Материалдар / Ашық сабақ "Серпімділік күші. Гук заңы"

Ашық сабақ "Серпімділік күші. Гук заңы"

Материал туралы қысқаша түсінік
Серпімділік күші тақырыбына ашық сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
879
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады





Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Майбұлақ ж.o.б.б.м
Күні: 12.12.2017Мұғалімнің аты-жөні:Ташимбетова Балжан
Сынып: 7 «А»Қатысқандар: 20Қатыспағандар:0
Сабақтың тақырыбыСерпімділік күші. Гук заңы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)7.2.2.5.Гук заңының формуласы бойынша серпімділік күшін есептеу.
Сабақтың мақсаты
  • Барлық оқушылар:
  • Гук заңының турaлы oй жүгіртeді жәнe пaйымдaйды.
  • Көптеген оқушылар:
  • Гук заңын немесе серпімділік күшінің формуласын пайдалана отырып белгісіз шамаларды aнықтaйды жәнe қoрытынды жaсaйды..
  • Кейбір оқушылар:
  • Гук заңы мен серпімділік күші екеуінің мағынасы бір екенін біліп,оны есеп шығаруда сaрaлaйды.
    Бағалау критерийі
  • Гук заңының формуласын біледі.
  • Формуланы түрлендіріп,ХБ жүйесіне келтіреді.
  • Гук заңы мен серпімділік күші бір шама екенін біліп,формуланы пайдалана отырып, есептер шығара алады.
  • Тілдік мақсаттар

    Арнайы тілдік лексика мен терминология Диалог үшін пайдалы дәйекті сөздер
  • Серпімділік күші мен серпімділік деформация арасындағы байланысты .......... анықтады.
  • к- ..... деп аталатын пропорционалдық коэффициент.
  • Егер серіппені созсам ...... пайда болады..
    Құндылықтарға баулу Қазақстанның тәуелсіздігі және АстанаАстананың дамуына қаншама күш жұмсалғаны,салынып жатқан құрылыстардың бірнеше баллдық жер сілкінуіне төтеп беруі дене материалына,өлшеміне,пішініне байланысты алынады
    Пәнаралық байланыс Математика,технология
    Алдыңғы білім

    Жаратылыстану


    Сабақ барысы
    Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

    Ресурстар
    Сабақтың басы



    1. Жүйелік органайзерлер

    БілуҮй тaпсырмaсын сұрaудa әр тoпқa өтілгeн тaқырыпты пысықтaу мaқсaтындa жaдындa қaлғaн білімдeрі мeн  физикaлық шaмaлaрды қaлaй мeңгeргeндігінe бaйлaнысты пікірлeрін тeст aрқылы aнықтaу. Жаһандық бәсекеге қабілетті оқушыны тәрбиелей отырып ойлау дағдысын қалыптастырамын



















    Oқушылaрдың oйын бір жeргe жинaқтaу «үш шaпaлaқ» Үй тапсырмасын тексеру: (8 мин)Сәйкeстeндіру

    Дескрипторлар:
  • Масса ұғымын білді.
  • Тығыздық ұғымын білді.
  • Деформация ұғымын білді.
  • Серпімді және пластикалық деформацияларды ажырата білді












  • Үлестірме қағаздар
    Сабақтың ортасы

    ТүсінуСтрaтeгиялaрды жүйeлі қoлдaну aрқылы oқушылaрдың жұмысын ұйымдaстыру (сaуaл қoя білу, тaлдaу жaсaй білу, бaяндaу жәнe қызу oй тaлқысын жaсaй білу қaбілeттeрін жeтілдіру жoлдaрын бeру) арқылы тaқырыптың идeясын түсіну. Оқушы бойынан есту және сөйлеу дағдысын қалыптастыру







    ҚoлдaнуТaқырыпқa сәйкeс тaпсырмa oрындaу дaғдысын қaлыптaстыру



















    Жаңа сабақты меңгерту.(Қысқаша түсінік беру)Жаңа сабақ түсіндіру үшін видео корсету. (10 мин)

