|
Пәні: Сауат ашу Бөлімі « Бізді қоршаған әлем» Мен және табиғат |
«С.Бекбосынов орта мектебі» КММ Бастауыш сынып мұғалімі: Медеуова М.Т |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
К дыбысы мен әрпі. |
|
|
|
Сабақ мақсаттары Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
|
|
|
Жетістік критерийлері |
-Әріпті таниды, оны дыбыспен сәйкестендіре алады,буындап, тұтас оқи алады. -Мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіре алады, оқудың түрлерін қолдана алады. - Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне ,көркем жазуға,бір-бірімен қарым-қатынас жасауға ,өз тіліне деген сүйіспеншіліктәрбиелеу. |
|
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта,бейнеролик электрондық оқулық |
|
|
|
Бастапқы білім |
Аа Нн Лл Рр Оо Тт Уу Шш Сс,Ыы, Ұұ, Іі Ее Дд, Мм Біледі,ажырата алады |
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 1 минут
Сабақтың ортасы Оқылым Сергіту сәті 2мин 5-минут Жазылым Айтылым Топпен жұмыс Сабақтың соңы Кері байланыс |
Психологиялық ахуал орнату. Амандасу. -Балалар,шеңберге тұрайық,достарымызбен қол ұстасайық!Барлығымыз жақсы көңіл күйде бір- бірімізге қарап күлкімізді сыйлайық! Шырылдады қоңырау Біз сабақты бастаймыз Партамызға отырып, Жаңа білім алуға Алға қадам бастаймыз. Оқушыларды 2 топқа бөлу (дауысты,дауыссыз) Кеспе әріптер таңдап алу арқылы Топ басшысын сайлау Топ ережесімен таныстыру (а,о,ы,ұ,і,у,е) (н,л,р,т,ш,с,д) «Дауыстап оқу» әдісі сөздерді тізбектей оқу Кісі кесе кесте Ме ре ке елік Кіші терек кеше ескі етік Кеме шелек ерлік ешкі Дескриптор:Буынға бөліп оқыды «Аққала құрау» ойынын ойнату Топтық тапсырма «Бірге ойлайық» әдісі бойынша. № 1 тапсырма 1-топ Кім? сұрағына жауап беретін сөздерді тап № 2тапсырма 2-топ Жаңылтпашты жаңылмай айт Шеше ,шеше Неше кесе Сынды кеше? Бағалау: «Шапалақ» әдісі арқылы топты бағалау № 3 тапсырма 1-топ « Күшік» сөзіне дыбыстық талдау жаса № 4 тапсырма 2-топ Кеспе әріптерден сөз құрау,буынға бөлу) (кеме, кесе, шелек) Бағалау: «Басбармақ» әдісі арқылы топты бағалау Қимылдар жасау арқылы орындау «Бала бала балақан» әнін тыңдай отырып,жасау. «Бағытталған жазу» әдісі.Бейнеролик көрсету. Дәптермен жұмыс «К к» әрпін жазу 1.Алдымен ауада жазып үйрену. Дәптерге үлгі бойынша көркем етіп жазу Дескриптор:Каллиграфиялық талаптарға сай жазды. Электрондық оқулықпен жұмыс Топпен жұмыс 3- тапсырма Сандыққа салу 7- тапсырма К дыбысы бар сөздерді айту Кері байланыс Смайлик арқылы бағалау. Бүгінгі сабақ ұнады ма? Не үйрендіңдер? Не білдіңдер? Ұсыныс болса айтады: Не оңай болды? Не қиын болды? |
Шаттық шеңбері Оқулықпен жұмыс 71-бет Әріптің жазу үлгісі Бейнеролик Сюжетті сурет |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сауат ашу 1 сынып К дыбысы мен әрпі
Ашық сабақ Сауат ашу 1 сынып К дыбысы мен әрпі
|
Пәні: Сауат ашу Бөлімі « Бізді қоршаған әлем» Мен және табиғат |
«С.Бекбосынов орта мектебі» КММ Бастауыш сынып мұғалімі: Медеуова М.Т |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
К дыбысы мен әрпі. |
|
|
|
Сабақ мақсаттары Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
|
|
|
Жетістік критерийлері |
-Әріпті таниды, оны дыбыспен сәйкестендіре алады,буындап, тұтас оқи алады. -Мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіре алады, оқудың түрлерін қолдана алады. - Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазады |
|
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне ,көркем жазуға,бір-бірімен қарым-қатынас жасауға ,өз тіліне деген сүйіспеншіліктәрбиелеу. |
|
|
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта,бейнеролик электрондық оқулық |
|
|
|
Бастапқы білім |
Аа Нн Лл Рр Оо Тт Уу Шш Сс,Ыы, Ұұ, Іі Ее Дд, Мм Біледі,ажырата алады |
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 1 минут
Сабақтың ортасы Оқылым Сергіту сәті 2мин 5-минут Жазылым Айтылым Топпен жұмыс Сабақтың соңы Кері байланыс |
Психологиялық ахуал орнату. Амандасу. -Балалар,шеңберге тұрайық,достарымызбен қол ұстасайық!Барлығымыз жақсы көңіл күйде бір- бірімізге қарап күлкімізді сыйлайық! Шырылдады қоңырау Біз сабақты бастаймыз Партамызға отырып, Жаңа білім алуға Алға қадам бастаймыз. Оқушыларды 2 топқа бөлу (дауысты,дауыссыз) Кеспе әріптер таңдап алу арқылы Топ басшысын сайлау Топ ережесімен таныстыру (а,о,ы,ұ,і,у,е) (н,л,р,т,ш,с,д) «Дауыстап оқу» әдісі сөздерді тізбектей оқу Кісі кесе кесте Ме ре ке елік Кіші терек кеше ескі етік Кеме шелек ерлік ешкі Дескриптор:Буынға бөліп оқыды «Аққала құрау» ойынын ойнату Топтық тапсырма «Бірге ойлайық» әдісі бойынша. № 1 тапсырма 1-топ Кім? сұрағына жауап беретін сөздерді тап № 2тапсырма 2-топ Жаңылтпашты жаңылмай айт Шеше ,шеше Неше кесе Сынды кеше? Бағалау: «Шапалақ» әдісі арқылы топты бағалау № 3 тапсырма 1-топ « Күшік» сөзіне дыбыстық талдау жаса № 4 тапсырма 2-топ Кеспе әріптерден сөз құрау,буынға бөлу) (кеме, кесе, шелек) Бағалау: «Басбармақ» әдісі арқылы топты бағалау Қимылдар жасау арқылы орындау «Бала бала балақан» әнін тыңдай отырып,жасау. «Бағытталған жазу» әдісі.Бейнеролик көрсету. Дәптермен жұмыс «К к» әрпін жазу 1.Алдымен ауада жазып үйрену. Дәптерге үлгі бойынша көркем етіп жазу Дескриптор:Каллиграфиялық талаптарға сай жазды. Электрондық оқулықпен жұмыс Топпен жұмыс 3- тапсырма Сандыққа салу 7- тапсырма К дыбысы бар сөздерді айту Кері байланыс Смайлик арқылы бағалау. Бүгінгі сабақ ұнады ма? Не үйрендіңдер? Не білдіңдер? Ұсыныс болса айтады: Не оңай болды? Не қиын болды? |
Шаттық шеңбері Оқулықпен жұмыс 71-бет Әріптің жазу үлгісі Бейнеролик Сюжетті сурет |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














