|
Пәні: математика Мектеп Мұғалімнің аты-жөні Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Күні: Сынып: |
|||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
1.5.1.2. сандарды салыстыру кезінде қоланылатын ұғымдарды пайдалану. |
||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлығы: Сандарды салыстыра алады. Көпшілігі: Сандық сәуледен сандарды 7 санымен салыстырады. Кейбірі: 7 санымен заттардың санын байланыстырады. Сандарды салыстырады , ұғымды қолданады. |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- Сандарды салыстыруда қолданатын ұғымды көрсетеді. -7 санының құрамын біледі, 7 санын жазады. |
||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
цифр |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгілік ел- Жалпыға бірдей еңбек қоғамы |
||||||||||||||||||
|
Пәнаралыық байланыс |
Көркем еңбек, музыка |
||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылар |
слайд |
||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
10 көлеміндегі сандарды санай алады |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Жылулық шеңбері» Қоңыраудың сиқырлы Естіледі сыңғыры, Қолыңды бер дейді Шеңберге кел дейді. Геометрияляқ фигураларды қолданып оқушыларды үш топқа бөлдім. 1-топ: жұп сандар 2-топ: тақ сандар 3-топ: бір таңбалы сандар: Қызығушылық ояту. Математикалық жұмбақ Маратта бар 4іні, Мұратта ар 3 іні. 4-ке 3-ті қоссаңдар, Неше болды шешуі? Шешуі: 7-жеті |
Қағаздан жасалған геометриялық фигуралар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті |
1-тапсырма. «Кім шапшаң» әдісі. Жеке жұмыс Оқушылар сандардың арасындағы сия тамшыларының орнына қандай салыстыру таңбасын қоятынын табады. 7 1 4 7 7 5 7 7 3 2 6 7
(ҚБ) «Ауа райы» әдісі 2-тапсырма. «Ойлан, жұптас, бөліс» Оқулықпен жұмыс. Өз беттерінше санауды тапсырамын. русланның жасын анықта. Русланның жасындағы балалар бар ма?
3-тапсырма «Адасқан сандар» Адасқан сандарды орнына қой, көршілерін ата 8,5,7,9,1,3,1,2,4,10
«Көңілді күн» би 4-тапсырма “Орнын тап” әдісі Саралау әдісі. Түсіп қалған сандарды орнына қой.
7
3
2
5
22
|
Оқулық
Сандар жазылған қағаздар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді.
Б
|
|
|||||||||||||||||
|
Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
«Адасқан сандар» және «Кім шапшаң» әдістері арқылы берілген тапсырмалар оқушылардың қызығушылын оятып, ынталандырад. Қабілеті жоғары оқушыларға саралау әдісі бойынша түсіп қалған сандарды қой тапсырмасын беремін. |
-Бағалау -Смайликтер -Бағдаршам -Ауа райы |
Сергіту сәті |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сандарды салыстыру кезінде қоланылатын ұғымдарды пайдалану
Ашық сабақ Сандарды салыстыру кезінде қоланылатын ұғымдарды пайдалану
|
Пәні: математика Мектеп Мұғалімнің аты-жөні Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі Күні: Сынып: |
|||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
1.5.1.2. сандарды салыстыру кезінде қоланылатын ұғымдарды пайдалану. |
||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлығы: Сандарды салыстыра алады. Көпшілігі: Сандық сәуледен сандарды 7 санымен салыстырады. Кейбірі: 7 санымен заттардың санын байланыстырады. Сандарды салыстырады , ұғымды қолданады. |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
- Сандарды салыстыруда қолданатын ұғымды көрсетеді. -7 санының құрамын біледі, 7 санын жазады. |
||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
цифр |
||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгілік ел- Жалпыға бірдей еңбек қоғамы |
||||||||||||||||||
|
Пәнаралыық байланыс |
Көркем еңбек, музыка |
||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылар |
слайд |
||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
10 көлеміндегі сандарды санай алады |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. «Жылулық шеңбері» Қоңыраудың сиқырлы Естіледі сыңғыры, Қолыңды бер дейді Шеңберге кел дейді. Геометрияляқ фигураларды қолданып оқушыларды үш топқа бөлдім. 1-топ: жұп сандар 2-топ: тақ сандар 3-топ: бір таңбалы сандар: Қызығушылық ояту. Математикалық жұмбақ Маратта бар 4іні, Мұратта ар 3 іні. 4-ке 3-ті қоссаңдар, Неше болды шешуі? Шешуі: 7-жеті |
Қағаздан жасалған геометриялық фигуралар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті |
1-тапсырма. «Кім шапшаң» әдісі. Жеке жұмыс Оқушылар сандардың арасындағы сия тамшыларының орнына қандай салыстыру таңбасын қоятынын табады. 7 1 4 7 7 5 7 7 3 2 6 7
(ҚБ) «Ауа райы» әдісі 2-тапсырма. «Ойлан, жұптас, бөліс» Оқулықпен жұмыс. Өз беттерінше санауды тапсырамын. русланның жасын анықта. Русланның жасындағы балалар бар ма?
3-тапсырма «Адасқан сандар» Адасқан сандарды орнына қой, көршілерін ата 8,5,7,9,1,3,1,2,4,10
«Көңілді күн» би 4-тапсырма “Орнын тап” әдісі Саралау әдісі. Түсіп қалған сандарды орнына қой.
7
3
2
5
22
|
Оқулық
Сандар жазылған қағаздар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты. Кері байланыста оқушылар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын берді.
Б
|
|
|||||||||||||||||
|
Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
«Адасқан сандар» және «Кім шапшаң» әдістері арқылы берілген тапсырмалар оқушылардың қызығушылын оятып, ынталандырад. Қабілеті жоғары оқушыларға саралау әдісі бойынша түсіп қалған сандарды қой тапсырмасын беремін. |
-Бағалау -Смайликтер -Бағдаршам -Ауа райы |
Сергіту сәті |
шағым қалдыра аласыз
ұл сабақта
оқушылар шығармашылықпен жұмыста топтық жұмыстың пайдасын түсінді
деп ойлаймын.












