Тақырыбы
|
Санды теңсіздіктер және олардың
қасиеттері
|
Мақсаты
|
Санды теңсіздіктер және
олардың қасиеттері жайлы түснік алады, оны
шығаруда пайдаланып теңдеулерді шешуге
үйренеді
|
Жалпы мақсат
|
Тапсырмалар бойынша атқарушы ұғымын
меңгерте отырып тапсырмаларды орындауда машықтандыру және тақырып
ұғымын, түрлерін ажыратуға дағдыландыру
|
Күтілетін нәтиже
|
Санды теңсіздіктер туралы
үйренгендерін меңгеріп, ажыратып, есеп шығаруға
пайдаланады.
|
7 модульдің қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Миға шабуыл,Кестені толтыр ,
Балық қаңқасы, Бағалау
кестесі
|
Қолданылатын ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, постерлер,
тақта, стикерлер, ноутбук
|
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг
|
Оқушыларды ортаға шақырамыз,
бір-біріне ағылшынша,орысша,қазақша тілектерін тілейді. «Сиқырлы
сыйлық» ойыны бойынша өз жұптарын табады сыныпты жұпқа бөліп
психологиялық ахуал қалыптастырдым
Я желаю тебе счастье.
Are
you
shee
happens
Мәдениет ауылының мәдениетті ұлы/қызы
бол.
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты
конфеттер арқылы өз жұптарын тауып, жұп болып
құралу
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
Миға шабуыл
|
Үйге берілген тапсырма
сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Слайдта берілген сұрақтарға
жауап беру, жұппен тапсырманы орындау
|
Мұғалім берген
тапсырманы орындау. «Сиқырлы сыйлық» ойыны бойынша өз жұптарын
табады
|
Түсіну
|
Ребусты шешу арқылы жаңа тақырыпты
ашады
|
Ребусты шешу арқылы өткен
сабақты қайталап,жаңа сабаққа қызықтырады.
|
Ребусты шешеді.Өз
түсінгендерін айтады
|
Қолдану
|
Суреттер сөйлейді
Әр топқа суреттер беру
|
Әр топқа тапсырма беру және 4
жұпқа сурет таратып беру
|
Суреттер бойынша ойларын
қағазға жазады, түсініктерін ортаға шығып
айтады
|
Сергіту сәті
|
«Сандар
сөйлейді»
атты жаттығу жасау
|
Оқушылармен бірге 1-10 ға дейінгі сандарды
көзбен ағылшынша жазу арқылы сергіту сәтін жасау. One,two,three,four,five, six,
seven, eiqht, nine, ten
|
Барлығы бірдей ағылшынша
санап,көзбен жазады жаттығулар жасайды.
|
Талдау
|
Кеспе қағаз,
оқулық бойынша тақырыпты талдау үшін арнайы тасырмалар
беру
|
Оқушыларға мәтінді жұп
ішінде әр қайсысына оқытқызып жұппен
талқылату. Жұп
ішінен бір сарапшыны тағайындап басқа топтарға түсіндіреді,
қайтадан өз жұптарына барып түсінгендерін
түсіндіреді.
|
Оқушылардың мұндағы
мақсаты берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен
санаса білуі, жұппен жұмыс жасауы.
|
Жинақтау
|
Балық
қаңқасы ойыны арқылы сабақты жинақтайды
Кестені толтыр
|
Әр жұптан есептен тапсырма
жазады, келесі жұп есепті шығарып жауап
береді
Жауабын дәлелдеу арқылы есеп
шығарады
|
Жұптар өзара жарысады, ойларын
ортаға салады, тақырыпты жинақтайды
|
Бағалау
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау парақшалары
|
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын
тарату
|
Өзін өзі балмен
бағалайды
|
Рефлексия
|
Стикерлерді толтыру
|
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
|
Ұсынылған стикерді толтыру
|