|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Маймакова А. |
|||
|
Күні |
23.02.2023ж. |
|||
|
Сынып 6 «а» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санды енгізу және шығару |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Input(),split() , map функцияларының анықтамасын біледі. енгізілген жолдардың ішінен сандарды ажырату үшін іnput() функиясына split() және map әдістерін қолданады |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 5 мин 2 мин 5 мин 1 мин 1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. «Сәлемдесу» ойыны. Оқушыларда жағымды ынтымақтастық қарым-қатынас орнайды. Оқушылармен амандасу. Топқа бөлу. 1-топ: «Инстаграм» тобы. 2-топ: «Тик-ток» тобы. «Сөздерді тап». Python программалау тілінде кездесетін сөздерді табу
«Кім миллионер болғысы келеді?» 1. x=b+10c-2(a+b) математикалық өрнегінің Python программалау тілінде жазылуын табыңыз. Ж: x=b+10*c-2*(a+b) 2. abs() функциясының қызметін табыңыз Ж: санның модулін береді 3. print("ush"+"burysh") программасының нәтижесін табыңыз Ж: ushburysh 4. print(170+50) программасының нәтижесін табыңыз Ж: 220 5. print("Kazakhstan"*3) программасының нәтижесін табыңыз Ж: Kazakhstan Kazakhstan Kazakhstan 6. print("30+50") программасының нәтижесін табыңыз Ж: 30+50 «Гүл шоғы» әдісі. Топтық жұмыс.
«Миға шабуыл» әдісі (СТО) *Гүлде не бейнеленген? (сағат) *Сағатты қалай анықтаймыз? (сандарға байланысты) Яғни бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Санды енгізу және шығару. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Жаңа тақырыпқа шолу Өткен тақырыптарда деректерді енгізудің екі түрін пайдаландық. 1-түрі: айнымалылардың мәні алдын-ала енгізіліп қою. Мыс: а=3.5, b=87. 2-түрі: input функциясын қолдану. Енді функцияның программада қолданылу жолдарына кеңірек тоқталайық. |
Оқушылар жұппен бірге суреттегі әрекеттерді қайталап орындайды. Мұғаліммен амандасады. Парақшаларды алу арқылы топқа бөлінеді. Сөздердің дұрыс жазылуын табады.
Сұрақтардың дұрыс жауабын табады. Тапсырмаларды орындайды. Шешімін тауып, гүлге жабыстырады. Сұрақтарға ойлана отырып жауап беріп, сабақтың тақырыбын ашады. Дәптерге тақырыпты жазады. Мұғалімді тыңдайды. |
Мақтау сөздер Әр дұрыс жауапқа 1 балл (стикер)
Дұрыс жауапқа 1 балл (стикер) Әр дұрыс жауапқа 1 балл. Жалпы 12 балл Жарайсың! Дұрыс! |
Суреттер Қима қағаздар АКТ, ИТ Сілтеме: https://learningapps.org/watch?v=pbtv8v0y523 Сілтеме: https://learningapps.org/watch?v=pktj8kvdt23 Гүл макеті Онлайн презентация Жұмыс дәптері Сайт: classroomscreen.com |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 17 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Input() функциясы деректерді программаға енгізеді.Бұл деректерді программада қолдану үшін айнымалыларға жүктеуге болады.
Input() функциясын қолданып енгізген дерек жолдық типке жатады. Жолды тізімге түрлендіру үшін split() әдісін қолданамыз. Тізімдегілердің арасында символ болса, оны split() әдісіндегі жақшаның ішінде көрсету керек.
Сандар тізімін оқып отырып, оны бірден бүтін санға түрлендіру үшін, жоғарыдағы құрылымға map функциясын қолдану керек. Бұл жерде list тізімді білдіреді.
print() функциясы деректерді экран бетіне шығарады немесе файлға жол ретінде жазады. print() функциясының толық синтаксисі: print(‘Басуға арналған жол’,sep=’’, end=’\n’) ‘Басуға арналған жол’-экранға шығарылатын жол. sep=’’-айнымалылардың арасын ажырататын символды көрсетеді, үнсіз келісім бойынша бос орынмен ажыратылады. end=’\n’-жолды қандай символмен аяқтау керектігін көрсетеді. Егер print() функциясы end=’\n’әдісімен аяқталса, жол келесі қатарға өтумен аяқталады. Талдау. Топтық жұмыс. Практикалық тапсырмада іnput() және print() функцияларының қолданылуына талдау жасай отырып, төмендегі өрнектерді орындау үшін программа құрастырыңдар. 1-топ: 352· 985 · 25 · 3 2-топ:352 + 1206 + 215554 + 6957 + 628 1-жауабы: a=int(input('a=')) b=int(input('b=')) c=int(input('c=')) d=int(input('d=')) print(a*b*c*d) Дескриптор: -берілген өрнектерді орындау үшін программа құрастырады. ҚБ: стикер Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Оқулық, 96-бет. x1=int(input('x1=')) x2=int(input('x2=')) S=abs(x2-x1) print(S) x1=int(input('x1=')) x2=int(input('x2=')) S=abs(x2-x1) print(S) Дескриптор: -есептің программасын жазады. ҚБ: стикер 2-тапсырма. x=int(input('x=')) y=3*(x-2)**3+5*(x-4)**2-7 print(y) x=5 y=79 |
Мұғалімді тыңдайды Программалардың орындалу ретін мұқият тыңдап, үйренеді. Тапсырманы орындайды. Программаны дәптерге жазып отырады. 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Маймакова Айгуль БатырхановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ "Санды енгізу және шығару" 6 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ "Санды енгізу және шығару" 6 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары "Санды енгізу және шығару" тақырыбында жазылған
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы:
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
nt(1.3)














