«Т.Момбеков атындағы шағын жинақты жалпы білім беретін мектеп КММ»
ҚАЗАҚ ТІЛІ
Ашық сабақ:
«Сан есім»
2024-2025 оқу жылы
Сыныбы: 4 «А»
Егизбаева.З.Ж.
|
Пәні : |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Егизбаева.З.Ж |
|||||
|
Күні: |
16.04.25ж |
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№114-сабақ. Ғаламшарлар құпиясы. Сан есім. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1. Мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сан есім туралы түсінік беру және сан есімнің заттың сатын, ретін білдіретінін ұғындыру. |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік. «Көп еңбек еткенге бақыт басын иеді» (Леонардо да Винчи) |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 5 минут Сабақты қорыту 5 минут Кері байланыс 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы амандасу. Сабағыңа жөндеп, Әзірленсең-еңбек. Қиындықтың бәрін, Еңбек қана жеңбек. -Ендеше, балалар, еңбектеніп білім аламыз. Білім арқылы көздеген мақсатымызға жетеміз. Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? 3.Сабаққа ынталарың қандай? Топқа бөлу https://www.classtools.net/random-group-generator/ арқылы топқа бөлу 1-топ-Алғырлар 2-топ - Тапқырлар Өткенді пысықтау «Ғарыштағы жарыс» әдісі 1. Зат есім дегеніміз не? Оның сұрақтарын ата. Сын есім дегеніміз не? Оның сұрақтарын ата Қарсы мәндес сын есім дегеніміз не? Өткен шақ етістіктері туралы не білесің? Қазақ тілінде неше септік бар? Атап бер. Етістіктің шақтары туралы не білесің? Есімдік дегеніміз не? Етістіктің жіктелуі дегеніміз не? Жаңа сабақ Оқушыларды сабақтың бөлімі, тақырыбы, оқу маұсаты, сабақ мақсатымен таныстыру. Оқулықпен жұмыс Жасанды интеллект QR-код әдісі «Ғаламшарлар» 49-жаттығу. Топтық жұмыс Мəтінмен танысу 1-топ: Мәтінді оқы 2-топ: Неге? Неліктен? сұрақтарымен шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыр Видео «Сан есім»
50-жаттығу. Дәптермен жұмыс Берілген сан есімдерді қатыстырып сөйлем құра. Біреу, бес, жетінші. Сергіту сәті «Ғарышкерлер» биі 52-жаттығу Топтық жұмыс. «Жалған. Ақиқат» әдісі Мәтінді оқы. Мәтінге сүйеніп, мына сөйлемдердің ақиқат не жалған екендігін дәлелде. Ай-Жердің ең жақын көршісі. Айда ауа да, жел де, су да болмайды. Айда үнемі қараңғы болып, жұлдыздар көрініп тұрады. Астронаватар, Жерге қарағанда, Айдың үстінде биікке еркін секіре алады, өйткені онда тартылыс күші аз. Айда үлкен шұңқырлар бар. Оларды «кратерлер» деп атайды. 53-жаттығу Жұптық жұмыс Ребусты шеш. Шешуіндегі сөзге әңгіме құрап жаз.
Ребустың жауабы: ғарышта Сабақты қорытындылау. «Сиқырлы кітаптар» Интерактивті ойын Кері байланыс «Білім қоржыны» әдісі Үй тапсырмасы 51-жаттығу Бағалау |
Тапсырмаларды орындайды Бір-бірімен амандасады Топқа бөлінеді Өткен сабақты пысықтайды Жаңа сабақпен танысады Жасанды интеллект Топтық жұмыс орындайды. Видео көреді Ережемен танысады Дәптермен жұмыс жүргізеді Би билейді Мәтінге сүйеніп, сөйлемдердің ақиқат не жалған екендігін дәлелдейді Жұппен жұмыс орындайды Реус шешеді Сұрақтарға жауап береді Өз ойларын айтады Үй тапсырмасын алады |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: -Мəтінді түсініп оқиды -1б - Шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырады-1б Дескриптор: - Сан есімдерді қатыстырып сөйлем құрайды -1б -Каллиграфиялық нормаларды сақтайдыі-1б Дескриптор: - Мәтінді оқиды -1б -Сөйлемдердің ақиқат не жалған екендігін анықтайды-1б Дескриптор: -Ребусты шешеді-1б - Әңгіме құрап жазады-1б |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сан есім 4 сынып
Ашық сабақ Сан есім 4 сынып
«Т.Момбеков атындағы шағын жинақты жалпы білім беретін мектеп КММ»
ҚАЗАҚ ТІЛІ
Ашық сабақ:
«Сан есім»
2024-2025 оқу жылы
Сыныбы: 4 «А»
Егизбаева.З.Ж.
