Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
“Таутүрген негізгі орта мектебі” КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сақтар туралы тарихи мәліметтер.
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
5.2.Сақтар |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Алтай Әсел Алтайқызы |
|
|
Күні: |
04 желтоқсан 2024 жыл |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сақтар туралы тарихи мәліметтер. Зерттеу сұрағы: Қандай тарихи дереккөздер сақтар туралы мәлімет береді? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.2 ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сақ тайпаларына қатысты дереккөздерді мәтін арқылы талдау |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы сақ тайпалары туралы бейнематериалды көрсету. Жетелеуші сұрақтар:
М. Сабақтың тақырыбын, мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылардың жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу. |
ҚБ кері байланыс беріп отырады |
https://www.youtube.com/watch?v=KVueNgh9Kts&t=7s
|
|||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Мәтімен жұмыс
М Оқушылардың тапсырмаларды орындау барысындағы әрекеттерін қадағалайды. 2-тапсырма
3-тапсырма «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы - Герадоттың «Тарих» атты еңбегі қай ғасырда жазылған? - Герадот дегеніміз кім? - Страбон дегеніміз кім? - Грек авторлары сақтарды қалай суреттейді? - Герадот пен басқа да тарихшылар сақ тайпаларын қалай атаған?
|
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескрипторы:
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ФБ 2 балл
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ФБ 4 балл
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ФБ 2 балл
|
Қазақстан тарихы. Жалпы білім беретін мектептің 5-сыныбына арналған оқулық. Назарбаев Зияткерлік мектебі Астана 2017 ж. |
|||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Зерттеу сұрағы: Қандай тарихи дереккөздер сақтар туралы мәлімет береді? 4-тапсырма Сұрақтарға жауап беру. https://wordwall.net/resource/38286613
|
Дескрипторы:
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ФБ 2 балл
|
https://wordwall.net/resource/38286613
|
|||||||||||||||
|
Кері байланыс |
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сақтар туралы тарихи мәліметтер. 5 сынып
Ашық сабақ Сақтар туралы тарихи мәліметтер. 5 сынып
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
“Таутүрген негізгі орта мектебі” КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сақтар туралы тарихи мәліметтер.
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
5.2.Сақтар |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
Алтай Әсел Алтайқызы |
|
|
Күні: |
04 желтоқсан 2024 жыл |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сақтар туралы тарихи мәліметтер. Зерттеу сұрағы: Қандай тарихи дереккөздер сақтар туралы мәлімет береді? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.1.2 ежелгі мемлекеттік бірлестіктердің құрылуын түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сақ тайпаларына қатысты дереккөздерді мәтін арқылы талдау |
|
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы сақ тайпалары туралы бейнематериалды көрсету. Жетелеуші сұрақтар:
М. Сабақтың тақырыбын, мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылардың жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу. |
ҚБ кері байланыс беріп отырады |
https://www.youtube.com/watch?v=KVueNgh9Kts&t=7s
|
|||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Мәтімен жұмыс
М Оқушылардың тапсырмаларды орындау барысындағы әрекеттерін қадағалайды. 2-тапсырма
3-тапсырма «Серпілген сауалдар» әдісі арқылы - Герадоттың «Тарих» атты еңбегі қай ғасырда жазылған? - Герадот дегеніміз кім? - Страбон дегеніміз кім? - Грек авторлары сақтарды қалай суреттейді? - Герадот пен басқа да тарихшылар сақ тайпаларын қалай атаған?
|
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескрипторы:
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ФБ 2 балл
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ФБ 4 балл
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ФБ 2 балл
|
Қазақстан тарихы. Жалпы білім беретін мектептің 5-сыныбына арналған оқулық. Назарбаев Зияткерлік мектебі Астана 2017 ж. |
|||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Зерттеу сұрағы: Қандай тарихи дереккөздер сақтар туралы мәлімет береді? 4-тапсырма Сұрақтарға жауап беру. https://wordwall.net/resource/38286613
|
Дескрипторы:
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ФБ 2 балл
|
https://wordwall.net/resource/38286613
|
|||||||||||||||
|
Кері байланыс |
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
шағым қалдыра аласыз













