Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Көркем еңбек №7 |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 қыздар |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Сәндік қолданбалы өнер |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сәндік-қолданбалы өнер, негізгі пішіндер мен ерекшеліктері. Қазақстан халқының сәндік-қолданбалы өнері. Қазақтың ұлттық ою-өрнектері (түрлері, стилизация мен мотивтері) |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.1.2.1-Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтау және зерделеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
* Қазақтың ұлттық ою-өрнектерін зерттейді (ою-өрнек түрлері, мотивтері, қазақ халқының шығармашылығындағы ою-өрнек композициясының ерекшеліктері). * Оқушылар қазақ және ҚР басқа халықтарының сәндік-қолданбалы өнерінің негізгі түрлерімен танысады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару.Өткен сабақты пысықтау мақсатында «Қар кесегі» әдісін қолдандым. 1.Тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады:
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Кім жылдам әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Видео сабақ. Қазақтың ұлттық ою-өрнегі. Иллюстрациялық материалдар: ою-өрнектердің орындалу сызбасы, сандық фотосуреттер |
||
|
Ортасы
|
1 .Жаңа сабақты түсіндіру. Сабакта видео сабак корсетіледі.Тақырыпты «жигсо» әдісі арқылы бөліктерге бөліп оқуға тапсырма береді.Топтағы балалар бір мысалды қарастырып бірге отырып талқылап өз беттерінше тусіндіреді |
Оқулық және қосымша ақпараттар . . |
|
Алуан түрлі қағаздар мен картон қағаз
|
||
|
Сергіту сәті
|
Жылулық шенбері |
Оқушылар орындарында отырып ,бір бірлеріне жылы сөздер айтады. |
|
|
||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс . Ресторан әдісі *Ресторан тағамының ең тәттісі (сабақтың сәттілігі) *Ресторан тағамының ең ащысы(сабақтың қиындығы) *Ресторанның мына тағамына дәмдеуіштер қосамын (сабақтың мына тұсы түсініксіз) |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін ресторан |
Оқушылардың таңдаған тағамдарына пікір қалдыру. |
Қағазға салынған тәтті тағамдарПЕ |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сәндік қолданбалы өнер 5 сынып
Ашық сабақ Сәндік қолданбалы өнер 5 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Көркем еңбек №7 |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 қыздар |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Сәндік қолданбалы өнер |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сәндік-қолданбалы өнер, негізгі пішіндер мен ерекшеліктері. Қазақстан халқының сәндік-қолданбалы өнері. Қазақтың ұлттық ою-өрнектері (түрлері, стилизация мен мотивтері) |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
5.1.2.1-Әлем және қазақ ұлттық мәдениетіндегі өнер, қолөнер мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін анықтау және зерделеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
* Қазақтың ұлттық ою-өрнектерін зерттейді (ою-өрнек түрлері, мотивтері, қазақ халқының шығармашылығындағы ою-өрнек композициясының ерекшеліктері). * Оқушылар қазақ және ҚР басқа халықтарының сәндік-қолданбалы өнерінің негізгі түрлерімен танысады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. Назарларын сабаққа аудару.Өткен сабақты пысықтау мақсатында «Қар кесегі» әдісін қолдандым. 1.Тақырып мазмұнын ашу мақсатында төмендегідей сұрақтар қойылады:
|
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді.
Кім жылдам әдісі арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді
|
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Видео сабақ. Қазақтың ұлттық ою-өрнегі. Иллюстрациялық материалдар: ою-өрнектердің орындалу сызбасы, сандық фотосуреттер |
||
|
Ортасы
|
1 .Жаңа сабақты түсіндіру. Сабакта видео сабак корсетіледі.Тақырыпты «жигсо» әдісі арқылы бөліктерге бөліп оқуға тапсырма береді.Топтағы балалар бір мысалды қарастырып бірге отырып талқылап өз беттерінше тусіндіреді |
Оқулық және қосымша ақпараттар . . |
|
Алуан түрлі қағаздар мен картон қағаз
|
||
|
Сергіту сәті
|
Жылулық шенбері |
Оқушылар орындарында отырып ,бір бірлеріне жылы сөздер айтады. |
|
|
||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс . Ресторан әдісі *Ресторан тағамының ең тәттісі (сабақтың сәттілігі) *Ресторан тағамының ең ащысы(сабақтың қиындығы) *Ресторанның мына тағамына дәмдеуіштер қосамын (сабақтың мына тұсы түсініксіз) |
Оқушылар бүгінгі сабақты қандай деңгейде түсініп,білгендерін ресторан |
Оқушылардың таңдаған тағамдарына пікір қалдыру. |
Қағазға салынған тәтті тағамдарПЕ |
||
шағым қалдыра аласыз













