Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тізбектер |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Сандар тізбегі, оның берілу тәсілдері және қасиеттері |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасынасілтеме) |
9.2.3.2 қарапайым жағдайларда сандық тізбектің n-ші мүшесін табады және заңдылығын анықтайды, мысалы: ( |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
сандық тізбектердің заңдылықтарын анықтайды, формула бойынша тізбектің кез келген мүшесін анықтайды |
||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Сандық тізбектің берілу тәсілін түсінеді және ауызша бейнелейді, заңдылықты қалай жалғастыру керегін анықтай алады Пәнге тән лексика мен терминология: Тізбек, сандық тізбек;тізбектің берілу тәсілдері; аралықтар, мүшені/элементті, тізбектің алдыңғы мүшесі /элементті, тізбектің кейінгі мүшесі /элементті; Заңдылық, тізбекті жалғастыру; Қосу, азайту, көбейту, бөлу; Өседі, кемиді; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Алдыңғы мүше арқылы келесі мүшені анықтау үшін не істейсіздер? Элементтерді айырмаға өзгерту.... Алдыңғы элементті көбейту/бөлу… Тізбек кемімелі/өспелі… Әрбір келесі мүшені адыңғы мүшесі арқылы беру... Тізбектің реккуренттік берілу тәсілі Сонымен, келесі мүшесі ... болады |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтардыдарыту |
оқуға деген көзқарас тәрбиелеу, еңбекке адал қарау, тәртіптілік, ынтымақтастықта жұмыс жасау |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин
|
Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыруға; - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын /ОМ анықтап алуға; - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлу қажет. №342 (7,8)/(№175(7,8)) Төмендегі тізбектердің
алғашқы бес мүшесін жазыңыздар: Шешуі:
№343, (6,7,8) )/(№176(6, 7,8)) Төмендегі тізбектердің алғашқы
бес мүшесін жазыңыздар:
|
Алгебра 9 - сынып
Дескрипторлар берілген парақтар
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин
|
ІІ.
ІІІ. Оқулықпен жұмыс. № 351(1,2,3)./ 184(1,2,3). Шешуі:
|
слайд 10
https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/9-synyp/sandar-tizbegi-zhane-olardyng-berilu-tasilderi
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
|
|
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сандар тізбегі, оның берілу тәсілдері және қасиеттері 9 сынып
Ашық сабақ Сандар тізбегі, оның берілу тәсілдері және қасиеттері 9 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Тізбектер |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Сандар тізбегі, оның берілу тәсілдері және қасиеттері |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасынасілтеме) |
9.2.3.2 қарапайым жағдайларда сандық тізбектің n-ші мүшесін табады және заңдылығын анықтайды, мысалы: ( |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
сандық тізбектердің заңдылықтарын анықтайды, формула бойынша тізбектің кез келген мүшесін анықтайды |
||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Сандық тізбектің берілу тәсілін түсінеді және ауызша бейнелейді, заңдылықты қалай жалғастыру керегін анықтай алады Пәнге тән лексика мен терминология: Тізбек, сандық тізбек;тізбектің берілу тәсілдері; аралықтар, мүшені/элементті, тізбектің алдыңғы мүшесі /элементті, тізбектің кейінгі мүшесі /элементті; Заңдылық, тізбекті жалғастыру; Қосу, азайту, көбейту, бөлу; Өседі, кемиді; Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Алдыңғы мүше арқылы келесі мүшені анықтау үшін не істейсіздер? Элементтерді айырмаға өзгерту.... Алдыңғы элементті көбейту/бөлу… Тізбек кемімелі/өспелі… Әрбір келесі мүшені адыңғы мүшесі арқылы беру... Тізбектің реккуренттік берілу тәсілі Сонымен, келесі мүшесі ... болады |
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтардыдарыту |
оқуға деген көзқарас тәрбиелеу, еңбекке адал қарау, тәртіптілік, ынтымақтастықта жұмыс жасау |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин
|
Сабақ басында: - оқушылардың зейінін шоғырландыруға; - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын /ОМ анықтап алуға; - оқушылардың «жақын даму аймағын», сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтауға көңіл бөлу қажет. №342 (7,8)/(№175(7,8)) Төмендегі тізбектердің
алғашқы бес мүшесін жазыңыздар: Шешуі:
№343, (6,7,8) )/(№176(6, 7,8)) Төмендегі тізбектердің алғашқы
бес мүшесін жазыңыздар:
|
Алгебра 9 - сынып
Дескрипторлар берілген парақтар
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин
|
ІІ.
ІІІ. Оқулықпен жұмыс. № 351(1,2,3)./ 184(1,2,3). Шешуі:
|
слайд 10
https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/9-synyp/sandar-tizbegi-zhane-olardyng-berilu-tasilderi
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут
|
Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
|
|
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

































