|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3. «Мәдени мұра» |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Байнабекова С.К. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: 9 Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Сиқырлы кілем |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.3.1* белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу 4.3.4.1* мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді, мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастырады және оған жауап береді |
|||||||||||||||||||||||||
|
ЕБҚ үшін |
белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді, мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастырады және оған жауап береді |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін»
Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! |
Қолпаштау |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: көне сарай • сиқырлы • кірпіш • кесене • ескерткіш Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. 1-тапсырма Сөйлемдерді оқы. Мағынасына көңіл аудар 1. Мен кесененің ішіне кірдім. 2. Кесененің қасына ағаш отырғызылған. 3. Сазға құмды қоссаң, кірпіш қатты болады. 4. Қоржынға тамақтар салынған. 5. Сарайдың терезесіне әйнектер орнатылған. 6. Сарайға барайық, суретке түсейік. 7. Алыстан келген саяхатшылар кесене- ге барды. 8. Кірпішке де өрнек салынған. 9. Ескерткішке бір немесе екі жыл болыпты. 10. Базарға жүр. 11. Мына әй- некке қара, өте әдемі. 12. Тасқа жаз. 13. Әйнекке сурет сал. 14. Торсыққа айран құйып алдым. 3.Грамматикалық қоржын «Есте сақтайық» айдары 4. Айтылым 2-тапсырма. Жазылым. а) Сөздерді тиісті бағанға жаз. Бала, баласы, сарай, сарайы, көше, көшесі, құмыра, қор- жын, ала жіп, тақиясы, саз, кесене, мұра, дәстүр, кесенесі, батасы, ескерткішің, шапаның, бата, ғасыр, құмырасы, киіз үй, текеметің, түндік, өрнегің, сандығың, шаңырақ, ұста, белдігің, бесігі, көйлегі, ірімшік, құрт, кілем, сиқыр, аспан, өріс. ә) Сөздерге тиісті жалғауды жалғап айт. ЕБҚ оқушылар топпен тапсырманы орындайды |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Біздің қалада көне сарай бар.
Айтылым/Оқылым Мәтінді оқиды, қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойыңыздар ЕБҚ оқушылар жұптасып, тапсырманы орындайд Грамматикалық қоржын Барыс септіктің сұрақтарын, жалғауларын қайталау
2-тапсырма Сөздерді тиісті бағанға жаз.
Ә) 1. Бүгін тау... барайық. 2. Атам мен әжем... барамын. 3. Ол – ел... сыйлы адам. 4. Сарай... кірмеңдер. 5. Көше... шығу керек. 6. Құмыра... су құйдым. 7. Ат... ер-тоқым ке- рек. 8. Кәдесыйларды сандық... сал. 9. Бөпені бесік... салады. 10. Апаң... айтшы. 11. Ірімшік... қаймақ қос. 12. Бұл текемет... көп жыл болды. 13. Қазақ халқы жыр... өте бай. 14. Киіз шапандар қазір сән... айналған. 15. Әже- лерің... сәлем айтыңдар. 16. Сенің анаң... базарлық бар. 17. Оның баласы... тақия тіктім. 18. Балалардың әжесі... қоржын беріп жібердім. |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - Мәтінді оқиды, қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды
«Бас
бармақ»
Дескриптор: Барыс септіктің сұрақтарын, жалғауларын қайталайды Дескриптор: Сөздерді тиісті бағанға жазады. Сөздерге тиісті жалғауды жалғап айтады |
Слайд
Слайд Оқулық 96 бет
Слайд Оқулық 97-98 бет |
||||||||||||||||||||||
|
|
Сергіту сәті «Сәлем! Сәлем!» |
|
||||||||||||||||||||||||
|
|
6. Түсініп оқы. Жеке жұмыс 3-тапсырма оқы, сұрақтарға жауап бер
Дескриптор:
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 98 бет 4-тапсырма |
|
||||||||||||||||||||||||
|
|
"Алма ағашы" рефлексиясы
|
Оқушылар сабақтан алған жағымды әсерлерін стикерлерге жазып, тақтадаға алма ағаш суретіне жабыстырады. |
|
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сиқырлы кілем 4 сынып
Ашық сабақ Сиқырлы кілем 4 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 3. «Мәдени мұра» |
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Байнабекова С.К. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқан оқушылар: 9 Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Сиқырлы кілем |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
4.2.3.1* белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндау, кері байланыс беру, сөйлеу стилін сақтау, дауыс ырғағын келтіріп сөйлеу 4.3.4.1* мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастыру және оған жауап беру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді, мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастырады және оған жауап береді |
|||||||||||||||||||||||||
|
ЕБҚ үшін |
белгілі бір тақырыпта сұхбаттасу барысында шағын мәліметті (4-5 сөйлем) баяндайды, кері байланыс береді, сөйлеу стилін сақтайды, дауыс ырғағын келтіріп сөйлейді, мұғалімнің қолдауымен мәтін мазмұнын және кейіпкерлердің іс-әрекетін бағалауға бағытталған сұрақтар (неліктен? не үшін?) құрастырады және оған жауап береді |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу және түсіну |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ертеңгілік шеңбер. «Мен саған тілеймін»
Үй тапсырмасын тексеру Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
Барлық оқушылар бір-біріне шеңбер бойы жақсы тілек айтады. Мысалы: Саған денсаулық тілеймін! Саған жақсы көңіл күй тілеймін! |
Қолпаштау |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңда.
