Ортақ тақырып: «Менің отбасым және достарым»
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сауат ашу Дд дыбысы мен әрпі
Ашық сабақ Сауат ашу Дд дыбысы мен әрпі
Ортақ тақырып: «Менің отбасым және достарым»
|
Пән: сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күні: Сынып: 1 |
Мектеп: Шопа бастауыш мектебі Мұғалімнің аты-жөні:Сарсенбаева Гульдана Олжабаевна Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
2.9.Дыбыс пен әріпті тану және ажырату. Дд - дыбысы мен әрпі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.9.3. Сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау. 1.2.9.1. Әріпті тану,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. 1.3.11.1. Сөйлемді бас әріптен бастап жазып,сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: сөздің буыннан тұратынын түсінеді, әріпті таниді, сөйлемді бас әріптен бастап жаза алады.
Көптеген оқушылар:Сөздегі буын санын анықтайды, әріптерді танып ажырата- ды,сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қойып жазады.
Кейбір оқушылар:әріпті танып , ажыратып,оны дыбыспен сәйкестендіреді, сөйлем соңына тыныс белгілерін сәйкестендіріп жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Әріптерді таниды және ажыратады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет – оқушыларды дос болуға, бір-бірін құрметтеуге тәрбиелеу. Ынтымактастық – оқушыларды ынтымақтастыққа тәрбиелеу.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика – буын санын анықтайды Қөркем еңбек – 4 тапсырмадағы сөздерді тауып бояу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация – Дд әрпі.(Д әрпіне басталатын сөздер) Диск (1 тапсырманы тындау) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
1.1.9.1. сөздегі дыбыс түрлерін ( дауысты, дауыссыз,жуан, жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
Ұ Б.ж. |
Сабақ басында: Ширату жаттығу (Ж)Оқушылардың алдында гүлдің жарты бөлігі жатады, олар екінші бөлігін тауып өз досын табу керек.
Мақсатын хабарлау.Сендер жаңа өз достарыңды таптындар,бүгінгі сабақта ,балалар, біз сендермен достық туралы әңгімелесеміз.
Алдынғы білімді қайталау. Белсенді оқу түрінде “Серпілмелі доп” әдісі арқылы өткен тапсырманы пысықтап өтемін Кеспе әріптерді көрсетемін , оқушылар
белгілер көмегімен көрсетеді қандай дыбыс екендігін.Мысал келтіреді
|
Гүлдің бөліктері Кеспе әріптер, белгілер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Ұ Ұ Ұ Ж Ұ |
(Т.А.)Суретпен жұмыс. 1-тапсырма -Суретте кімдер бейнеленген? -Неше балабейнеленген? -Олар кайда бара жатыр? -Олардың қолдарында не бар? (ДОП) -Қай дыбысқа басталады? Буынға бөлгізу.Сөздегі буын санын анықтау. Презентация. Дд әрпіне басталатын сөздер .буынға бөлгізу.
(Т-А) 2-тапсырма. Диск арқылы өлеңді тындау. -Кімнің достары көп? -Қайда олар ойнайды? - Достары кіммен барады тауға? -Сендерде достарын көп пе? -Сендер қайда барып ойнайсындар?
(О) 3-тапсырма. Сөздерді оқу, буын санын анықтау. Шағын әңгімені оқытқызу. Бос торкөзге сөзді қою. -Қандай әріппен жазылып тұр сөйлемнін басы? -Сөйлемнің соңында қандай тыныс белгісі тұр?
(Т.-А.) Проблемалық т-ма. 4-тапсырма Сұрақтарға жауап беру. Сұрақтың жауабын сызбаға қарап болжау. -Сенің досың бар ма?
. -Ол кім?
. -Саған оның қандай қылығы ұнайды?
.
(Ж) 5-тапсырма26 бет. Д д әрпінің жазба түрін дәптерге жазғызу. Жазып болған оқушыларға Д әрпіне басталатын сөздерді жазғызу Сергіту сәті |
Интер. Тақта диск Сызбалар Жазу дәптері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ж |
(Т.-А.) (О) Қ.Б. 6-тапсырма. Кестедегі әріптердің арасынан берілген сөздерді тауып оқу және бояу. Доп,дәптер, радио, дәрі, дос, демалыс, йод.
Рефлексия –
«Смайл» арқылы
|
кесте смайлдар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3- проблеламық тапсырма . Нәтиже арқылы саралау.
Ж.26 бет. Қабілеті жоғары оқушыға тапсырма беру арқылы саралау. Д әрпіне басталатын сөздерді жазғызу. |
Дескриптор: 4 – тапсырма. Берілген сөздерді оқиды. Сөздерді кестедегі әріптердің арасынан табады және бояйды. «Смайл» әдісі арқылы бағалау |
Оң қолында бес саусақ, сол қолында бес саусақ, бесті беске қосайық, алақанды соғайық.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
|
Тапсырма бойынша мақсатыма жеттім. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспардан ауытқышылық болған жоқ. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы даойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
бәрі түсінікті












