|
Бөлім: |
Уақыт. 2А –Үлес |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санның квадраты мен кубы. Сәндік қолданбалы өнер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1 санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну, есептеу
«Енбекқорлық және кәсіби біліктілік»
құндылығын қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 минут Сабақтың ортасы 10 минут Сабақтың ортасы 27 мин Сергіту сәті 3 минут Сабақтың соңы 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын орнату. «Егер ..., онда не болар еді?» «Егер барлық адамдар санауды білмесе, онда не болар еді?», «Егер бұл өмірде +, -, *, : , амалдарын қолданбасақ, онда не болар еді?», «Егер бұл өмірде санның квадраты мен кубы қолданбасақ, онда не болар еді? Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/
Сабақтың мақсатын жариялау «Сен санның квадраты мен кубын есептейтін боласың» «Иә, жоқ» ойыны. 1. 2. 12 саны, 3 санының кубы ма? 3. 3\4 бөлшегінің бөлімі 4 пе? 4. 100 –дің 5\1 бөлігі 50 ме? 5. 64 саны 9 санының квадраты ма? 6. 7 теңгеден тұратын 5 дәптер сатып алынса, 35 тг төлейді ме? 7. Кеше санның кубы тақырыбын өттік пе? 1-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Цифрограмма» әдісі арқылы 1 қатар балаларға санның квадратын тауып, мәнін өсу ретімен жазсаң сәйкесінше сөз шығады.
2 қатар санның квадратын тауып, мәнін кему ретімен жазып, сәйкесінше сөзді табады
3 қатар санның кубы мен квадратын тауып , мәнін өсу ретімен жазады
Дескриптор:
2-тапсырма. Топтық жұмыс. «Оюлар қоймасы» әдісі
Есептеп, бұл заттардың қандай материалдардан жасалғанын анықта.
Дескриптор:
Сергіту сәті
3-тапсырма. Жеке жұмыс Оқулықпен жұмыс.
Тексеру . №2 а) Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстыр. Өрнектердің мәнін тап. 42=16 92=81 72=49 52=25 82= 64 32=9 22=4 62=36 ә) Сандардың квадратын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісіне алмастыр. Өрнектердің мәнін тап. 264 504 47 226 б) Сандардың кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісіне алмастыр. Есепте. 2018 90 Дескриптор Сандардың квадраты мен кубын есептейді. -1б Өрнектердің мәнін табады.-1б
4-тапсырма. Жеке жұмыс. Санның квадраты мен кубының мәнін тауып, салыстыр.
33*9 42 43 72 +49*7∙7+48 42 -16 *12-1 62 : 9* 52:5 64: 23* 33-32
Сабақты бекіту. Вордволл әдісі арқылы https://wordwall.net/ru/resource/62976021
|
Оқушылар өздерінің қиялдарына байланысты баламалы жауаптарын айтады. Соңғы сұраққа жауап бергеннен кейін сабақтың мақсаты балаларға айтылады, оқушылар сабақ мақсатымен танысады. Qazmath платформасы арқылы топқа бөлініп отырады Балалар алдында тұрған «иә», «жоқ» карточкаларын, жауапқа сәйкес көрсетеді
Оқушылар жұппен жұмыс жасай отырып, амалдарды орындай отырып, сәйкесінше «Сәндік-қолданбалы өнер» деген сөз тіркесін табады
Оқушылар сәндік-қолданбалы өнер туралы өз ойларын қорытындылайды. Оқушылар оюлар арқылы формативті бағалаудың жүзеге асатынын түсінеді.
Алдарында тұрған оюдан әдемі гүл жасайды
Оқушылар тапсырманы орындайды. Жауаптарына сәйкес ою алады.
Саралап оқытудың қолдау тәсілі
Болжам жауаптар: А оқушы Материалдың неден жасалғанын бірден анықтайды В оқушы Санның квадратын тауып, қосындысын табады С оқушы Санның квадратын табады
Оқушылар тек көрген түсті жаңылыспай оқиды! Жазылған сөзді оқымайды, оның түсін атайды.
Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстырады Сандардың квадратын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісіне алмастырады
Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды
-Бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісін табу -Бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісін табу
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып,ады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды
|
Ауызша бағалау, «Тамаша!» «Жарайсың!» «Керемет!»
«ҚҰМСАҒАТ ӘДІСІ»
«ҚҰМСАҒАТ ӘДІСІ»
«ҚҰМСАҒАТ ӘДІСІ»
Ауызша бағалау, «Тамаша!» «Жарайсың!» «Керемет!»
«ҚҰМСАҒАТ ӘДІСІ»
«ҚҰМСАҒАТ ӘДІСІ»
Жинаған балдары саналып есептеледі.
