|
Аты-жөні: |
|||
|
Жұмыс орны: |
|||
|
Білім беру саласы: |
Қатынас |
||
|
ҰОҚ: |
Сауат ашу негіздері |
||
|
Тақырыбы: |
Достық көмек.«Д д »дыбысы мен әрпі». |
||
|
Оқу мақсаты: |
Дыбыстық құрылымы әртүрлі үш дыбысты сөздерге дыбыстық талдау жасауды, дыбыстардың айтылу және дыбысталу ерекшеліктерін талдауды жетілдіру. |
||
|
ҰОҚ мақсаты: |
Сөздегі дыбыстарды ажыратады, белгілі дыбысы бар сөздерді табады. Үш дыбыстан тұратын сөздерге дыбыстық талдау жасайды. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Сөздегі дыбыстарды ажыратады, белгілі дыбысы бар сөздерді таба алады. Үш дыбысты сөздерге дыбыстық талдау жасап сөздегі буындардың санын анықтай алады. |
||
|
Жоспарлау: |
|||
|
ҰОҚ кезеңдері: |
Жоспарланған оқу қызметі: |
Ресустар |
|
|
ҰОҚ басталуы: (з минут) |
Психологиялық ахуал: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру . «Достық шеңбер» әдісі Қол ұстасып , қане біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Қандай жақсы бір болу . |
|
|
|
Негізгі бөлім: (15-20 минут) |
Өткен ҰОҚ қандай дыбыспен таныстық балалар? Ерте-ерте-ертеде екі дос болыпты. Біреуі - дыбыс, екіншісі - әріп. Ешкім оларды айыра алмапты, қайсысы дыбыс, қайсысы әріп екенін. Ал, сендер білесіндер ме? І АЙНАЛЫМ «ДЫБЫСТАР ЕЛІ»
Суреттен қандай заттарды көріп тұрсыңдар? Дұрыс айтасыңдар!
ІІ АЙНАЛЫМ «Сөз ойла да, тез құра» ойыны ІІ. Жаңа сабақ (доп)
2) Дыбыстың артикуляциясы
(Тілдің ұшы үстіңгі күрек тіске тиіп қашып отырады) 3) Дыбыстың сипаттамасы
4) Дыбыстық талдау жасау «Доп» сөзіне
1-ші дыбыс қандай? (д – дауыссыз, көк текшемен белгілейміз) 2-ші дыбыс қандай? (о – дауысты, қызыл текшемен белгілейміз) 3-ші дыбыс қандай? (п – дауыссыз, көк текшемен белгілейміз)
(бір бала тақтада, қалғандары орындарында) 5) Сөйлем құрастыру Мен доппен ойнадым
(бір бала тақтада, қалғандары орындарында) 6) «Д», «д» - әрпімен таныстыру
Ереже: Бас әріппен – кісінің аты, фамилиясы, қалалардың аттары жазылады. Мысалы: доп, домбыра, дала, дос. 7. Әліппе-дәптермен жұмыс «Кім тапқыр?»ойыны
Сергіту сәті 8. Д/ойын «Бассейн» А-келді Н,Т-жарысты Ш-жүзді О-секірді Д-дірілдеді «О»секіріп кетті, «Д»дір-дір етті. «Әдемі әріптер» ойыны
|
А-та Ал-ма А-нар
Д дыбысының баспаша және жазбаша түрімен танысады. Ауада жазады.
Д әрпінің жазбаша түрін бейнебаяннан көреді.
