Күні: 10.04.2018жСынып: 1 «в»Пәні: сауат ашу | Мектеп: №158Мұғалімі:Алмаханова. К.А. |
Сабақтың тақырыбы | Мектеп асханасы.Жуан және жіңішке дауысты дыбыстар. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.1.2. Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу,түсініп оқу)қолдану.1.1.4.1. Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау.1.1.9.1. Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау. |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады : Оқудың түрлерін (буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу,түсініп оқу)қолдана аладыОқушылардың басым бөлігі :Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажыратады және дұрыс дыбыстайды.Кейбір оқушылар . Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжай алады. |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Математика. көркем еңбек, дүниетану. |
АКТ қолдану дағдылары | видеоролик , таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік | Асхана-столовая. Аспазшы –повар. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру3 минут
Үй тапсырмасын сұрау.7 минут | Сәлемдесу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру. Күн жарығын алақанға саламын,Жүрегіме басып ұстай қаламын.Әрі ізгі, әрі жарық, мейірімді.Болып кетер сонда дереу жан – жағым. – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
ТОПҚА ТОПТАСТЫРУ.ТОП ЫДЫСТАРТОП СУСЫНДАР ТОП КӨГӨНІСТЕРТОП ЖЕМІСТЕР
Өлеңді мәнерлеп оқу . |
Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін күн бейнесін жасай тұрып , бүгінгі күнге сәттілік айту
СУРЕТТЕР АРҚЫЛЫ ТОПТАСТЫРУ
Жеке жұмыс түрі.Бағдаршаммен бағалау |
Видеоролик көрсету
Сабақтың ортасы
20минут
| Мектеп асханасын видеороликпен көрсету және
1-жаттығуМәтінді түсініп оқы Аспазшы сәбіз, орамжапырақ, картоп, қызанақты ұсақтап тұрайды. Туралған көгөністерден дәмді тағамдар даярлайды. Оларды турағанда аспазшының қолы қолына жұқпайды. Мен:-Қалай тез турайсыз?-деп сұрадым Аспазшы:- әр іс көп жаттығуды керек етеді ғой , -деп жауап берді.Шынжыр сөз құрау әдісі: екі-екі топқа жуан дауысты және жіңішке дауысты дыбыстардан шынжыр сөз құрау2-жаттығуЖұмбақтың шешуін тап. Аспай піскен, Қайнамай түскен.3-жаттығуРебусты шешіңдер. Постер қорғау: Әр топ жемістер мен көгөністердің суреттерін жапсырмалап , сөздерді жазып, дыбыстарды ажыратып айтып беру. |
Таныстырылым,
оқулықпен жұмыс
Топпен жұмыс
Мадақтау арқылы бағалау
Топпен жұмысБасбармақпен бағалау |
Сергіту сәті1 минут | Видеороликтен би қимылдарын қайталау арқылы сергіту жасау | Сергіту сәтіне арналған видеоролик |
Аяқталуы7минут
| 4-жаттығуЖаңылтпашты жатқа жаз.Сөздердегі ы,і дыбыстарының бір-біріне ұқсастығы мен бір-бірінен өзгешелігі неде екенін айтып көр. |
Оқулық, дәптерлер.Мөрмен бағалау
|
Сабақтың соңы2 минут
| Рефлексия. Кері байланыс. Себетке алманың түстеріне қарап жапсырмалау . |
Себет толы жеміске. |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
| Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) |
Қолдау көрсету.Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
| Өнер, ана тілі сабағыОқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |