Материалдар / Ашық сабақ Санды өрнектерді салыстыру
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Санды өрнектерді салыстыру

Материал туралы қысқаша түсінік
Пән: Жаратылыстану Ұзақ мерзімі жоспар бөлімі: Жанды табиғат.Өсімдіктер . Бөлімше: 2.2. Жануарлар Мектеп: Ж.Молдағалиев атындағы №2 ЖОББМ 1.2.2.1. жануарлармен өсімдіктерді салыстыру, олардың ұқсастықтарымен айырмашылықтарын анықтау. 1.1.1.1. Қоршаған әлем құбылыстары,үдерістері мен нысандарын зерттеудің қажеттілігін түсіну.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Қараша 2021
432
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Мұғалімнің аты-жөні:

Сейфуллиева Айгерим Тулеушовна

Пән/Сынып:

Математика 1 сынып

Күні:


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:



Саяхат. Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Сабақтың тақырыбы:№

Санды өрнектерді салыстыру

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

1.2.1.4 қосу мен алуда ,санды өрнектерді салыстыруды үйрену

1.5.2.2 «+», «-», «>», «<» белгілерін/ цифрларды /белгісіз санның символын қолдану

Оқу мақсаты:

Барлық оқушылар: санды өрнектерді құрастырып, мәндерін салыстыра біледі.

Көптеген оқушылар: өзара тең өрнектерді анықтайды.

Кейбір оқушылар: белгісіз санның символын шешіп, қорытынды жасайды.

Саралап оқыту тапсырмалары

Ұжымдық жұмыс

Жаңа тақырыптың түсіндірілуі

Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету

Жеке жұмыс

Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы

Уақыты

Кезең дері

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

3минут

Басы

  1. Сәлеметсіңдер ме оқушылар?

  2. Психологиялық дайындық.

  3. Оқып білім аламыз,

  4. Біз көңілді баламыз.

  5. Математика пәнінде,

  6. Тапқыр, алғыр боламыз.

  7. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

«Текше» әдісі арқылы оқу мақсаттары ашылады. Ойыншылар жұбы тақтаға шығып нүктелі ойын текшесін екі реттен лақтырып, түскен сандардың қосындысын анықтайды, нәтижелерін салыстырады.

-Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы:

Санды өрнекті салыстыру деп аталады.

- Ендеше бүгінгі сабақтағы мақсатымыз не болмақ?

-Бүгінгі сабақта санды өрнектерді салыстыруды үйрену.



Сәлеметсізбе.


Барлығы бірге қайталайды.





Текше әдісі арқылы тақырыпты ашады.


Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады.








Мадақтау

Оқулық, текше


25

минут



Ортасы


(Ұ) 1- тапсырма «Салыстыр» әдісі арқылы жүреді.

Оқулықтың 40-бетіндегі тапсырмамен жұмыс.

Хайуанаттар дүкеніндегі жануарларды қосып, қай жақтағы жануар артық немесе кем екенін анықтап, өрнек құрады, оқиды.


І- топ ІІ-топ ІІІ-топ

3+4=2+5 6+6 » 8+3 4+4<2+8





2- тапсырма Маймылды тамақтандыр әдісі: Балалар маймылды тамақтандыру арқылы санды өрнектердің мәндерін салыстырады. Қандай санды өрнектердің мәні бірдей, соларды атықтайды. Әр топтан оқушылар шығады.



5+3 = 4+4 , 7+10 10+2, 50+40 = 40+50

2+0 0+5 , 18+1 = 0+19, 30+60 70+10


(Ж) 3- тапсырма «Асық ату» ойыны арқылы математикалық сауаттылықтарын анықтау мақсатында матиматикалық диктант жазады. Бір оқушы шығып өрнектерге асық атады. Шыққан өрнекті оқушыларға оқиды.


4+5 9-2

2+3 8-4

7+1 10-5


Сергіту сәтінде «Санау әні» әуенімен билейді.

Дескриптор:

- Санды өрнектердің нәтижелерін табады.

- Нәтижелерін салыстырады.

Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы іске асады.

- Өзара тең өрнектерді анықтай.


Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы іске асады.

Әр топтын оқушылары маймылды тамақтандыру барысында өзара мәні бірдей өрнектерді анықтайды.




Математикалық диктантты

балалар ламинадка жазады.





Сергіту сәтін орындайды


ҚБ: « Ою-өрнек» әдісі арқылы әр топ бір – бірін бағалайды.

Жасыл ою- Санды өрнектердің нәтижелерін тауып, салыстыра алса;

Сары ою-

Санды өрнектердің нәтижелерін тауып, салыстыруда көмек қажет етсе;

Қызыл ою- Салыстыруды түсінбесе

ҚБ: «Ою - өрнек» әдісі арқылы бағалайды.

Жасыл ою–

Қандай санды өрнектердің мәні бірдей , соларды атықтайды.

Сары ою Тапсырмада қате кетсе

Қызыл ою тапсырмада санды өрнек оқып, мәнін тауып, оларды салыстыруда қиналса

Математикалық сауаттылықтарын мұғалімнің бағалауы.


Оқулық,










10 минут



бекіту

Д) 4- тапсырма тақтамен және дәптермен жұмыс.

Бүгінгі сабақты қорытындылау мақсатында «Қолғап »әдісі арқылы балаларды тексеру.

Санды өрнектер мен әріпті өрнектерді ажыратып оқиды.



Санды өрнектер

2+3, 6+4, 10+2,9+3

Әріпті өрнек

а+3, с+6, 5-в, х-4


Дескриптор: тапсырмаларды орындайды.

Саралау тәсілі «Қарқын» арқылы жүргізіледі.

Қарқынды оқушыға: қосымша тапсырмалар ауызша орындау.

Қарқыны баяу оқушыға қолдау көрсетіледі.


ҚБ: «Жеміс -жидек» әдісі

Қызыл алма - тапсырманы дұрыс орындай алса;

Сары алмұрт - тапсырманы орындауда қателіктер болса.

Жапырақ - тапсырманы орындауда қиналса.

«Қолғап »әдісі

Шапалақтап ынталандыру

Жұмыс дәптері

2минут

Кері байланыс

Кері байланыс «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы алынады.

-Бүгінгі сабақтан не үйрендіңдер?

-Сабақтың қай тұсы қызықты болды?



1-ші саты сабақты түсінбесе,2-ші саты орташа деңгейде түсінсе,3-ші саты барлығын түсінсе.











































Ж.Молдағалиев атындағы №2 ЖОББМ















«Санды өрнектерді салыстыру»

(Математика пәнінен ашық сабақ)

1«В» сыныбы









Өткізген: Сейфуллиева А.Т









2020-2021 оқу жылы



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!