|
Бөлім: |
Дені саудың – жаны сау |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Кененбаева А |
||||
|
Күні: |
19.01.2024ж. |
||||
|
Сынып: 2А |
Қатысушылар саны: 28 |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Түбір мен қосымша |
||||
|
Оқу бағдар- ламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату; 2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау; 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; 2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі ..., пайдалы/пайдасыз болды, себебі ...) білдіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды. Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы (5 мин) |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптас- тыру. Ашық аспан болсын! Әр күніміз біздің Сәттілікке толсын! Қазақ тілі пәнінен Білмегенді білейік, Үйренейік, күлейік! |
Оқушылар бір-бірінің қолда- рынан ұстап, бүгінгі күндері- не сәттілік тілейді.
|
«Бас бар- мақ» арқылы бағалайды. |
|
|
|
|
– Балалар, бүгінгі күнімізге сәттілік тілейік. |
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы (35 мин) |
Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру: – Балалар, бүгінгі сабақта түбір мен қосым- шаны ажыратасыңдар. Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұ- нын болжауға дағдыланасыңдар. Тірек сөз- дерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрастырыңдар. «Кім тапқыр?» ойыны ұйымдастырылады. Мұғалім жұмбақ жасырады. Қайқы тұмсық қос табан, Қос таяқпен ұштаған. Итерсең алға заулайды, Шойын жолдан аумайды. Ол не? -Дені саудың мағынасын қалай түсінесің? -Сөз мағынасы нешеу? -Антоним дегеніміз не? - Омоним дегеніміз не? Синоним дегеніміз не? 32-жаттығу саралау тапсырмасы ретінде орындалады. 1-деңгей. Мәтінді оқы. Көл мен көлшіктің айыр- шылығын тап. 2-деңгей. Самат пен Мараттың қайсысы дұрыс айтты? Көл, көлге, көлшік сөздерін сөз құрамына талда. 3-деңгей. Қандай көлдерді білесің? Бір көлдің шығу тарихы жайлы дерек жина. Дескриптор: – мәтінді түсініп оқиды;
|
Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.
Балалар жұмбақты шешеді. Шешуі: шаңғы. Оқушылар өз білімдерін ор- таға салады.
Саралау тапсырмасы орында- лады. Оқушылар үш деңгейлі тапсырманы орындайды. |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Кененбаева Айгул АйнакуловнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Сөз құрамы. Түбір мен қосымша 2-сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ Сөз құрамы. Түбір мен қосымша 2-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату;
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау;
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау;
2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі ..., пайдалы/пайдасыз болды, себебі ...) білдіру
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













