(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді жоспары
Сан есім
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім |
Саяхат |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 2 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сан есім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 Сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) ажырату; 2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Құндылықтар:
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 10 минут |
Психологиялық ахуал. «Күн шуағы» сергіту жаттығуы Қол ұстасып бәріміз, Жылылықты сезейік. Шуақ шашқан күндей боп, Күлімсіреп жүрейік. – Балалар, көңіл күйлерің қалай? – Керемет! (бас бармақпен көрсету) – Сабаққа дайындықтарың қалай? –Тамаша! (алақан шапалақтау) – Ынталарың қалай? – Ғажап! (қол көтеру) Жұмыс ережесін келісу
Топқа бөлу: «Фонарик» әдісі арқылы 1-топ – Озаттар 2-топ - Таланттар Үй тапсырмасын пысықтау. «ЛУПА» әдісі арқылы
Дескриптор –Сұрақтарға жауап береді – 1 б; |
Амандасады Жақсы тілектер айтады Психологиялық ахуалға берілген тапсырмаларға жауап беру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушы өзін өзі реттейді Үй тапсырмасын тексереді.
Фонарик әдісі арқылы топтарғабөлініп отырады
Ұяшықтар таңдап, сұрақтарға жауап береді.. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! «КИІЗ ҮЙ» әдісі арқылы бағалау
|
Оқулық Интеракивті тақта көрнекіліктер Суреттер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы 27 минут Сергіту сәті 3 минут |
ОЙҚОЗҒАУ. «Пазлды сан есім» әдісі арқылы Жаңа сабақ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 1-ТАПСЫРМА. ТОПТЫҚ ЖҰМЫС. «Біліміңді қолдан» әдісі арқылы. Мәтінді оқы. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыр. Мәтіннен сан есімдерді тап.
Дескриптор: -мәтін мазмұнын әңгімелейді(1б) -сұрақ құрастырады және жауап береді(1б) -мәтіннен сан есімдерді табады(1б)
2- ТАПСЫРМА. ЖЕКЕ ЖҰМЫС «Із кесуші» әдісі Өлеңнің алғашқы 4 жолын көшіріп жаз. Сан есімдердің астын сыз. Өлеңдегі сұрақтың жауабын тап.
Бір топ бала
тоғаннан Дескриптор: -алғашқы төрт жолын қатесіз жазып сұрақтың жауабын табады (1б) -сан есімдердің астын сызады(1б) Сергіту сәті. «ЫСТЫҚ ДОДОКАЭДР» 3 – ТАПСЫРМА. ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС. «Ойлан, жұптас бөліс» әдісі. Сенің туған өлкеңде не бар? Не жоқ?
Дескрипторлар: -барларын белгілейді(1б) -жоқтарын белгілейді(1б)
|
Пазлды сан есім әдісі арқылы бүгінгі сабақтың мақсатымен танысады
Мәтін мазмұнын әңгімелейді, сұрақ құрастырады, сұраққа жауап береді, мәтіннен сан есімдерді табады
Алғашқы төрт жолын қатесіз жазады Сан есімдердің астын сызады Сұрақтың жауабын табады
Балалар бірге орындайды
барларын белгілейді жоқтарын белгілейді кестеге орналастырады. |
«КИІЗ ҮЙ» әдісі арқылы бағалау
«КИІЗ ҮЙ» әдісі арқылы бағалау
Мадақтау сөздер «КИІЗ ҮЙ» әдісі арқылы бағалау
|
оқулық , сюжетті сурет слайд
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
(білім беру ұйымының
атауы) Қысқа мерзімді
жоспары Сан
есім (сабақтың
тақырыбы) Бөлім Саяхат Педагогтің
аты-жөні Күні Сынып: 2 «
» Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы Сан
есім Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары
2.4.2.3 Сөз таптарын
(зат есім, сын есім, сан есім, етістік)
ажырату; 2.2.3.1 - мәтін
мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап
беру Сабақтың
мақсаты Мәтіннен сан есімдерді
табады Мәтін мазмұны бойынша
сұрақтар құрастырады Құндылықтар: Топтық, жұптық жұмыстарды орындау барысында
ынтымақтастық орта қалыптастыру. Адамгершілік, алған білімді
қолдана білу, еңбексүйгіштік қасиеттерді
насихаттау Сабақтың барысы: Сабақтың
кезең уақыт Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақ тың
басы 10
минут
Психологиялық
ахуал. «Күн
шуағы» сергіту
жаттығуы
Қол ұстасып
бәріміз,
Жылылықты
сезейік.
