Бөлім: Менің отбасым және достарым | Менің отбасымның музыкалық оқиғасы Кітапта-30 бет. |
Күні: | Мұғалімнің аты жөні: |
Сыныбы: 2 | Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: |
Оқыту мақсаттары. | 2.2.1.1 -музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу;2.1.2 1-түрлі сипатты әндерді ән айту ережесін сақтап орындау:2.1.1.2 -әуеннің вокалдық, аспаптық түрін ажырату және анықтау; |
Сабақ мақсаттары. | Барлық оқушылар: қоңырау, домбыра,дауылпаз аспаптарының дауыс биіктігін зерттей алады«бармақт ар отбасы» әнін үйренеді. Көпшілікпен жасаған жұмыстарды бағалауға тырысады.Оқушылардың көпшілігі: қоңырау, домбыра,дауылпаз аспаптарының дауыс биіктігін зерттейді.«Бармақт ар отбасы» әнін үйренеді. Көпшілікпен жасаған жұмыстарды бағалауға тырысады.Кейбір оқушылар:.«Бармақтар отбасы» әнін үйренеді. Көпшілікпен жасаған жұмыстарды бағалауға тырысады. |
Құндылықтарды дарыту. | Түрлі сапалы музыканы тыңдату және тәрбиелік мәні зор әндерді айтқызу арқылы оқушыларға мәдени құндылықтарды дарыту. |
Бағалау критерийлері | Әннің сөзін дұрыс айту, ән ырғағына уақытылы ілесу, Әнді сыныпен, топпен орындай алу. Отбасы есімдерін, және олардың дауыс биіктігін қосып көрсетеді. |
Тілдік мақсаттар. | Оқушылар: Музканы талдау және талқылау барысындасәйкес терминдерді қолданады, оны жақсатру үшін ұсыныстар жасай алады.Диалог жазу үшін қажетті сөз тіркестері:Талқылауға арналған сұрақтар:Әнді тыңдағанда қандай сезімде болдың? Ырғақтар тек бір түрде кездесе ме? |
Бастапқы білімдер. | Алдыңғы бөлімде алған білімдері |
Сабақ барысы |
Сабақ сатылары. | Сабақтағы жоспарланған әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы10 минут
Сабақтың ортасы. 20 минут
| Қазақша, ағылшынша, орысша амандасу:Өткен сабақ туралы ширату өткізу, және жіңішке сұрақтар қойып, білімерін толықтыру.
1 тапсырма: Зерттеу. Жеке жұмыс. Оқушылар отбасыңыдағы отбасы мүшелерінің әрбіреуінің дауысы әртүрлі молай ма?Ендеше өздерің кишкене ойланып анамыздың, әкеміздің дауыстарының қандай екенін зертеп көрейікші.
2- тапсырма: Музыка шығару. Суырыпсалма. Топтық жұмыс. «Әуен сыйлау» ойыны 1. ( Оқушлар өз зерттеулерін тақтаға шығып айтады, және сол дауысты өзі ұқсатып айтып көреді)2. Отбасы мүшелерінің дауыстарын до, ми, сольноталарының биіктігімен салыстырады.
Ананың, әкенің, қыздың дауысын нота сызығына орналастырып айтып көреді.
Регистр- дауыс биіктігі - аспаптар үнінің, адам дауысының жоғары, ортанғы төменгі биіктігі.
2-тапсырма: Орындау.«Жарасты жанұя» әнін орындайды, қимыл қозғалысқа салады.-Әнде қандай аспаптар туралы айтылған? Торкөздерден аттарын тауып, дәптеріне жазады (30 бет)
3-тапсырма: Тыңдау, талқылау.Осы әндегі аспаптардың дауыс биіктігі қандай екенін ажыратып көр.4 -тапсырма: Орындау.«The Finger Family», « Бармақтар отбасы» әнін бейнебаянын тамашалап, айтып үйренеді.5- тапсырма:Тақтадағы мақалдарға суреттерге назар аударып, әңгімелейді.
| «Сәлем! Привет! Hello”The Finger Family Song | ChuChu TV Nursery Rhymes & Songs For Children
Бармақтар отбасы | Казахская семья пальчиков | Finger Family in Kazakh
|
Сабақтың соңы5 минут. | Қабырғаға 100, 80, 50 пайыздық көрсеткіш іліп, оқушылар сабақта алған әсерлерімен білімдерін бағалатамын. |
|
Қосымша ақпарат |
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті(сабақ беру туралы, үйрету туралы)1. 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсартатын еді?12Мен сабақ барысында сынып және жекешелеген оқушылар туралы келесісабаққа дайындалуыма көмектесетін қандай деректерді білдім.12
|