Ұзақмерзімді жоспар бөлімі:
1-Бөлім. Сәндік қолданбалы өнері Мектеп:Раздолное орта мектебі
Күні:16.10.2024
Мұғалімнің аты-жөні:Жамц Қарлығаш
Сынып: 8
Сабақ тақырыбы
Әшекейлерді пайдалана отырып сәндеу.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
8.2.3.3 Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар жасау барысында қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану
8.2.6.1 Техника қауіпсіздігін қадағалап, материалдар мен құралдарды қолдану
8.3.2.1 пәндік терминологияны қолдана отырып,өзінің және өзгелердің жұмыстарындағы идеялары мен тақырыптарды талдау мен бағалау жүргізу үшін критерийлерді қолдану
Сабақтың мақсаты
Дайын бұйымды этностилде сәндеу
Тәжірбиелік жұмыс жасау барысында техника қауіпсіздігін сақтау.
Шығармашылық жұмыстың жасалу үрдісіне талдау жүргізу, дизайнды жақсартуды қажет ететін күшті және әлсіз жақтарын анықтау
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңі
Педагог іс-әрекет
Оқушы әрекеті
бағалау
Ресурсы
Сабақ басы
Сәлемдесу.Түгендеу.Психологиялық ахуал орнату.
Оқушылар:Сабақтың мақсатымен және бағалау критерийлерімен танысады.Сабақтың мақсатын талдайды
Бұйымның бөлшектеріне байланысты сұрақтар қояды
Сұрақ-жауап кезеңі
Өзін-өзі бағалау
Презентация
Сабақтың ортасы
Тапсырма. Топта тәжірбиелік жұмыс.
Бүгін біз сіздермен жобалық жұмыстың қорытынды кезеңі – безендіру және нақтылаумен жұмыс жасаймыз.
Көбелекті қолмен салуға немесе ғаламтордан суретті табуға болады. Бізге барлық қанаттары бөлек керек болады: екі «Жоғарғы», екі «төменгі». Төселген жүннің мөлшерін үш есе қысқаруына байланысты есептейміз. Себебі біздің үлгі-суретіміз жеткілікті мөлшерде үлкен болады. Жоғарғы қанаттарын орналастырудан бастаймыз. Жүннің жұқа қабатын бояудан бастаймыз. Алдымен шет жақтарын, сосын ортасын ораймыз.
Кейін өткен сабақтарда көресетілгендей етіп жүнді басады.
Осылайша, қажетінше гүлдерді жасап, дайын шарфқа тігіп, моншақпен безендіруге болады.
Сондай-ақ шарфты фелтинг техникасымен орындалған киізден жасалған ойыншықтар аңдармен безендіруге болады.
Сіз өз қалауыңыз бойынша, жиынтықты қолғаппен, сөмкемен толықтыруға болады.
Өз жұмыстарыңыз шарф немесе палантинді алыңыз, дымқыл киіз кебеді және әрі қарай нақтылауды талап етеді, ол мүмкін нобайға сәйкес шарфты көбелекпен, гүлмен немесе моншақпен безендіруге болады.
Оқушылар бұйымның қандай техникада орындалғанын, жасап шығару үшін қандай материалдар қолданғанын талдау арқылы түсіндіреді. Өзінің және сыныптастарының жұмыстарында пайдаланылған әдіс-тәсілдер, идеяларға пікір жаза алады.
Критерийлер
арқылы бағалау
http://udivitelno.com/creation/item/110-vojlochnye_igrushki_tatjany_barakovoj
Сабақтың соңы
Оқушылар сабақ соңында рефлексия жүргізеді:
- сіз жұмысының қорытындысына қанағаттанасыз ба?
- болашақта немен жұмыс жасау қажет?
Оқушылар рефлексия бойынша сұрақтарға жауап береді.