Шуақ шашқан күндей
боп,
Күлімсіреп
жүрейік. –
Балалар, көңіл
күйлерің қалай? –
Керемет! (бас бармақпен
көрсету) –
Сабаққа
дайындықтарың қалай?
–Тамаша! (алақан
шапалақтау) –
Ынталарың
қалай? –
Ғажап! (қол
көтеру)
Жұмыс ережесін
келісу
Сабақта
бір-бірімізді сыйлаймыз,
тыңдаймыз!
Уақытты
үнемдейміз!
Нақты,дәл жауап
береміз!
Сабақта өзіміздің
шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды
көрсетеміз!
Топқа
бөлу:
«Фонарик» әдісі
арқылы
1-топ –
Озаттар
2-топ -
Таланттар
Үй тапсырмасын
пысықтау.
«ЛУПА» әдісі
арқылы
Зат есім деген
не?
Етістік деген
не?
Сын есім деген
не?
Сын есімнің түрлерін
айт
Дара етістік деген
не?
Күрделі етістік
деген не?
Жалпы есім деген
не?
Жалқы есім деген
не?
Дескриптор
–Сұрақтарға жауап
береді – 1 б; Амандасады Жақсы тілектер
айтады
Психологиялық
ахуалға берілген тапсырмаларға жауап беру және жаңа сабаққа назар
аудару. Оқушы өзін өзі
реттейді Үй тапсырмасын
тексереді.
Фонарик әдісі арқылы топтарғабөлініп
отырады
Ұяшықтар таңдап, сұрақтарға жауап
береді.. Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! «КИІЗ ҮЙ» әдісі арқылы
бағалау
Оқулық
Интеракивті
тақта
көрнекіліктер Суреттер Сабақ тың
ортасы 27
минут Сергіту
сәті 3
минут
ОЙҚОЗҒАУ. «Пазлды
сан есім» әдісі арқылы
Жаңа
сабақ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
1-ТАПСЫРМА.
ТОПТЫҚ ЖҰМЫС. «Біліміңді қолдан» әдісі
арқылы.
Мәтінді оқы. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыр.
Мәтіннен сан есімдерді тап.
Дескриптор:
-мәтін мазмұнын
әңгімелейді(1б)
-сұрақ құрастырады және жауап
береді(1б)
-мәтіннен сан есімдерді
табады(1б)
2- ТАПСЫРМА. ЖЕКЕ
ЖҰМЫС «Із кесуші»
әдісі
Өлеңнің алғашқы 4 жолын көшіріп
жаз.
Сан есімдердің астын сыз.
Өлеңдегі сұрақтың жауабын
тап.
Бір топ бала
тоғаннан Дескриптор: -алғашқы төрт жолын
қатесіз жазып сұрақтың жауабын табады
(1б) -сан есімдердің астын
сызады(1б)
Сергіту
сәті.
«ЫСТЫҚ
ДОДОКАЭДР» 3 – ТАПСЫРМА. ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС.
«Ойлан, жұптас бөліс»
әдісі. Сенің туған өлкеңде не
бар? Не
жоқ?
Дескрипторлар:
-барларын
белгілейді(1б)
-жоқтарын
белгілейді(1б)
Пазлды сан есім
әдісі арқылы бүгінгі сабақтың мақсатымен
танысады
Мәтін мазмұнын
әңгімелейді,
сұрақ
құрастырады,
сұраққа жауап
береді,
мәтіннен сан
есімдерді табады
Алғашқы төрт жолын
қатесіз жазады Сан есімдердің астын
сызады Сұрақтың жауабын
табады
Балалар бірге
орындайды
барларын
белгілейді
жоқтарын
белгілейді кестеге
орналастырады. «КИІЗ ҮЙ» әдісі арқылы
бағалау
«КИІЗ ҮЙ» әдісі арқылы
бағалау
Мадақтау
сөздер «КИІЗ ҮЙ» әдісі арқылы
бағалау
оқулық
, сюжетті
сурет слайд
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||





