|
Пәні : |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Егизбаева.З.Ж |
|||||
|
Күні: |
16.04.25ж |
|||||
|
Сынып: |
4 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№114-сабақ. Ғаламшарлар құпиясы. Сан есім. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.1. Мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сан есім туралы түсінік беру және сан есімнің заттың сатын, ретін білдіретінін ұғындыру. |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік. «Көп еңбек еткенге бақыт басын иеді» (Леонардо да Винчи) |
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 5 минут Сабақты қорыту 5 минут Кері байланыс 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы амандасу. Сабағыңа жөндеп, Әзірленсең-еңбек. Қиындықтың бәрін, Еңбек қана жеңбек. -Ендеше, балалар, еңбектеніп білім аламыз. Білім арқылы көздеген мақсатымызға жетеміз. Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? 3.Сабаққа ынталарың қандай? Топқа бөлу https://www.classtools.net/random-group-generator/ арқылы топқа бөлу 1-топ-Алғырлар 2-топ - Тапқырлар Өткенді пысықтау «Ғарыштағы жарыс» әдісі 1. Зат есім дегеніміз не? Оның сұрақтарын ата. Сын есім дегеніміз не? Оның сұрақтарын ата Қарсы мәндес сын есім дегеніміз не? Өткен шақ етістіктері туралы не білесің? Қазақ тілінде неше септік бар? Атап бер. Етістіктің шақтары туралы не білесің? Есімдік дегеніміз не? Етістіктің жіктелуі дегеніміз не? Жаңа сабақ Оқушыларды сабақтың бөлімі, тақырыбы, оқу маұсаты, сабақ мақсатымен таныстыру. Оқулықпен жұмыс Жасанды интеллект QR-код әдісі «Ғаламшарлар» 49-жаттығу. Топтық жұмыс Мəтінмен танысу 1-топ: Мәтінді оқы 2-топ: Неге? Неліктен? сұрақтарымен шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыр Видео «Сан есім»
50-жаттығу. Дәптермен жұмыс Берілген сан есімдерді қатыстырып сөйлем құра. Біреу, бес, жетінші. Сергіту сәті «Ғарышкерлер» биі 52-жаттығу Топтық жұмыс. «Жалған. Ақиқат» әдісі Мәтінді оқы. Мәтінге сүйеніп, мына сөйлемдердің ақиқат не жалған екендігін дәлелде. Ай-Жердің ең жақын көршісі. Айда ауа да, жел де, су да болмайды. Айда үнемі қараңғы болып, жұлдыздар көрініп тұрады. Астронаватар, Жерге қарағанда, Айдың үстінде биікке еркін секіре алады, өйткені онда тартылыс күші аз. Айда үлкен шұңқырлар бар. Оларды «кратерлер» деп атайды. 53-жаттығу Жұптық жұмыс Ребусты шеш. Шешуіндегі сөзге әңгіме құрап жаз.
Ребустың жауабы: ғарышта Сабақты қорытындылау. «Сиқырлы кітаптар» Интерактивті ойын Кері байланыс «Білім қоржыны» әдісі Үй тапсырмасы 51-жаттығу Бағалау |
Тапсырмаларды орындайды Бір-бірімен амандасады Топқа бөлінеді Өткен сабақты пысықтайды Жаңа сабақпен танысады Жасанды интеллект Топтық жұмыс орындайды. Видео көреді Ережемен танысады Дәптермен жұмыс жүргізеді Би билейді Мәтінге сүйеніп, сөйлемдердің ақиқат не жалған екендігін дәлелдейді Жұппен жұмыс орындайды Реус шешеді Сұрақтарға жауап береді Өз ойларын айтады Үй тапсырмасын алады |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: -Мəтінді түсініп оқиды -1б - Шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырады-1б Дескриптор: - Сан есімдерді қатыстырып сөйлем құрайды -1б -Каллиграфиялық нормаларды сақтайдыі-1б Дескриптор: - Мәтінді оқиды -1б -Сөйлемдердің ақиқат не жалған екендігін анықтайды-1б Дескриптор: -Ребусты шешеді-1б - Әңгіме құрап жазады-1б |
|
||
шағым қалдыра аласыз
































