Күні:
|
| Сынып | 10
| Пәні | ағылшын |
Сабақ тақырыбы | Step One. Central Asia Trips. |
Сабақтың мақсаты | Тапсырмалар арқылы саяхат, туризм, табиғат құбылыстары, транспорт туралы түсінігін анықтау; тақырыпқа байланысты сөздік қорларын көбейтіп, жаңа сөздерді үйрету; оқушыларды ізденімпаздыққа, жауапкершілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу; Осы шақ, созымалы осы шақ туралы түсінік беру. |
Сабақтың түрі | Жаңа тақырыппен танысу |
Сабақтың әдісі | СТО, өзін-өзі реттеу, диалог |
Пән аралық байланыс | Қазақ тілі, география |
Күтілетін нәтиже | Саяхат, туризм, табиғат құбылыстары, транспорт тақырыбында жаңа сөздерді оқи алады,аудармасын біледі. Олармен сөйлем құрай біледі. Осы шақ, созылмалы осы шақтың сұраулы және болымсыз түрлерін қолдану арқылы сұрақ қоя алады және сөйлемді болымсыз сөйлемге айналдыра алады.Саяхат, туризм, табиғат туралы ойы кеңейеді, алдағы уақыттарын жоспарлай отырып, ізденімпаздық туады. |
Кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру5 минут | - Good day! How are you?- I am fine! Thanks. - - - What is the date today? - What date is it today?- What is the weather like today?
1. Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады, сергіту сәтін жасайды.2. Мұғалім оқушыларды бүгінгі сабақтың тақырыбына байланысты, саяхаттау ұғымдар бойынша топтарға бөледі. |
. Good day! We are fine! And you?Today is the........
Today is Wednesday.It’s …
1. Оқушылар сергіту сәтін жасайды, топтарға бөлінеді. |
Формативті бағалау |
Көрнекіліктер
|
Қызығушылықты ояту5 минут | Топқа бөліну кезіндегі тақтадағы суреттерге қарап - Бүгінгі сабақ не туралы деп ойлайсыздар? деген сұрақ қойылады Тақырыппен танысып болған соң топтық жұмыс:оқушылар топқа бөліне отырып сұрақтарға жауап береді. What is the most important to you about a holiday?What is your favorite kind of holiday? | Оқушылар қолдарындағы суреттерге қарап, жауап береді.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. | Формативті бағалау
Смайликтермен бағалау |
|
Жаңа сабақМағынаны тану25-минут | 1. Мұғалім оқушыларға жаңа тақырыппен танысуға тапсырма береді. Put the words in the box under the following headings. Types of holiday. Places where people stay on holiday. Etc.2. Жаңа сөздердің аудармасын суреттер арқылы табу тапсырылады және сөздердің оқылуын, дыбыстардың айтылуын үйретіледі.3. Оқушыларға сәйкестендіру кестесін топта орындау тапсырылады.Kara-Kum – desertTien Shan – mountainsEtc…4. “Adventures in Central Asia” тексті үшке бөлініп, топтарға бөлініп беріледі.
| Оқушылар сөздерді мағынасына қарай топтарға бөледі.
Оқушылар жаңа сөздерді суреттер арқылы табады, сөздік дәптерлеріне көшіреді. Жаңа сөздерді оқып үйренеді.
Оқушылар топта сәйкестендіру кестесін орындайды
Оқушылар мәтінді оқып, аударып, топта постер жасап қорғайды. | «Бағдаршам» бағалауы
Смайликтермен бағалау
Смайликтемен бағалау
«Бағдаршам» бағалауы | Интерактивті тақта
Интерактивті тақта
Плакат
Постер |
Бекіту тапсырмаларыТолғаныс7 минут
| «What do travellers do in Central Asia? » тақырыбында әңгіме жазуName of placeWhat a tourist can seeWhat a tourist can do | Оқушылар cаяхатшылар жайында шағын әңгіме жазып оқиды. Оқушылар бірін- бірі бағалайды | Формативті бағалау. Қол шапалақтау арқылы |
|
Үйге тапсырма 4 минут | Тексттегі сын есімдерді жазып алу және ағылшынша түсініктеме жазу | Берілген тапсырма бойынша дайындалу.Оқушылар кері байланыс жасайдыНе ұнады:....................Не қиын болды:..........Тілегім:....................... |
|
|