|
Пән:Әдебиеттік оқу 10-сабақ Орта мерзімді жоспар бөлімі: Жанды табиғат Күні: Сынып: |
Мектеп: № 10 Ы.Алтынсарин атындағы мектеп - лицей Мұғалімнің аты-жөні: Смағұлова Эльвира Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Мен қалада тұрамын Сен ұйықтап жатқанда. Бердібек Соқпақбаев. Таң. Ертай Ашықбаев. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасына сілтеме) |
3.2.8.2 – эпизодтарды салыстыру, сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын түсінеді, ойын жеткізеді. Көптеген оқушылар: шығарманың мазмұнына кесте құрады. Кейбір оқушылар: шығарманың авторларымен жұмыс жүргізеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
шығарманың мазмұнын түсінеді, ойын жеткізеді. шығарманың мазмұнына кесте құрады. шығарманың авторларымен жұмыс жүргізеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, қазақ тілі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған парақшалар, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Б. Кірісбайұлы. «Терек пен қабығы» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Шаңырақ» жаттығуы Мақсаты : көңіл-күйін игере білуге және басқаруға , қадағалауға , дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу. Бір – біріне жылы лебіздерін білдіру Жаңа топ құру Шаңырақ ленталарын алу арқылы топқа бөлінеді. 1 топ сары 2 топ ақ 3 топ қызыл 4 топ жасыл Топ ережесін құру
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) «Серіппелі доп» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау І топ. Ауыл таңы. (ассоцация) ІІ топ. Қала таңы. (ассоцация) ІІІ топ.Түнгі жұмысшылар(ассоцация) ІҮ топ Ауыл мен қала және ортақ қаиеті (вендиаграмма) ҚБ: Смайлик арқылы бір-бірін бағалау
|
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған түрлі-түсті ленталар. Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ширату тапсырмасы. Белсенді оқу тапсырмалары (топта, ұжымда) Оқылым. Мәтінді түсініп оқы. «Сен ұйықтап жатқанда». Автормен танысу айдары. Е. Ашықбаев. Б. Соқпақбаев Топтастыру. Топтардың қайсысы бірінші, қайсысы екінші екенін анықтау. 1 – 2 топ. «Сен ұйықтап жатқанда» мәтінін мазмұндап, авторы туралы әңгімелейді. 3 – 4 топ. «Таң» өлеңін мазмұндап, авторы туралы әңгімелейді. ҚБ: Бағдаршам арқылы бір-бірін бағалау Сергіту сәті. «Күміс құмған - ай» Топтық жұмыс. «Кір жаятын жіп» әдісі. І топ.Кестедегі сұрақтарға жауап бер.
ІІ топ.Кестені толтыр.
-полиция қызметкерлері -өрт сөндіру қызметкерлері -поезд қызметкерлері -көше тазалықшылары т.б ІҮ топ Ауыл мен Қала тақырыбында вендиаграмма ҚБ: Басбармақ арқылы бір-бірін бағалау |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Белсенді оқу тапсырмалары. Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Белсенді оқу тапсырмалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Жұптық жұмыс.
Рефлексия (ұжымда) «Алма ағашы» кері байланыс.
Қызыл – түсінбедім Жасыл - түсіндім |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сен ұйықтап жатқанда. Бердібек Соқпақбаев. Таң. Ертай Ашықбаев. 3 сынып
Ашық сабақ Сен ұйықтап жатқанда. Бердібек Соқпақбаев. Таң. Ертай Ашықбаев. 3 сынып
|
Пән:Әдебиеттік оқу 10-сабақ Орта мерзімді жоспар бөлімі: Жанды табиғат Күні: Сынып: |
Мектеп: № 10 Ы.Алтынсарин атындағы мектеп - лицей Мұғалімнің аты-жөні: Смағұлова Эльвира Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Мен қалада тұрамын Сен ұйықтап жатқанда. Бердібек Соқпақбаев. Таң. Ертай Ашықбаев. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасына сілтеме) |
3.2.8.2 – эпизодтарды салыстыру, сюжеттің дамуындағы өзгерістерді анықтау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын түсінеді, ойын жеткізеді. Көптеген оқушылар: шығарманың мазмұнына кесте құрады. Кейбір оқушылар: шығарманың авторларымен жұмыс жүргізеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
шығарманың мазмұнын түсінеді, ойын жеткізеді. шығарманың мазмұнына кесте құрады. шығарманың авторларымен жұмыс жүргізеді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, қазақ тілі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған парақшалар, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Б. Кірісбайұлы. «Терек пен қабығы» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Шаңырақ» жаттығуы Мақсаты : көңіл-күйін игере білуге және басқаруға , қадағалауға , дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу. Бір – біріне жылы лебіздерін білдіру Жаңа топ құру Шаңырақ ленталарын алу арқылы топқа бөлінеді. 1 топ сары 2 топ ақ 3 топ қызыл 4 топ жасыл Топ ережесін құру
Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда) «Серіппелі доп» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. ҚБ: Отшашу арқылы бір-бірін бағалау І топ. Ауыл таңы. (ассоцация) ІІ топ. Қала таңы. (ассоцация) ІІІ топ.Түнгі жұмысшылар(ассоцация) ІҮ топ Ауыл мен қала және ортақ қаиеті (вендиаграмма) ҚБ: Смайлик арқылы бір-бірін бағалау
|
Оқушыларды топтарға бөлуге арналған түрлі-түсті ленталар. Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ширату тапсырмасы. Белсенді оқу тапсырмалары (топта, ұжымда) Оқылым. Мәтінді түсініп оқы. «Сен ұйықтап жатқанда». Автормен танысу айдары. Е. Ашықбаев. Б. Соқпақбаев Топтастыру. Топтардың қайсысы бірінші, қайсысы екінші екенін анықтау. 1 – 2 топ. «Сен ұйықтап жатқанда» мәтінін мазмұндап, авторы туралы әңгімелейді. 3 – 4 топ. «Таң» өлеңін мазмұндап, авторы туралы әңгімелейді. ҚБ: Бағдаршам арқылы бір-бірін бағалау Сергіту сәті. «Күміс құмған - ай» Топтық жұмыс. «Кір жаятын жіп» әдісі. І топ.Кестедегі сұрақтарға жауап бер.
ІІ топ.Кестені толтыр.
-полиция қызметкерлері -өрт сөндіру қызметкерлері -поезд қызметкерлері -көше тазалықшылары т.б ІҮ топ Ауыл мен Қала тақырыбында вендиаграмма ҚБ: Басбармақ арқылы бір-бірін бағалау |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Белсенді оқу тапсырмалары. Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. Белсенді оқу тапсырмалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Жұптық жұмыс.
Рефлексия (ұжымда) «Алма ағашы» кері байланыс.
Қызыл – түсінбедім Жасыл - түсіндім |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














