Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ: Санның квадраты
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
6Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлімі: |
Уақыт |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
К үні: |
15.11.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Баймагамбетова Б.Қ. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Санның квадраты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1 * санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
мысалдарды бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі ретінде жазады көбейтудің мәндерін есептейді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы (1 мин) |
I.Ұйымдастыру кезеңі: «Үш қадам» әдісі 1.Көңіл – күйіміз қандай? (қол бұлғау) 2.Сабаққа дайындықтарың қалай? (шапалақтау) 3.Сабаққа ынталарың қандай? (басбармақ көрсету) Топқа бөлу: 1-топ «Астаналық саябақ» 2-топ «Жетісу саябағы»
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар сұраққа жауап береді Тамаша!Керемет! Ғажап! |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы (5 мин) 9 мин |
«Ой қозғау» Мұғалім Алматыдағыдағы саябақтар пен құрылыстар туралы қысқа ролик көрсетеді. Саябақ — демалуға арналған ашық көгалдандырылған аймақ. Саябақтарды мемлекет қамтамасыз етеді және ол кез келген адамның қалауы бойынша демалатын орын. Мақсатты бекіту (мәселелі жағдаяттар). 1-тапсырма. Талғат Астанадағы Шахматшылар саябағына барды.. Ол шахмат тақтасының шаршы пішінді болатынын білді.Оған тақтадағы кіші шаршылардың санын анықтауға көмектес. Жеке жұмыс. № 2. а
ә)Көбейтіндіні көбейткіштердің квадратына ауыстыру. 3х3 6х6 8х8 9х9 7х7 5х5 2х2 |
Қосудың көмегімен санаудың нәтижесін жүргізеді. 8+8+8+8+8+8+8+8= 64 2.Бірдей екі көбейткішті пайдаланады 8х8=64 Берілген сандардың арасынан бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісі түрінде жазады
Ережемен танысады
|
Мадақтау |
https://youtu.be/_qB0b7U2oKk?si=ZydhE5MRHskr0v33 Шахмат тақтасы А5 Оқулық №2 18-бет Ереже жазылған А3 Оқулық №2 18-бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 мин Сергіту сәті 2 минут |
№3 Тапсырма. Тақтамен жұмыс. Сандардың квадраты нешеге тең екенін жаз. а) Жұп сандарының ретін өсу ретіне қарай жаз. ә) Тақ сандарының ретін кему ретіне қарай жаз.
|