|
Оқулық Интеракивті тақта үлестірмелі парақтар
«Иә», «жоқ» үлестірмелі карточкалары
Үлестірмелі карточкалар
https://www.youtube.com/watch?v=Eq6cCrdSqmg
Оқулық Интеракивті тақта үлестірмелі парақтар
Оқулық Интеракивті тақта үлестірмелі парақтар дәптер
Оқулық Интеракивті тақта үлестірмелі парақтар дәптер
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Санның квадраты мен кубы. Сәндік қолданбалы өнер
Ашық сабақ. Санның квадраты мен кубы. Сәндік қолданбалы өнер
|
Бөлім: |
Уақыт. 2А –Үлес |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Санның квадраты мен кубы. Сәндік қолданбалы өнер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.1 санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Санның квадратын - бірдей екі көбейткіштің, ал кубын - бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісі ретінде түсіну, есептеу
«Енбекқорлық және кәсіби біліктілік»
құндылығын қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 минут Сабақтың ортасы 10 минут Сабақтың ортасы 27 мин Сергіту сәті 3 минут Сабақтың соңы 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын орнату. «Егер ..., онда не болар еді?» «Егер барлық адамдар санауды білмесе, онда не болар еді?», «Егер бұл өмірде +, -, *, : , амалдарын қолданбасақ, онда не болар еді?», «Егер бұл өмірде санның квадраты мен кубы қолданбасақ, онда не болар еді? Топқа бөлу: https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/
Сабақтың мақсатын жариялау «Сен санның квадраты мен кубын есептейтін боласың» «Иә, жоқ» ойыны. 1. 2. 12 саны, 3 санының кубы ма? 3. 3\4 бөлшегінің бөлімі 4 пе? 4. 100 –дің 5\1 бөлігі 50 ме? 5. 64 саны 9 санының квадраты ма? 6. 7 теңгеден тұратын 5 дәптер сатып алынса, 35 тг төлейді ме? 7. Кеше санның кубы тақырыбын өттік пе? 1-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Цифрограмма» әдісі арқылы 1 қатар балаларға санның квадратын тауып, мәнін өсу ретімен жазсаң сәйкесінше сөз шығады.
2 қатар санның квадратын тауып, мәнін кему ретімен жазып, сәйкесінше сөзді табады
3 қатар санның кубы мен квадратын тауып , мәнін өсу ретімен жазады
Дескриптор:
2-тапсырма. Топтық жұмыс. «Оюлар қоймасы» әдісі
Есептеп, бұл заттардың қандай материалдардан жасалғанын анықта.
Дескриптор:
Сергіту сәті
3-тапсырма. Жеке жұмыс Оқулықпен жұмыс.
Тексеру . №2 а) Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстыр. Өрнектердің мәнін тап. 42=16 92=81 72=49 52=25 82= 64 32=9 22=4 62=36 ә) Сандардың квадратын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісіне алмастыр. Өрнектердің мәнін тап. 264 504 47 226 б) Сандардың кубын бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісіне алмастыр. Есепте. 2018 90 Дескриптор Сандардың квадраты мен кубын есептейді. -1б Өрнектердің мәнін табады.-1б
4-тапсырма. Жеке жұмыс. Санның квадраты мен кубының мәнін тауып, салыстыр.
33*9 42 43 72 +49*7∙7+48 42 -16 *12-1 62 : 9* 52:5 64: 23* 33-32
Сабақты бекіту. Вордволл әдісі арқылы https://wordwall.net/ru/resource/62976021
|
Оқушылар өздерінің қиялдарына байланысты баламалы жауаптарын айтады. Соңғы сұраққа жауап бергеннен кейін сабақтың мақсаты балаларға айтылады, оқушылар сабақ мақсатымен танысады. Qazmath платформасы арқылы топқа бөлініп отырады Балалар алдында тұрған «иә», «жоқ» карточкаларын, жауапқа сәйкес көрсетеді
Оқушылар жұппен жұмыс жасай отырып, амалдарды орындай отырып, сәйкесінше «Сәндік-қолданбалы өнер» деген сөз тіркесін табады
Оқушылар сәндік-қолданбалы өнер туралы өз ойларын қорытындылайды. Оқушылар оюлар арқылы формативті бағалаудың жүзеге асатынын түсінеді.
Алдарында тұрған оюдан әдемі гүл жасайды
Оқушылар тапсырманы орындайды. Жауаптарына сәйкес ою алады.
Саралап оқытудың қолдау тәсілі
Болжам жауаптар: А оқушы Материалдың неден жасалғанын бірден анықтайды В оқушы Санның квадратын тауып, қосындысын табады С оқушы Санның квадратын табады
Оқушылар тек көрген түсті жаңылыспай оқиды! Жазылған сөзді оқымайды, оның түсін атайды.
Көбейтіндіні сандардың квадратына ауыстырады Сандардың квадратын бірдей көбейткіштердің көбейтіндісіне алмастырады
Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды
-Бірдей екі көбейткіштің көбейтіндісін табу -Бірдей үш көбейткіштің көбейтіндісін табу
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып,ады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды
|
Ауызша бағалау, «Тамаша!» «Жарайсың!» «Керемет!»
«ҚҰМСАҒАТ ӘДІСІ»
«ҚҰМСАҒАТ ӘДІСІ»
«ҚҰМСАҒАТ ӘДІСІ»
Ауызша бағалау, «Тамаша!» «Жарайсың!» «Керемет!»
«ҚҰМСАҒАТ ӘДІСІ»
«ҚҰМСАҒАТ ӘДІСІ»
Жинаған балдары саналып есептеледі.
|
Оқулық Интеракивті тақта үлестірмелі парақтар
«Иә», «жоқ» үлестірмелі карточкалары
Үлестірмелі карточкалар
https://www.youtube.com/watch?v=Eq6cCrdSqmg
Оқулық Интеракивті тақта үлестірмелі парақтар
Оқулық Интеракивті тақта үлестірмелі парақтар дәптер
Оқулық Интеракивті тақта үлестірмелі парақтар дәптер
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















