|
Бөлім: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
Кужаева Г.К |
||
|
Күні: |
06.02.2025ж |
||
|
Пән/Сынып: |
Математика, 6 «Б» сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сан аралықтар. Сан аралықтардың бірігуі мен қиылысуы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.7 сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану; 6.2.2.8 сан аралықтарды кескіндеу; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
|
Сабақтың құндылығы: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру. Бүгінгі сабақ мақсаты: -сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану; -сан аралықтарды кескіндеу. Үй тапсырмасын тексеру. №891, №892. Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/?ysclid=m6ulljcgu3118120217 сайты арқылы 4 топқа бөлемін
Өткен сабақты бекіту: «Ұяшықтар» әдісі бойынша https://wordwall.net/ru платформасы арқылы өткен тақырыпты қайталау https://wordwall.net/ru/resource/52031796 |
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді. Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ: ауызша бағалау, ынталандыру қызметі |
Оқулық |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы -25 минут |
Топтық жұмыс: Қазақтың байырғы өлшемдері арқылы топтарға тапсырмалар беріледі. 1 топ: Сіздер топ мүшелерінінің уыс өлшемдерін аласыздар; 2 топ: Сіздер топ мүшелерінің қарыс өлшемдерін аласыздар; 3 топ: Сіздер топ мүшелерінің адым өлшемдерін аласыздар; 4 топ: Сіздер топ мүшелерінің құлаш өлшемдерін аласыздар. Сан аралықтары. Координаталық түзудегі а және в сандарына сәйкес нүктелердің аралығы а және в сандарының аралығын кескіндейді.
С
Жартылай интервал
Сәуле
Интервал Кесінді
Ашық сәуле
Интервал. Мысал:
2
Белгіленуі: (2; 7). Оқылуы: 2 - ден 7-ге дейінгі аралық. Кесінді. Мысал:
-4
Белгіленуі: [-4; 3]. Оқылуы: -4 саны мен 3 саны қоса алынған -4 тен 3-ке дейінгі аралық. Жартылай интервал. Мысал:
-2
Белгіленуі: [-2; 4). Оқылуы: -2 саны қоса алынған -2 ден 4-ке дейінгі аралық. Сәуле. Мысал: х ≥ 8 теңсіздігі шешімдерінің жиынын сан аралығында белгілейік.
Белгіленуі: [8; +∞). Оқылуы: 8 саны қоса алынған 8- ден плюс шексіздікке дейінгі аралық. Ашық сәуле. Мысал: х < 5 теңсіздігінің шешімдерін сан аралығында белгілейік.
Белгіленуі: (-∞; 5). Оқылуы: минус шексіздіктен 5-ке дейінгі аралық. |
Өлшемдерді алады, салыстыру жасайды, сан аралығын анықтайды. |
Бағалау критерийлері: 1. Байырғы өлшемдерге сәйкес уыс, қарыс, адым, құлаш өлшемдерін алады; 2. Ұзындық және салмақ өлшеу құралдарымен өлшейді ; 4. Өлшем нәтижелерін жазады ҚБ: жігерлендіру. Зерттеу жетістігін бағалау. |
Ұзындық және салмақ өлшеу құралдары Слайд |
|
||||||
|
Сабақтың соңы - 15 минут |
Жұптық жұмыс: «Сейф ашу»
|
Оқушылар жұптасып тапсырманы орындайды, тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. Бірінші болған оқушы сейфті ашады |
ҚБ: ауызша бағалау, ынталандыру қызметі |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл |
|
||||||
|
|
Жеке орындалатын тапсырма. Кестені толтыр:
|
Тапсырманы жеке орындайды ЕБҚ тапсырмасы:
|
Жалпы -10 балл Дескриптор 1.Аралықтың белгіленуін табады 1б 2.Координата-лық түзуде кескіндейді 1б |
Оқулық, жұмыс дәптері Тақта слайд |
|
||||||
|
5 минут |
Бүгінгі сабақта: -сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдаланады; -сан аралықтарды кескіндейді. Кері байланыс
Үйге тапсырма. №909, №910 |
Оқушылар бүгінгі сабаққа ауызша кері байланыс береді.
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, Сан аралықтары, 6 сынып
Ашық сабақ, Сан аралықтары, 6 сынып
|
Бөлім: |
6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер |
||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
Кужаева Г.К |
||
|
Күні: |
06.02.2025ж |
||
|
Пән/Сынып: |
Математика, 6 «Б» сынып. |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сан аралықтар. Сан аралықтардың бірігуі мен қиылысуы |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.2.2.7 сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану; 6.2.2.8 сан аралықтарды кескіндеу; |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||
|
Сабақтың құндылығы: |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу |
||
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру. Бүгінгі сабақ мақсаты: -сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану; -сан аралықтарды кескіндеу. Үй тапсырмасын тексеру. №891, №892. Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/?ysclid=m6ulljcgu3118120217 сайты арқылы 4 топқа бөлемін
Өткен сабақты бекіту: «Ұяшықтар» әдісі бойынша https://wordwall.net/ru платформасы арқылы өткен тақырыпты қайталау https://wordwall.net/ru/resource/52031796 |
Амандасады, үй тапсырмасына жауап береді. Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ: ауызша бағалау, ынталандыру қызметі |
Оқулық |
|
||||||
|
Сабақтың ортасы -25 минут |
Топтық жұмыс: Қазақтың байырғы өлшемдері арқылы топтарға тапсырмалар беріледі. 1 топ: Сіздер топ мүшелерінінің уыс өлшемдерін аласыздар; 2 топ: Сіздер топ мүшелерінің қарыс өлшемдерін аласыздар; 3 топ: Сіздер топ мүшелерінің адым өлшемдерін аласыздар; 4 топ: Сіздер топ мүшелерінің құлаш өлшемдерін аласыздар. Сан аралықтары. Координаталық түзудегі а және в сандарына сәйкес нүктелердің аралығы а және в сандарының аралығын кескіндейді.
С
Жартылай интервал
Сәуле
Интервал Кесінді
Ашық сәуле
Интервал. Мысал:
2
Белгіленуі: (2; 7). Оқылуы: 2 - ден 7-ге дейінгі аралық. Кесінді. Мысал:
-4
Белгіленуі: [-4; 3]. Оқылуы: -4 саны мен 3 саны қоса алынған -4 тен 3-ке дейінгі аралық. Жартылай интервал. Мысал:
-2
Белгіленуі: [-2; 4). Оқылуы: -2 саны қоса алынған -2 ден 4-ке дейінгі аралық. Сәуле. Мысал: х ≥ 8 теңсіздігі шешімдерінің жиынын сан аралығында белгілейік.
Белгіленуі: [8; +∞). Оқылуы: 8 саны қоса алынған 8- ден плюс шексіздікке дейінгі аралық. Ашық сәуле. Мысал: х < 5 теңсіздігінің шешімдерін сан аралығында белгілейік.
Белгіленуі: (-∞; 5). Оқылуы: минус шексіздіктен 5-ке дейінгі аралық. |
Өлшемдерді алады, салыстыру жасайды, сан аралығын анықтайды. |
Бағалау критерийлері: 1. Байырғы өлшемдерге сәйкес уыс, қарыс, адым, құлаш өлшемдерін алады; 2. Ұзындық және салмақ өлшеу құралдарымен өлшейді ; 4. Өлшем нәтижелерін жазады ҚБ: жігерлендіру. Зерттеу жетістігін бағалау. |
Ұзындық және салмақ өлшеу құралдары Слайд |
|
||||||
|
Сабақтың соңы - 15 минут |
Жұптық жұмыс: «Сейф ашу»
|
Оқушылар жұптасып тапсырманы орындайды, тақырыпқа қатысты есептерді шығарады. Бірінші болған оқушы сейфті ашады |
ҚБ: ауызша бағалау, ынталандыру қызметі |
Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 6–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2018 жыл |
|
||||||
|
|
Жеке орындалатын тапсырма. Кестені толтыр:
|
Тапсырманы жеке орындайды ЕБҚ тапсырмасы:
|
Жалпы -10 балл Дескриптор 1.Аралықтың белгіленуін табады 1б 2.Координата-лық түзуде кескіндейді 1б |
Оқулық, жұмыс дәптері Тақта слайд |
|
||||||
|
5 минут |
Бүгінгі сабақта: -сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдаланады; -сан аралықтарды кескіндейді. Кері байланыс
Үйге тапсырма. №909, №910 |
Оқушылар бүгінгі сабаққа ауызша кері байланыс береді.
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз


