Қайтала. Жаңа сөздер: көне сарай • сиқырлы • кірпіш • кесене • ескерткіш Жаңа сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру жаттығуы: 2. 1-тапсырма Сөйлемдерді оқы. Мағынасына көңіл аудар 1. Мен кесененің ішіне кірдім. 2. Кесененің қасына ағаш отырғызылған. 3. Сазға құмды қоссаң, кірпіш қатты болады. 4. Қоржынға тамақтар салынған. 5. Сарайдың терезесіне әйнектер орнатылған. 6. Сарайға барайық, суретке түсейік. 7. Алыстан келген саяхатшылар кесене- ге барды. 8. Кірпішке де өрнек салынған. 9. Ескерткішке бір немесе екі жыл болыпты. 10. Базарға жүр. 11. Мына әй- некке қара, өте әдемі. 12. Тасқа жаз. 13. Әйнекке сурет сал. 14. Торсыққа айран құйып алдым. 3.Грамматикалық қоржын «Есте сақтайық» айдары 4. Айтылым 2-тапсырма. Жазылым. а) Сөздерді тиісті бағанға жаз. Бала, баласы, сарай, сарайы, көше, көшесі, құмыра, қор- жын, ала жіп, тақиясы, саз, кесене, мұра, дәстүр, кесенесі, батасы, ескерткішің, шапаның, бата, ғасыр, құмырасы, киіз үй, текеметің, түндік, өрнегің, сандығың, шаңырақ, ұста, белдігің, бесігі, көйлегі, ірімшік, құрт, кілем, сиқыр, аспан, өріс. ә) Сөздерге тиісті жалғауды жалғап айт. ЕБҚ оқушылар топпен тапсырманы орындайды |
Тыңдалым,айтылым. Сөздерді оқиды, қайталайды, сөз тіркесін құрастырады. Мысалы: Біздің қалада көне сарай бар.
Айтылым/Оқылым Мәтінді оқиды, қарамен жазылған сөздерге сұрақ қойыңыздар ЕБҚ оқушылар жұптасып, тапсырманы орындайд Грамматикалық қоржын Барыс септіктің сұрақтарын, жалғауларын қайталау
2-тапсырма Сөздерді тиісті бағанға жаз.
Ә) 1. Бүгін тау... барайық. 2. Атам мен әжем... барамын. 3. Ол – ел... сыйлы адам. 4. Сарай... кірмеңдер. 5. Көше... шығу керек. 6. Құмыра... су құйдым. 7. Ат... ер-тоқым ке- рек. 8. Кәдесыйларды сандық... сал. 9. Бөпені бесік... салады. 10. Апаң... айтшы. 11. Ірімшік... қаймақ қос. 12. Бұл текемет... көп жыл болды. 13. Қазақ халқы жыр... өте бай. 14. Киіз шапандар қазір сән... айналған. 15. Әже- лерің... сәлем айтыңдар. 16. Сенің анаң... базарлық бар. 17. Оның баласы... тақия тіктім. 18. Балалардың әжесі... қоржын беріп жібердім. |
«Бас бармақ»
Дескриптор: - Мәтінді оқиды, қарамен жазылған сөздерге сұрақ қояды
«Бас
бармақ»
Дескриптор: Барыс септіктің сұрақтарын, жалғауларын қайталайды Дескриптор: Сөздерді тиісті бағанға жазады. Сөздерге тиісті жалғауды жалғап айтады |
Слайд
Слайд Оқулық 96 бет
Слайд Оқулық 97-98 бет |
||||||||||||||||||||||
|
|
Сергіту сәті «Сәлем! Сәлем!» |
|
||||||||||||||||||||||||
|
|
6. Түсініп оқы. Жеке жұмыс 3-тапсырма оқы, сұрақтарға жауап бер
Дескриптор:
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге: 98 бет 4-тапсырма |
|
||||||||||||||||||||||||
|
|
"Алма ағашы" рефлексиясы
|
Оқушылар сабақтан алған жағымды әсерлерін стикерлерге жазып, тақтадаға алма ағаш суретіне жабыстырады. |
|
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















