Білім беру
ұйымының атауы
|
Үлкеншыған
орта мектебі
|
|
Пәні:
|
Әдебиеттік
оқу Алматыкітап
|
|
Бөлім:
|
Саяхат
|
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Оңалбаева
Талшын Батырғалиқызы
|
|
Күні:
|
30.04
|
|
Сынып:
2
|
Қатысушылар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
№ 91 сабақ. Саяхатқа
шығамыз.
|
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
|
2.1.5.1 өз
ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып
жеткізу
2.3.3.1
шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма,
аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну
|
|
Сабақтың
мақсаты
|
өз ойы мен
сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу
шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет,
каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы
ұсынады
|
|
Құндылықтар
|
Талап:
қоршаған ортаны таза ұстау
|
|
Сабақтың
барысы
|
|
Сабақтың
кезеңдері
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
|
Сабақтың
басы
1
мин
|
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық ахуал
қалыптастыру
Нейрожаттығу
|
Оқушылардың назарын сабаққа
аудару
|
|
|
|
Сабақтың
ортасы
25мин
|
Жаңа сабақ
ФС тапсырма
«4
сурет 1 сөз» әдісі
Сабақа
тақырыбын ашу,мақсатын айту
1-тапсырма
«Кестемен жұмыс» Wordwoll
Бұл
тапсырмада
саяхатқа шығудың қолайлы мезгілін, саяхат киімін, баратын
көлігін таңда.
Төмендегі сұрақтарға жауап бер.
Саяхатқа қай мезгілде шығу керек?
Қайда саяхаттағың келеді?
Саяхатқа қандай көлікпен барғың келеді?
Саяхатқа не үшін шығасың?
|
Сурет бойынша сөйлейді
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
өз ойы мен
пікірін білдіреді-1б
сұрақтарға
жауап береді-1б
|
|
|
|
Жұптық
жұмыс
2-тапсырма «Cписарль» әдісі
Жұптаса отырып, «Саяхатшылар жыры»
өлеңін оқып, талқыла.
Саяхатшылар жыры
Биік
таулар,жапан дала,
Гүл жазира
,көл,теңіз.
Әдемі ғой
қашанда
Біздің
туған өлкеміз.
«Сөздік жұмысы» айдары
жапан дала –
елсіз мекен
|
Өлеңді мәнерлеп оқиды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Өлеңді
түсініп,мәнер-леп оқиды-1б
Сөздікті
дәптерге жазады-1б
|
Оқулық, дәптер
|
|
|
3-тапсырма
«Салыстыр» айдары
Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап іздейді:
– Кейіпкердің қайда саяхаттағысы келеді?
– Ол саяхатта кімдермен жолықпақшы?
|
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Сұрақтарға
жауап береді-1б
|
Оқулық
|
|
|
5-тапсырма «Жарық» әдісі
Суреттегі заттарды неліктен «саяхатшыға» ұқсатамыз?
Себебі,
киіз үй жиналмалы. Қайда барсаңда өзіңмен алып жүре
аласың.
Бұлт бір
жерде тұрақты тұрмай,көшіп жүреді.
Кеме-суда
еркін жүзеді. Бір орында тұрмайды. Саяхаттауға өте ыңғайлы
көлік.
Хат арқылы
саяхаттаған жерлеріңнен жақындарыңа амандығыңды білдіре
аласың.
|
Сұраққа жауап береді
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
өз ойын
суреттер арқылы жеткізу-1б
|
|
|
|
6-тапсырма
Дәптермен
жұмыс
Өлеңнен
табиғат сипатын білдіретін сөздерді көшіріп жаз.
Биік
таулар,жапан дала,
Гүл жазира
,көл,теңіз.
Асқар тау.
жайнап толқып сол гүлдердей.
|
Дәптермен жұмыс
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Қатесіз,сауатты көшіреді-1б
|
Дәптер
|
|
|
7-тапсырма
Өзің
саяхаттауға ыңғайлы көлік түрінің суретін сал.
|
Шығармашы-лық жұмыс
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Көліктің
суретін салады -1б
|
Сурет
|
|
|
«Қорытындыла» айдары
Саяхатқа шығу үшін қажет дайындық
жұмыс-тарының тізімін жаса.
Жұмысты постер түрінде ұсын.
|
Постер қорғайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Постер
қорғайды-1б
|
Постер
|
|
Сабақтың соңы
10 мин
|
Үйге
тапсырма
Фотосуреттерді пайдаланып, өзің
саяхаттаған
жер туралы әңгімеле.
Кері
байланыс
|
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
ҚБ: 1-10
балл
Дескриптор:
Әңгімелейді-1б
«Хат»
әдісі
|
Кері байла-ныс парақтары
|
|