Дартс
Доп
Домино
|
|
|
(5 минут) |
ІІІ АЙНАЛЫМ Суреттерден «Д» әрпі бар сөздерді тап
ІҮ АЙНАЛЫМ Оқушымен кері байланыс. Балалар бүгінгі ұйымдастырылған оқу қызметінен алған әсерлерін «Жетістік баспалдағы» арқылы бағалайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ сауат ашу 1 сынып
|
Аты-жөні: |
|||
|
Жұмыс орны: |
|||
|
Білім беру саласы: |
Қатынас |
||
|
ҰОҚ: |
Сауат ашу негіздері |
||
|
Тақырыбы: |
Достық көмек.«Д д »дыбысы мен әрпі». |
||
|
Оқу мақсаты: |
Дыбыстық құрылымы әртүрлі үш дыбысты сөздерге дыбыстық талдау жасауды, дыбыстардың айтылу және дыбысталу ерекшеліктерін талдауды жетілдіру. |
||
|
ҰОҚ мақсаты: |
Сөздегі дыбыстарды ажыратады, белгілі дыбысы бар сөздерді табады. Үш дыбыстан тұратын сөздерге дыбыстық талдау жасайды. |
||
|
Күтілетін нәтиже: |
Сөздегі дыбыстарды ажыратады, белгілі дыбысы бар сөздерді таба алады. Үш дыбысты сөздерге дыбыстық талдау жасап сөздегі буындардың санын анықтай алады. |
||
|
Жоспарлау: |
|||
|
ҰОҚ кезеңдері: |
Жоспарланған оқу қызметі: |
Ресустар |
|
|
ҰОҚ басталуы: (з минут) |
Психологиялық ахуал: Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру . «Достық шеңбер» әдісі Қол ұстасып , қане біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Қандай жақсы бір болу . |
|
|
|
Негізгі бөлім: (15-20 минут) |
Өткен ҰОҚ қандай дыбыспен таныстық балалар? Ерте-ерте-ертеде екі дос болыпты. Біреуі - дыбыс, екіншісі - әріп. Ешкім оларды айыра алмапты, қайсысы дыбыс, қайсысы әріп екенін. Ал, сендер білесіндер ме? І АЙНАЛЫМ «ДЫБЫСТАР ЕЛІ»
Суреттен қандай заттарды көріп тұрсыңдар? Дұрыс айтасыңдар!
ІІ АЙНАЛЫМ «Сөз ойла да, тез құра» ойыны ІІ. Жаңа сабақ (доп)
2) Дыбыстың артикуляциясы
(Тілдің ұшы үстіңгі күрек тіске тиіп қашып отырады) 3) Дыбыстың сипаттамасы
4) Дыбыстық талдау жасау «Доп» сөзіне
1-ші дыбыс қандай? (д – дауыссыз, көк текшемен белгілейміз) 2-ші дыбыс қандай? (о – дауысты, қызыл текшемен белгілейміз) 3-ші дыбыс қандай? (п – дауыссыз, көк текшемен белгілейміз)
(бір бала тақтада, қалғандары орындарында) 5) Сөйлем құрастыру Мен доппен ойнадым
(бір бала тақтада, қалғандары орындарында) 6) «Д», «д» - әрпімен таныстыру
Ереже: Бас әріппен – кісінің аты, фамилиясы, қалалардың аттары жазылады. Мысалы: доп, домбыра, дала, дос. 7. Әліппе-дәптермен жұмыс «Кім тапқыр?»ойыны
Сергіту сәті 8. Д/ойын «Бассейн» А-келді Н,Т-жарысты Ш-жүзді О-секірді Д-дірілдеді «О»секіріп кетті, «Д»дір-дір етті. «Әдемі әріптер» ойыны
|
А-та Ал-ма А-нар
Д дыбысының баспаша және жазбаша түрімен танысады. Ауада жазады.
Д әрпінің жазбаша түрін бейнебаяннан көреді.
Дартс
Доп
Домино
|
|
|
(5 минут) |
ІІІ АЙНАЛЫМ Суреттерден «Д» әрпі бар сөздерді тап
ІҮ АЙНАЛЫМ Оқушымен кері байланыс. Балалар бүгінгі ұйымдастырылған оқу қызметінен алған әсерлерін «Жетістік баспалдағы» арқылы бағалайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз












