Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Жетісай қаласы
«Ю.Гагарин атындағы №3 жалпы білім беретін мектеп»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
бастауыш сынып пәні мұғалімі
Кошикбаева Роза Бахрамовна

|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ю.Гагарин атындағы №3 жалпы білім беретін мектеп»КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кошикбаева Р.Б. |
|||||
|
Күні: |
11.12.2025 |
|||||
|
Сынып: |
2 Ә сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 57 сабақ. Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Кірпі мен көртышқан 26 – 29-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемдегі сөздердің байланысын таба алады, сызбамен көрсетуді үйренеді Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Желтоқсан айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 25-жаттығу Мақалды оқып, жатқа жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсет.Мақалдың мағынасын түсіндір. А
Тақырыпты ашу Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап Күн шықты. Дала нұрға боялды. Балалар сабаққа кетті. Үлкендер қысқа дайындалуда. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 26-жаттығу Мәтінді түсініп оқы Сұрақтарды толықтырып, оларға жауап бер 1.Кірпінің алдынан не шықты? 2.Олар не істеді? 3.Дәннің жақсы өсуіне не себеп болды? 4. Қалай ойлайсың,Оған судың пайдасы тиді ме? Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Венн диаграммасы» әдісі Кірпі мен көртышқанға мінеземе бер.Олардың ұқсастықтары бар ма? 27-жаттығу Жұмбақты қатесіз көшіріп жаз. Шешуін тап. Сөйлемдердегі сөздердің байланысын тап. Қ
Қатады қыста сіресіп. Су Сергіту сәті
28-жаттығу Дұрыс құрастырылмаған мәтінді қайта құрастырып жаз Тамақ жемеген адам бір айға дейін шыдай алады. Ал сусыз үш күнге ғана шыдайды. Шөлге ең төзімді түйенің өзі сусыз сегіз тәулікке ғана шыдайды. Үй тапсырмасы 29-жаттығу Шығармашылық тапсырма Әр қатардағы қайталанып отырған әріптерді сызып тастасаң, су туралы мақалды оқисың. Мақалды оқы. Дәптеріңе жаз. Судың да сұрауы бар Саралау тапсырмасы «Қорытынды» тәсілі ҚЖ: Мектеп туралы сөйлем құрап жаз. Жазған сөйлеміңдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсет. Үлгі: Мен мектепте оқимын
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жұмбақты шешеді Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Қорытынды:барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мақалды оқып, жатқа жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді-1б ҚБ: «Медаль» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Сұрақтарды толықтырып, оларға жауап береді-1б Тамаша жауап!
Дескриптор: Жұмбақты қатесіз көшіріп жазып,шешуін табады-1б Сөйлемдердегі сөздердің байланысын табады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Дұрыс құрастырылмаған мәтінді қайта құрастырып жазады-1б Дескриптор: Әр қатардағы қайталанып отырған әріптерді сызып тастап, су туралы мақалды оқиды-б Дескриптор: Мектеп туралы сөйлем құрап жазады-1б Жазған сөйлеміндегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді-1б «Телефон» әдісі |
Суреттер оқулық
Таратпа парақтар Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер
Сызбалар Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Кірпі мен көртышқан.
Ашық сабақ. Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Кірпі мен көртышқан.
Түркістан облысы, Жетісай ауданы, Жетісай қаласы
«Ю.Гагарин атындағы №3 жалпы білім беретін мектеп»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
бастауыш сынып пәні мұғалімі
Кошикбаева Роза Бахрамовна

|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ю.Гагарин атындағы №3 жалпы білім беретін мектеп»КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кошикбаева Р.Б. |
|||||
|
Күні: |
11.12.2025 |
|||||
|
Сынып: |
2 Ә сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 57 сабақ. Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Кірпі мен көртышқан 26 – 29-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемдегі сөздердің байланысын таба алады, сызбамен көрсетуді үйренеді Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді |
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
"АДАЛ АЗАМАТ" ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ОҚУ-АҒАРТУ МИНИСТРЛІГІ Астана, 2025 БАҒДАРЛАМАСЫ БІРТҰТАС ТӘРБИЕ Желтоқсан айы: БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Апта дәйексөзі: «Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық мақсаты: Басқалармен бірлескен жұмыстың нәтижесін қорғай білу Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 25-жаттығу Мақалды оқып, жатқа жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсет.Мақалдың мағынасын түсіндір. А
Тақырыпты ашу Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап Күн шықты. Дала нұрға боялды. Балалар сабаққа кетті. Үлкендер қысқа дайындалуда. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 26-жаттығу Мәтінді түсініп оқы Сұрақтарды толықтырып, оларға жауап бер 1.Кірпінің алдынан не шықты? 2.Олар не істеді? 3.Дәннің жақсы өсуіне не себеп болды? 4. Қалай ойлайсың,Оған судың пайдасы тиді ме? Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ «Венн диаграммасы» әдісі Кірпі мен көртышқанға мінеземе бер.Олардың ұқсастықтары бар ма? 27-жаттығу Жұмбақты қатесіз көшіріп жаз. Шешуін тап. Сөйлемдердегі сөздердің байланысын тап. Қ
Қатады қыста сіресіп. Су Сергіту сәті
28-жаттығу Дұрыс құрастырылмаған мәтінді қайта құрастырып жаз Тамақ жемеген адам бір айға дейін шыдай алады. Ал сусыз үш күнге ғана шыдайды. Шөлге ең төзімді түйенің өзі сусыз сегіз тәулікке ғана шыдайды. Үй тапсырмасы 29-жаттығу Шығармашылық тапсырма Әр қатардағы қайталанып отырған әріптерді сызып тастасаң, су туралы мақалды оқисың. Мақалды оқы. Дәптеріңе жаз. Судың да сұрауы бар Саралау тапсырмасы «Қорытынды» тәсілі ҚЖ: Мектеп туралы сөйлем құрап жаз. Жазған сөйлеміңдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсет. Үлгі: Мен мектепте оқимын
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Жұмбақты шешеді Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Қорытынды:барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мақалды оқып, жатқа жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді-1б ҚБ: «Медаль» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Сұрақтарды толықтырып, оларға жауап береді-1б Тамаша жауап!
Дескриптор: Жұмбақты қатесіз көшіріп жазып,шешуін табады-1б Сөйлемдердегі сөздердің байланысын табады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Дұрыс құрастырылмаған мәтінді қайта құрастырып жазады-1б Дескриптор: Әр қатардағы қайталанып отырған әріптерді сызып тастап, су туралы мақалды оқиды-б Дескриптор: Мектеп туралы сөйлем құрап жазады-1б Жазған сөйлеміндегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді-1б «Телефон» әдісі |
Суреттер оқулық
Таратпа парақтар Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер
Сызбалар Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















