Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы. Күш және қозғалыс. |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Мухаметжанова И.Ж. |
|
|
Күні: |
21.02.2023ж. |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Серпімділік күші дегеніміз не? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.1 серпімділік күшін зерттеу және оның білінуіне мысал келтіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Серпімділік күшін зерттейді және оның білінуіне мысал келтіреді; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру кубик әдісі. Топқа бөлу. Рондом әдісі Өткен тақырыпқа шолу: «Бинго» ойыны Жаңа тақырыпты ашу «Ой қозғау» әдісімен жүреді.: Ойлан -Суреттерге назар аудар. Спортшылардың әрекетінен кейін шайба, доп, жебе қандай өзгеріске үшырайды деп ойлайсың? Неліктен? - Олай болса бүгінгі сабағымызда күш туралы оқып білетін боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. Денелер күштің әсерінен жылдамдығын өзгертеді. Тақырыпты шығарады. |
Сұрақтарға жауап берген оқушыны «Білім заряды» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. Дескриптор: - Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді |
Кубик Экран |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
Сен білесің бе? Күш дегеніміз – бір дененің екінші бір денеге әсер етуі, итеру немесе тарту әрекеті. Күштің бағыты болады. А) Заттарды екі топқа бөл. Серпімді дене: доп, сызғыш, серіппе Серпімсіз дене: ермексаз. Серпімді денелер деген оған күш әсер еткен кезде қайтадан қалпына келетін денелер. Ойлан Құтақарушылар қалай әрекет етеді? Серпімділік күші қайда бағытталған? Әртүрлі материалдан жасалған ұзындығы бірдей денелер қалай созылады?
Сергіту сәтінде нейрожаттығу
«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен жүзеге асырылады. Зертте. Зерттеу сұрағы: Ұзындығы бірдей әртүрлі материалдан жасалған денелер қалай созылады? Зерттеу қорытындысы: түрлі материалдардан бірдей ұзындықта кесіп алынған денелердің созылуы әртүрлі.Серпімділік күші дене жасалған затқа байланысты. |
Сұрақтарға жауап береді. Суретті талдайды. Тапсырманы орындайды.
Жаттығу жасайды
Суретті талдайды. Тәжірибе жасайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: -күш туралы түсінеді; Заттарды екі топқа бөледі;
Дескриптор: Құтақарушылардың әрекет ету тәсілін айтады |
сурет экран
Оқулық
Резеңке Пакет кесіндісі Жіп, сым, сызғыш, штатив, жүк |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Бес саусақ» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы айтады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
|
№ |
Атауы |
Ұзындық өзгерісі |
|
1 |
Кеңсе резеңкесі |
|
|
2 |
Жіп кесіндісі |
|
|
3 |
Полиэтилен кесіндісі |
|
|
4 |
сым |
|
2
,5
2![]()
1
,5
1![]()
0
,5
![]()
|
Кеңсе резеңкесі |
Жіп кесіндісі |
Полиэтилен кесіндісі |
сым |
|
№ |
Атауы |
Ұзындық өзгерісі |
|
1 |
Кеңсе резеңкесі |
|
|
2 |
Жіп кесіндісі |
|
|
3 |
Полиэтилен кесіндісі |
|
|
4 |
сым |
|
2
,5
2![]()
1
,5
1![]()
0
,5
![]()
|
Кеңсе резеңкесі |
Жіп кесіндісі |
Полиэтилен кесіндісі |
сым |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Серпімділік күші деген не? 3-сынып
Ашық сабақ Серпімділік күші деген не? 3-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану
|
Бөлім: |
Табиғат физикасы. Күш және қозғалыс. |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Мухаметжанова И.Ж. |
|
|
Күні: |
21.02.2023ж. |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Серпімділік күші дегеніміз не? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.1 серпімділік күшін зерттеу және оның білінуіне мысал келтіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Серпімділік күшін зерттейді және оның білінуіне мысал келтіреді; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру кубик әдісі. Топқа бөлу. Рондом әдісі Өткен тақырыпқа шолу: «Бинго» ойыны Жаңа тақырыпты ашу «Ой қозғау» әдісімен жүреді.: Ойлан -Суреттерге назар аудар. Спортшылардың әрекетінен кейін шайба, доп, жебе қандай өзгеріске үшырайды деп ойлайсың? Неліктен? - Олай болса бүгінгі сабағымызда күш туралы оқып білетін боламыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді. Денелер күштің әсерінен жылдамдығын өзгертеді. Тақырыпты шығарады. |
Сұрақтарға жауап берген оқушыны «Білім заряды» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. Дескриптор: - Өткен тақырыпқа қатысты сұрақтарға жауап береді |
Кубик Экран |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 15 мин |
Сен білесің бе? Күш дегеніміз – бір дененің екінші бір денеге әсер етуі, итеру немесе тарту әрекеті. Күштің бағыты болады. А) Заттарды екі топқа бөл. Серпімді дене: доп, сызғыш, серіппе Серпімсіз дене: ермексаз. Серпімді денелер деген оған күш әсер еткен кезде қайтадан қалпына келетін денелер. Ойлан Құтақарушылар қалай әрекет етеді? Серпімділік күші қайда бағытталған? Әртүрлі материалдан жасалған ұзындығы бірдей денелер қалай созылады?
Сергіту сәтінде нейрожаттығу
«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісімен жүзеге асырылады. Зертте. Зерттеу сұрағы: Ұзындығы бірдей әртүрлі материалдан жасалған денелер қалай созылады? Зерттеу қорытындысы: түрлі материалдардан бірдей ұзындықта кесіп алынған денелердің созылуы әртүрлі.Серпімділік күші дене жасалған затқа байланысты. |
Сұрақтарға жауап береді. Суретті талдайды. Тапсырманы орындайды.
Жаттығу жасайды
Суретті талдайды. Тәжірибе жасайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: -күш туралы түсінеді; Заттарды екі топқа бөледі;
Дескриптор: Құтақарушылардың әрекет ету тәсілін айтады |
сурет экран
Оқулық
Резеңке Пакет кесіндісі Жіп, сым, сызғыш, штатив, жүк |
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Бес саусақ» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: Мәтінді түсініп оқу. |
Түсінгені туралы айтады. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
|
№ |
Атауы |
Ұзындық өзгерісі |
|
1 |
Кеңсе резеңкесі |
|
|
2 |
Жіп кесіндісі |
|
|
3 |
Полиэтилен кесіндісі |
|
|
4 |
сым |
|
2
,5
2![]()
1
,5
1![]()
0
,5
![]()
|
Кеңсе резеңкесі |
Жіп кесіндісі |
Полиэтилен кесіндісі |
сым |
|
№ |
Атауы |
Ұзындық өзгерісі |
|
1 |
Кеңсе резеңкесі |
|
|
2 |
Жіп кесіндісі |
|
|
3 |
Полиэтилен кесіндісі |
|
|
4 |
сым |
|
2
,5
2![]()
1
,5
1![]()
0
,5
![]()
|
Кеңсе резеңкесі |
Жіп кесіндісі |
Полиэтилен кесіндісі |
сым |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















