Қысқа мерзімді жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Лабай жалпы орта мектебі» КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
физика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
7.3А Қысым |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Избасарова |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
24.01.23 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.4 – газ қысымын молекулалық құрылым негізінде түсіндіру; 7.3.1.5 – сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын шығару және оны есептер шығаруда қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңының ұғымдарының теориялық негізгі мағынасын біледі7 Көптеген оқушылар істей алады: сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын есептер шығаруда қолдана алады Кейбір оқушылар істей алады:сұйықтардағы гидростатикалық қысымның қалай таралатынын біліп өмірмен байланыстыра алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Сабақтың басы Өткен білімді еске түсіру 10 минут Жаңа білім 10 минут Бекіту 15 минут Бекіту 15 минут Кері байланыс Сабақтың соңы. 10мин Бағалау Үй тапсырмасы |
Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Шаттық шеңбері Үй тапсырмасын сұрау. Әр дұрыс жауапқа 1 балл «Серпілген сауал» әдісі 1. Қысым дегеніміз не? 2. Қысымның өлшем бірлігі? Кімнің құрметіне берілген? 3. Қысым деп нені айтады? Қысымды есептеу формуласы? 4.Шеберлер киім тіккенде неге оймақ киеді? 5. Заттың қатты күйіне тән қасиеттер? 6. Заттың сұйық күйіне тән қасиеттер? 7. Заттың газ күйіне тән қасиеттер? 8. Диффузия деген не? Пайдасы мен зияны. 9.Күштің түрлерің атаңыз? 10.Күштің формуласы «Ой қозғау» кезеңі Слайдтағы суреттер арқылы жаңа тақырыпты ашу Жаңа тақырыпты түсіндру Постер қорғау Деңгейлік тапсырмалар А-деңгей: 1-тапсырма.Семантикалық карта 2. 0,2м2 ауданға 8кПа қысым әсер етеді. Осы ауданға қанша күш беріледі? В-деңгей: 1.Мұнай толтырылған 4м тереңдікте, ауданы 30 м2 шүмекті қысымы қандай? 2. Саңылаулары бар цилиндрдегі сұйық ең жоғарғы саңылаудан жақынға, ал ең төменгі саңылаудан неғұрлым алысқа шапшиды құбылысты қалай түсіндіруге болады С-деңгей: 1.Цилиндр ыдысқа сынап, су және бензин құйылған Сұйықтардың көлемдері бірдей. Сұйық деңгейлерінің биіктігі 15см болса сұйықтардың түбіне түсіретін жалпы қысымы қандай? 2.Ыдысқа су құйылған су қабатының биіктігі 10 см болса, судың ыдыс түбіне түсіретін қысымы неге тең? Кері байланыс Өзін-өзі бағалау: «Смайлик» Бүгінгі сабақта не ұнады? Не ұнамады?
Балдық жүйемен Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңы Тест сұрақтары: 1.Сұйықтың қысымын өлшеуге арналған аспап А)динамометр В)барометр С)манометр Д) танометр 2. Сұйық қабаты неғұрлым төмен орналасса, оның ішіндегі қысым А)соғұрлым төмен болады. В)алғашқыда төмендейді, сосын жоғарылайды С)жоғары да, төмен де болуы мүмкін Д) соғұрлым үлкен болады 3. Газдың көлемін кішірейткенде оның қысымы... А) артады В) кемиді С) алғашқыда кемиді,сосын артады Д)өзгермейді 4. Адам үлкен тереңдiкке түсу мүмкiн емес, өйткенi ……………………. А) төменгі қысымның әсерінен В) жоғары қысымның әсерiнен С )жауап беруге қиналамын 5. Сұйыққа немесе газға түсiрiлген қысым барлық бағыт бойынша өзгерiссiз берiледi. Бұл қағида - А)Архимед заңы В)Инерция заңы С)Паскаль заңы Д )Ньютон заңы |
Оқушылар үй тапсырмасы бойынша жеке сұрақтарға жауап береді Жаңа тақырыпты түсінеді Жұмысты орындау қадамдары бойынша тәжірибені жасайды |
Бағалау критерийлері -Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңының ұғымдарының теориялық негізгі мағынасын біледі - Сұйықтардағы гидростатикалық қысымның қалай таралатынын біліп өмірмен байланыстыра алады. Дескриптор: -Паскаль заңының физикалық мағынасын түсінеді -Сұйықтар мен газдардағы қысымның қатты денлередегі қысымнан айырмашылығын біледі. Жалпы балл-4 Оқушылар алған білімдерін жинақтайды Сабақтағы тапсырмалардың жалпы бағалау критерий-10 баллдық жүйемен бағаланады. |
Смайликтер Стикерлер
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Избасарова Гүлжауһар БолатбекқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ "Сұйықтар мен газдардағы қысым.Паскаль заңы
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ "Сұйықтар мен газдардағы қысым.Паскаль заңыМатериал туралы қысқаша түсінік
газ қысымын молекулалық құрылым негізінде түсіндіру;сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын шығару және оны есептер шығаруда қолдану
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