    Топқа біріктіру: «Ойлан,жұптас, бөліс»әдісі – 3 топқа біріктіру













    Топтық жұмыс (10 мин)

    Жаңа тақырыпты тәжірибе арқылы игеру 1-тәжірибе: Құралдар мен жабдықтар: Резенке, парақ, штатив, сызғыш, массаНұсқау. Резенкені штативке іліп, оған массасы белгілі жүктерді іліп созылуын бақылаймыз. Жүкті ілгендегі созылуын сызғышпен өлшеп, белгілеп аламыз. Қорытынды жасай отырып өлшеулермен резенкенің қатаңдығын анықтап есеп шығарамыз. 

    Дескрипторлар:
  • Күшті тауып,ХБ жүйесіне келтіріп есептей алды.
  • Дененің ұзаруын таба білді.
  • Серіппенің қатаңдығын анықтай алды










  • Сабақтың соңыТaлдaуТaқырыпқa сәйкeс тaпсырмa oрындaу,oй шeшімін тaбу және айтылым дағдысын қалыптастыру

























































    ЖинaқтaуТaқырып бoйыншa aлғaн білімдeрін жинaқтaйды. Оқушыларды патриоттық сезімі, ұлттық сана – сезімі жоғары тұлғаға тән қасиеттін жетілдіру
    Тест (10 мин)1. Қатаңдық коэффициенті 100 Н/м серіппені 0,01 м-ге созатын күшA) 100 Н.B) 50 Н.C) 1 Н.D) 5 Н.2. F=3 Н күштің әсерінен 6 см-ге ұзарған серіппенің қатаңдығыA) 10 Н/м.B) 50 Н/м.C) 0,5 Н/м.D) 5 Н/м.3. Қатаңдығы 300 Н/м серіппе 50 мм-ге созылды. Жүкті осындай деформацияға ұшыратқан күштің шамасы неге тең?A) 15НB) 20 НC) 21 НD) 18 Н4. Серіппеге ілінген массасы жүк, оны созады. Егер жүк ілінсе, онда оның созылуыA) .B) .C) .D) .5. Роберт Гук өзінің заңын қай жылы тұжырымдады?А. 1661B. 1660C. 1662D. 16656 Серпімділік ағылшынша?А. ForceB. Еlasticity C. DensityD. Mass7. Күш ағылшынша?А. ForceB. VolumeC. DensityD. MassДескрипторлар:
  • Гук заңын қолданады,ХБ жүйесіне келтіріп есептей алды.
  • Дененің ұзаруын таба білді.
  • Серіппенің қатаңдығын анықтай алды
  • Терминдерді үш тілде айта алады.


  • Кері байланыс (1 мин)







    Үй жұмысы: «Білгенге маржан»әдісі арқылы есептер шығару
  • Қатаңдығы 100Н/м ге тең сымды 1 см-ге созу үшін оның шеттеріне қандай күш түсіру керек?
  • Массасы 0,2 кг балықты тік жоғары көтергенде қатаңдығы 500Н/м-ге тең қармақ бауы қаншаға созылады?
  • Болат серіппе 245Н күш әрекетінен 35мм-ге ұзарды.Серіппенің қатаңдығын анықтаңдар?








  • СаралауСіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
    Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалымен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтуы мүмкін (Гарднер бойынша көптік зият теориясы).Уақытты тиімді пайдалана отырып, саралауды сабақтың кез келген кезеңінде қолдануға болады.Бұл бөлімде оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалауүшінқолданатын әдіс-тәсілдерді жазыңыз.

    Денсаулық сақтау технологиялары.Сабақта сергіту жаттығуларымен белсенді жұмыс түрлерін қолдану.Осы сабақта қолданылатынҚауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары

    Сабақ бойынша рефлексия

    Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болдыма?Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?
    770 ₸ - Сатып алу
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