Жұмысты толықтай аяқтау
Өзара бағалау
стикер
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Сәндік қолданбалы өнері. 8- сынып
Ашық сабақ. Сәндік қолданбалы өнері. 8- сынып
Ұзақмерзімді жоспар бөлімі:
1-Бөлім. Сәндік қолданбалы өнері Мектеп:Раздолное орта мектебі
Күні:16.10.2024
Мұғалімнің аты-жөні:Жамц Қарлығаш
Сынып: 8
Сабақ тақырыбы
Әшекейлерді пайдалана отырып сәндеу.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
8.2.3.3 Шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар жасау барысында қазақтың ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану
8.2.6.1 Техника қауіпсіздігін қадағалап, материалдар мен құралдарды қолдану
8.3.2.1 пәндік терминологияны қолдана отырып,өзінің және өзгелердің жұмыстарындағы идеялары мен тақырыптарды талдау мен бағалау жүргізу үшін критерийлерді қолдану
Сабақтың мақсаты
Дайын бұйымды этностилде сәндеу
Тәжірбиелік жұмыс жасау барысында техника қауіпсіздігін сақтау.
Шығармашылық жұмыстың жасалу үрдісіне талдау жүргізу, дизайнды жақсартуды қажет ететін күшті және әлсіз жақтарын анықтау
Сабақ барысы:
Сабақ кезеңі
Педагог іс-әрекет
Оқушы әрекеті
бағалау
Ресурсы
Сабақ басы
Сәлемдесу.Түгендеу.Психологиялық ахуал орнату.
Оқушылар:Сабақтың мақсатымен және бағалау критерийлерімен танысады.Сабақтың мақсатын талдайды
Бұйымның бөлшектеріне байланысты сұрақтар қояды
Сұрақ-жауап кезеңі
Өзін-өзі бағалау
Презентация
Сабақтың ортасы
Тапсырма. Топта тәжірбиелік жұмыс.
Бүгін біз сіздермен жобалық жұмыстың қорытынды кезеңі – безендіру және нақтылаумен жұмыс жасаймыз.
Көбелекті қолмен салуға немесе ғаламтордан суретті табуға болады. Бізге барлық қанаттары бөлек керек болады: екі «Жоғарғы», екі «төменгі». Төселген жүннің мөлшерін үш есе қысқаруына байланысты есептейміз. Себебі біздің үлгі-суретіміз жеткілікті мөлшерде үлкен болады. Жоғарғы қанаттарын орналастырудан бастаймыз. Жүннің жұқа қабатын бояудан бастаймыз. Алдымен шет жақтарын, сосын ортасын ораймыз.
Кейін өткен сабақтарда көресетілгендей етіп жүнді басады.
Осылайша, қажетінше гүлдерді жасап, дайын шарфқа тігіп, моншақпен безендіруге болады.
Сондай-ақ шарфты фелтинг техникасымен орындалған киізден жасалған ойыншықтар аңдармен безендіруге болады.
Сіз өз қалауыңыз бойынша, жиынтықты қолғаппен, сөмкемен толықтыруға болады.
Өз жұмыстарыңыз шарф немесе палантинді алыңыз, дымқыл киіз кебеді және әрі қарай нақтылауды талап етеді, ол мүмкін нобайға сәйкес шарфты көбелекпен, гүлмен немесе моншақпен безендіруге болады.
Оқушылар бұйымның қандай техникада орындалғанын, жасап шығару үшін қандай материалдар қолданғанын талдау арқылы түсіндіреді. Өзінің және сыныптастарының жұмыстарында пайдаланылған әдіс-тәсілдер, идеяларға пікір жаза алады.
Критерийлер
арқылы бағалау
http://udivitelno.com/creation/item/110-vojlochnye_igrushki_tatjany_barakovoj
Сабақтың соңы
Оқушылар сабақ соңында рефлексия жүргізеді:
- сіз жұмысының қорытындысына қанағаттанасыз ба?
- болашақта немен жұмыс жасау қажет?
Оқушылар рефлексия бойынша сұрақтарға жауап береді.
Жұмысты толықтай аяқтау
Өзара бағалау
стикер
шағым қалдыра аласыз













