|
Білім беру ұйымының атауы |
Ә.Бөкейхан атындағы Binom school мектеп-лицейі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сәбитова Ш.С. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
25.02.2025ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 «Ғ» сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№87 сабақ. Санды және әріпті өрнектер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма) / теңдік және теңсіздікті ажырату,құрастыру, жазу және оқу; 1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды және әріпті өрнектерді, қосынды және айырманы, теңдік және теңсіздікті ажыратады, құрастыра отырып жазады және оқиды. Әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің кәсіби даму мақсаты |
Белсенді әдістерді пайдалана отырып оқушылардың ойлау дағдыларын дамыту. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақтың ортасы 20 минут
8 минут
Сабақты қорыту 3 минут
Кері байланыс 2 минут |
Психологиялық ахуал -Біз қандаймыз, қандаймыз? -Жарқыраған шамдаймыз! -Бір-бірімізді қолдаймыз! -Пікіріміз құнды! -Қателесуге болмайды! Өткенді пысықтау “Rally Robin” әдісі Иықтас досымен өткенді пысықтап, ай атауларын, апта күндерін ретімен жатқа айтады.
Жаңа сабақ Мұғалім әріпті өрнектің мәнін табу алгоритмін ұсынады: 1. Тақтаға кесте қояды. 2. Өрнек туралы түсінік береді. 3. Санды өрнекті сәйкестендіріп жапсыртады. 4. Әріпті өрнекті сәйкестендіріп жапсыртады. 5. Мұғалім сабақ мақсатымен таныстырады. Әріпті өрнекке байланысты бейнеролик көрсету. Дәптермен жұмыс 1-тапсырма Жұмыс дәптерінен санды өрнектер мен әріптерді өрнектерді ажыратып, белгілеу ЕБҚ және ЕҚБ Мұғалім көмегімен түсіндіру, орындату. Топтық жұмыс 2-тапсырма «Өрнек құрастыр» әдісі Әр топтан А-тобындағы оқушылар әріпті өрнек, Б-тобындағы оқушылар санды өрнек құрастырады. ЕБҚ және ЕҚБ Мұғалім тарапынан көмек көрсету
ФС тапсырмасы Дәптермен жұмыс 3-тапсырма b + 10 b = 40, 50 40+10=50 50+10=60 b - 5 b=9, 10, 8 9-5=4 10-5=5 8-5=3 Тексеру «Ұшу-қону» әдісі Өзіндік жұмыс 4-тапсырма Тақтада жапсырылған санды өрнектерді және әріпті өрнектерді дұрыс орналастыр. 1А және 3А санды өрнектерді теріп ал. 2Б және 4Б әріпті өрнекті теріп ал.
-Бүгінгі сабақта қандай тапсырмалар орындадыңыздар? -Санды өрнек дегеніміз не? -Әріпті өрнек дегеніміз не? Кері байланыс
|
Оқушылар дауыстап айтады.
Оқушылар иықтас досына ай, апта күндерін айтып береді.
Берілген кестеге санды және әріпті өрнектерді жапсырады.
Тапсырманы дәптерге жазады.
Оқушылар өрнек құрастырады.Бірлескен жұмыс жасайды.
Әріпті өрнектердің мәнін табады.
Оқушылар тапсырманы орындайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Тақтаға бағдаршам түстерімен кері байланыс жасайды. |
Тамаша!
Дескриптор: Апта күндерін; Ай аттарын жатқа айтады. К-керемет! Чек-лист арқылы бағалап отыру
Дескриптор: Әріпті және санды өрнектерді сәйкестендіруді, оларды ажыратуды үйренеді.
Дескриптор: Әріпті өрнектерді жасыл түспен; санды өрнектерді қызыл түспен қоршап сызады. К-Керемет!
Дескриптор: Әріпті өрнек құрастырады; Санды өрнек құрастырады. Ж-Жарайсың! Мұғалімнің марапаттауы
Дескриптор: Әріпті өрнектердің мәнін табады. Әріптің орына берілген сандарды қойып, санды өрнектің табады
От шашу
Дескриптор: Санды өрнек пен әріпті өрнекті табады.
Дескриптор Қандай тапсырма орындағанын; Санды өрек және әріпті өрнек анықтамасын айтады.
