Сабақтың
тақырыбы: Сәулет композициясының
заңдылықтары
Сабақтың
мақсаты:
Симметрия, ассиметрия, контраст, нюанс,
динамика,статика, композиция ережелері мен заңдылықтарының негізгі
қасиеттерін студенттерге
түсіндіру.
Білімділік:
Кез келген көркем туындының
композициялық құрылымын талдау, сәулет графикасының әр
түрін, терминдерді
меңгеру, сәулет композициясының негізгі
теорияларын білу.
Дамытушылық: Сәулет композициясы құрылымын
зерттеу теориясының негіздерін қарастырады, тәжірибелік практикалық
сабақтар жүргізу көмегімен оқу материалын анағұрлым сапалы
жүргізуге дамыта оқиды
Тәрбиелік:
Көлемді- кеңістік формалардың
негізгі композициялары мен қасиетерін меңгеруге
тәрбиелеу
Сабақтың
әдісі: онлайн /қашықтықтан
өткізу/
Сабақтың
түрі: жаңа материалды
меңгеру
Сабақтың
көрнекілігі: презентация, композиция
түрлеріне суреттер, топқа бөлу Пәнаралық
байланыс: сурет, сызу,
геометрия
Сабақ
кезеңдері
|
Уақыт
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Студенттердің
іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру
|
2
мин.
|
Студенттерді
түгендеу,
амандасу
Топты үшке
бөлу
|
Студенттер үш топқа
бөлінеді.
|
Үй тапсырмасын
тексеру
|
3
мин
|
Т-кестесі арқылы үй
тапсырмасын сұралады
Архитектурадағы асимметрия
түрлері
|
Симметрия
|
Асимметрия
|
|
|
|
Т-кестесін топ
студенттері өткен тақырыптар бойынша еске түсіру арқылы
толтырады
|
Жаңа тақырыпты
ашу
|
1
мин
|
Қандай суреттер
көріп отырсыңдар
|
Жауап беру арқылы
жаңа сабақтың тақырыбын
ашады
|
Білу,
түсіну
|
10
мин
|
Студенттерге жаңа
тақырып слайд арқылы
түсіндіріледі
|
Студенттер жаңа
тақырып бойынша конспектті
оқиды
|
Қолдану
|
6
мин
|
Суреттер ұсынылады
және тапсырманы орындау үшін композииялық сурет
көрсетіледі,
Берілген фигуралардан 2-3 модуль
алып композиция құру
|
Студенттер
суреттерден фигуралар алып тапсырманы
орындайды
|
Жинақтау
|
3
мин
|
Студенттер білемін,
білдім, білгім келеді стратегиясы бойынша өз ойларын
жазады
Білемін
|
Білдім
|
Білгім
келеді
|
|
|
|
|
Студенттер білемін,
білдім, білгім келеді стратегиясы бойынша өз ойларын жазады,
бірнешеуі ғана топта дауыстап
оқиды
|
Рефлекция
|
2
мин
|
Студенттерге бүгінгі
сабақтан алған әсерлерін смайлик ретінде
бейнелейді
|
Смайлик бейнелеп,
көңл күйлерін көрсетеді
|
Бағалау
|
2
мин
|
Оқытушы студенттерді
сабақ барысындағы белсенділігіне қарай
бағалайды.
|
Студенттер
бағаланады.
|
Үйге
тапсырма
|
1
мин
|
Сәулет композициясының
заңдылықтарына сурет
салу
|
Үй тапсырмасын жазып
алады.
|