Пән: Санау
Күні: 18.11.
2021
Сынып: 1 «Б»
Мұғалім: А.Т.
Токенова
Ортақ тақырып: Менің
отбасым және достарым
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Заттарды
бөлу
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.1.2.5 ойын, тұрмыстық,
заттық әрекеттерде заттарды белгісіне қарай
бөлу
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы: Алған білімді меңгеруге әрекет
жасайды.
Көбі:Тақырыпты түсінуге, тыңдап,
жетекші сұрақтар арқылы үлгі бойынша
ұғуға
ұмтылады.
Кейбірі:
өмірде қолдануға
талпынады.
|
Жетістік
критерийлері
|
Сұрақтарға жауап беру арқылы
заттардың орнын ауыстыруын айта
алады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Жауапкершілікке, бірін-бірін тыңдап, сыйлауға
үйрету
|
Пәнаралық
байланыс
|
Айналадағы әлем пәні арқылы пән аралық
байланыс жүзеге асады.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Бейнетаспа арқылы заттың орнын
анықтайды.
|
Тілдік
құзыреттілік
|
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
|
Шаттық
шеңбері:
Амансың ба, алтын
күн?
Амансың ба, Жер
ана?
Амансың ба,
достарым?
Аман болайық
бәріміз!
|
Кеңістік белгілерін
қайталау: Жоғары - / қолды
көтереміз/
Төмен - /қолымызды
түсіреміз/
Ортаға - /ішке
жиылу/
Шетке - /сыртқа
шығу/
|
|
Сабақтың
ортасы
|
18 қараша
- /күздің айы, бейсенбі/ түсінік
беру
Заттарды бөлу
- /тақырыптың 3-ші соңғы
сабағы/
/Сабақта орындалған әр
тапсырмадан кейін жұлдызша таратып
отырамын/
Миға
шабуыл:
Интербелсенді
тақтада:
- Жыл мезгілдеріне байланысты
киімдерді тауып, баланы киіндіру;
- Қоқыс жәшігіне қоқыстарды
/бөтелке, шырынның сауыты, кәмпиттің қағазы, қақпақтарды/
мұғалімнің нұсқауы бойынша жинау;
Жұмыс нәтижесін айқындау
үшін «шапалақ» арқылы ынталандырамын,
қолпаштаймын.
Түсінікті
түйіндеу:
Ойын: «Балық
аулау»
Шарты: Аквариумнан балықтар аулаймыз.
Жай балықтар емес, сиқырлы балықтар. Оларды белгісіне
қарай «Оқу
құралдар» және «Ойыншақтар»
жәшігіне бөліп салу
керек.
Ойынның негізгі мақсаты
оқушылардың тақырыпты қаншалықты түсінгенін
бақылау.
Жұмыс нәтижесін айқындау
үшін «бас
бармақ» арқылы ынталандырамын,
қолпаштаймын.
Сергіту
сәті:
«Бала, бала
балақан» /бейнетаспадан
қайталау/
Дәптермен
жұмыс:
-
Тапсырманың орындалуын толық
түсіндіру;
-
Әр жазу жолындағы заттарды
атау, түстерін ажырату;
-
Артық затты сызып
тастау;
-
Пішіндерді үзік сызықтырды
бастырып сызу, көрсетілген түске
бояу.
-
Сызықтан асырмай бояуға
баулу;
|
Таныстырылым, оқулықпен
жұмыс
АКТмен
жұмыс
|
Нейрогимнастика
жаттығуы
|
АЛАҚАН – партаға алақандарын
қояды.
ШАРБАҚ – алақандарын қырынан
қояды.
ЖҰДЫРЫҚ – жұдырықтарын түйіп,
жинайды.
|
Сыныптың лидері
орындатады.
|
Қызықты
тапсырма
|
Артығын
тап:
|
|
Сабақты
қорытындылау
|
-Біз бүгін сендермен заттарды
белгісіне қарай бөлу тақырыбын аяқтадық.
Бүгінгі сабаққа белсенділік
танытып, тапсырмаларды тамаша орындағандарың үшін алғыс
білдіремін.
Жұлдызшалар таратып, сабаққа
қатысқандарына түсініктеме беру.
|
|
Сабақтың
соңы
|
Р
ефлексия:
- Сабақтан алған көңіл –
күйімізді көжектер арқылы белгілейміз.
- Егер, көңіл - күйің жақсы
болса, өз көжегіңді күнге орналастыр.
- Нашар болса, бұлтқа
қоямыз.
|
|