«Бағдаршам» әдісі |
Кесте, сурет
А3 қағаз, желім
Жұмыс дәптері
Оқушы жұмысы
Суреттер
Жұмыс дәптері
Кесте, өрнектер
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Санды және әріпті өрнектер
Ашық сабақ Санды және әріпті өрнектер
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ә.Бөкейхан атындағы Binom school мектеп-лицейі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сәбитова Ш.С. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
25.02.2025ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
1 «Ғ» сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№87 сабақ. Санды және әріпті өрнектер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.1 санды және әріпті өрнектерді (қосынды, айырма) / теңдік және теңсіздікті ажырату,құрастыру, жазу және оқу; 1.2.1.2 әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санды және әріпті өрнектерді, қосынды және айырманы, теңдік және теңсіздікті ажыратады, құрастыра отырып жазады және оқиды. Әріптің берілген мәніндегі бір амалды әріпті өрнектің мәнін табады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің кәсіби даму мақсаты |
Белсенді әдістерді пайдалана отырып оқушылардың ойлау дағдыларын дамыту. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақтың ортасы 20 минут
8 минут
Сабақты қорыту 3 минут
Кері байланыс 2 минут |
Психологиялық ахуал -Біз қандаймыз, қандаймыз? -Жарқыраған шамдаймыз! -Бір-бірімізді қолдаймыз! -Пікіріміз құнды! -Қателесуге болмайды! Өткенді пысықтау “Rally Robin” әдісі Иықтас досымен өткенді пысықтап, ай атауларын, апта күндерін ретімен жатқа айтады.
Жаңа сабақ Мұғалім әріпті өрнектің мәнін табу алгоритмін ұсынады: 1. Тақтаға кесте қояды. 2. Өрнек туралы түсінік береді. 3. Санды өрнекті сәйкестендіріп жапсыртады. 4. Әріпті өрнекті сәйкестендіріп жапсыртады. 5. Мұғалім сабақ мақсатымен таныстырады. Әріпті өрнекке байланысты бейнеролик көрсету. Дәптермен жұмыс 1-тапсырма Жұмыс дәптерінен санды өрнектер мен әріптерді өрнектерді ажыратып, белгілеу ЕБҚ және ЕҚБ Мұғалім көмегімен түсіндіру, орындату. Топтық жұмыс 2-тапсырма «Өрнек құрастыр» әдісі Әр топтан А-тобындағы оқушылар әріпті өрнек, Б-тобындағы оқушылар санды өрнек құрастырады. ЕБҚ және ЕҚБ Мұғалім тарапынан көмек көрсету
ФС тапсырмасы Дәптермен жұмыс 3-тапсырма b + 10 b = 40, 50 40+10=50 50+10=60 b - 5 b=9, 10, 8 9-5=4 10-5=5 8-5=3 Тексеру «Ұшу-қону» әдісі Өзіндік жұмыс 4-тапсырма Тақтада жапсырылған санды өрнектерді және әріпті өрнектерді дұрыс орналастыр. 1А және 3А санды өрнектерді теріп ал. 2Б және 4Б әріпті өрнекті теріп ал.
-Бүгінгі сабақта қандай тапсырмалар орындадыңыздар? -Санды өрнек дегеніміз не? -Әріпті өрнек дегеніміз не? Кері байланыс
|
Оқушылар дауыстап айтады.
Оқушылар иықтас досына ай, апта күндерін айтып береді.
Берілген кестеге санды және әріпті өрнектерді жапсырады.
Тапсырманы дәптерге жазады.
Оқушылар өрнек құрастырады.Бірлескен жұмыс жасайды.
Әріпті өрнектердің мәнін табады.
Оқушылар тапсырманы орындайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Тақтаға бағдаршам түстерімен кері байланыс жасайды. |
Тамаша!
Дескриптор: Апта күндерін; Ай аттарын жатқа айтады. К-керемет! Чек-лист арқылы бағалап отыру
Дескриптор: Әріпті және санды өрнектерді сәйкестендіруді, оларды ажыратуды үйренеді.
Дескриптор: Әріпті өрнектерді жасыл түспен; санды өрнектерді қызыл түспен қоршап сызады. К-Керемет!
Дескриптор: Әріпті өрнек құрастырады; Санды өрнек құрастырады. Ж-Жарайсың! Мұғалімнің марапаттауы
Дескриптор: Әріпті өрнектердің мәнін табады. Әріптің орына берілген сандарды қойып, санды өрнектің табады
От шашу
Дескриптор: Санды өрнек пен әріпті өрнекті табады.
Дескриптор Қандай тапсырма орындағанын; Санды өрек және әріпті өрнек анықтамасын айтады.
«Бағдаршам» әдісі |
Кесте, сурет
А3 қағаз, желім
Жұмыс дәптері
Оқушы жұмысы
Суреттер
Жұмыс дәптері
Кесте, өрнектер
Кері байланыс тақтасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















