтар ақпан
қыргүйек
қараша дүйсенбі сәрсенбі наурыз мамыр
желтоқсан бейсенбі сәуір маусым шілде жұма тамыз қазан сенбі
жексенбі
Дене жаттығуларын
жасайды
4-тапсырма
“Теңге ілу” ойыны арқылы жұптық жұмыс
жүргізіледі.
60 кг – 20 кг 20 кг + 60
кг
10 кг + 80 кг 70 кг – 30
кг
90 л – 10 л 10 л + 90 л
30 л + 50 л 80 л – 20 л
Зерттеушілік
тапсырма
5-тапсырма
Қайсы жеміс ең ауыры?
Бірінші таразыдан ананстың жүзімнен ауыр
екенін анықтайды. Жүзімнің апельсинен ауыр екені анықталады. Бұдан
оқушылар ананас ең ауыр жеміс деген қорытынды
жасайды.
ҚЖ:
Кері байланыс
Ән тыңдайды
Өткен тақырыпты
пысықтайды
Тапсырманы орындайды
Есепті шығарады
Кері есеп құрастырады
Араласып жатқан ай-апта аттарын бөлек
бөлек жинақтайды
Есептеу жүргізеді
Тапсырманы орындайды
Кері байаныс
жасайды
Көңіл күйлерін
көтеру
Мақтап, мадақтап
отыру
Дескриптор:
Оқушылар сурет
бойынша уақытты анықтайды
Уақытты тиімді
пайдалану керектігін түсінеді
Дескриптор:
Есепті өз бетінше
шығарады
Кері есеп құрастыра
алады
Керемет
өлшеу!
Дескриптор:
Ай-апта аттарын бөлек
бөлек жинақтайды
Олардың ретін біледі,
қолданады
Дескриптор:
Есептеу жүргізе алады
Шамалармен амалдар
орындайды
Дескриптор:
Қайсы жемістің ауыр екенін
анықтайды.
Шамаларды салыстыру жолдарын
біледі,қолданады
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














