Бекітемін ________________________________
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Тұрақты электр тогы |
|
Педагогтің аты-жөні |
Амангелді Назымгүл |
|
Күні |
04.03.2026 ж. |
|
Сыныбы 8А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электр тогының химиялық әсері. Фарадей заңы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.18 – сұйықтардағы электр тогын сипаттау. |
|
Сабақтың мақсаты |
• 8.4.2.18 – сұйықтардағы электр тогын сипаттайды |
|
Құндылыққа баулу |
Тәртіп және жауапкершілік |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. |
Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Психологиялық ахуал: «Зарядталған жүрек» әдісі. Тақтада мұғалімнің ЖИ көмекшісі шығып, балаларға мотивация береді. Мұғалім шынайы жүректерді балаларға таратады және оның сабақта қолданылуын түсіндіреді. |
Мұғаліммен амандасады Сабақта жоқ оқушыларды айтады Психологиялық ахуал:«Зарядталған жүрек» Видеороликке назар аударады. |
Бағалау парағы |
АКТ, презентация |
||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
«Ой қозғау» әдісі. Жүрек соққанда-қозғалыс болады. Қозғалыс болса-энергия болады. Энергия болса-Тоқ пайда болады ма? Адамның денесі тоқ өткізеді ма? Судан тоқ өтеді ма? Сабақ мақсатымен таныстыру. Таза су тоқ өткізеді ма? VASCAK симуляторы арқылы бақылау,
Тұздалған су тоқ өткізеді ма?
Электролиттик диссоцация, электролит,электролиз заңы, Фарадей заңы ұғымдары. Фарадей заңы формуласы:
|
Ауызша сұрақтарға жауап беру. Адамның денесінен тоқ өтеді ма? Cу тоқ өткізеді ма? Экранға қарап сұраққа жауап береді Су өткенде шам жанды ма? Тұзды суда шам жанды ма? Электролиттік диссоцация дегеніміз не? Тақырып бойынша сұрақтар Электродтарда заттардың бөліну процесі қалай аталады? Фарадей заңының формуласы?
|
Мақтау сөздері, «Жарайсың», «Керемет» Теориялық Сұрақтарға ауызша дұрыс жауап берген оқушылар-2 балл Дескриптор
|
Бағалау парағы
Симулятор https://www.vascak.cz/data/android/physicsatschool/template.php?s=elkap_disociace&l=en
|
||||||||||||||||||||||||
|
27 мин |
Жеке жұмыс. Есеп шығару. 1.Электролиз кезінде ток күші 3 А болды.Егер процесс 30 минут жүрсе, катодта қанша мыс (Cu) бөлінеді?
|
Алған білімді пайдаланып, тапсырмаларды орындайды. Есептің жауабымен тексертеді.
|
Жеке жұмыс. Дескриптор:
Шамаларды хбж ға айналдырады-1б Формулаға салып есептейді-1б |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Топтық тапсырма. Қауіпсіздік ережесін сақтау. Зертханалық құралдармен жұмыс.Тоқ күші мен кернеудің сандық мәнін анықтау
|
Берілген тізбек бойынша электр тізбегін құрастырады. Алдымен ыдысқа таза су құйып тоқ күші және кернеуді анықтайды. Кейін тұзды су құйып тоқ күші және кернеуді анықтайды. |
Жұптық жұмыс Дескриптор: - электр тізбегін қатесіз құрастырады -cудағы тоқ күші және кернеуді анықтай алады Электролиттегі ток күші және кернеуді анықтай алады -3б
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс. Makey makey наборымен жұмыс. Түрлі түсті суды өткізгіш ретінде пайдаланып әуен орындау.
|
Оқушылар қысқыштармен makey makey наборын құрастырады Өткізгіштерді және басты кірісті жалғайды Платамен ноутбукты қоса алады Тізбекті құрастырып әнді топ болып орындай алады. |
Топтық жұмыс Тізбекті құрастыру -1 Топ болып бірлескен жұмыс-1 Әнді орындау 1 |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы.
7 мин. |
Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу Бағалау. Жүрекшені әкеліп тапсырады Кері байланыс: Түсіндім,Сұрағым бар,ТүсінбедімСабақ барысында тақырыпты қай деңгейде меңгергендігіне байланысты таңдайды. |
Үй тапсырмасын жазып алады Сабақ барысында жинаған балл бойынша бағаланады. Кері байланыс береді |
Дескриптор: - Жалпы балл есептейді |
|
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық Сабақ Сұйықтықтардағы электр тогы
Бекітемін ________________________________
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Тұрақты электр тогы |
|
Педагогтің аты-жөні |
Амангелді Назымгүл |
|
Күні |
04.03.2026 ж. |
|
Сыныбы 8А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электр тогының химиялық әсері. Фарадей заңы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.18 – сұйықтардағы электр тогын сипаттау. |
|
Сабақтың мақсаты |
• 8.4.2.18 – сұйықтардағы электр тогын сипаттайды |
|
Құндылыққа баулу |
Тәртіп және жауапкершілік |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. |
Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Психологиялық ахуал: «Зарядталған жүрек» әдісі. Тақтада мұғалімнің ЖИ көмекшісі шығып, балаларға мотивация береді. Мұғалім шынайы жүректерді балаларға таратады және оның сабақта қолданылуын түсіндіреді. |
Мұғаліммен амандасады Сабақта жоқ оқушыларды айтады Психологиялық ахуал:«Зарядталған жүрек» Видеороликке назар аударады. |
Бағалау парағы |
АКТ, презентация |
||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
«Ой қозғау» әдісі. Жүрек соққанда-қозғалыс болады. Қозғалыс болса-энергия болады. Энергия болса-Тоқ пайда болады ма? Адамның денесі тоқ өткізеді ма? Судан тоқ өтеді ма? Сабақ мақсатымен таныстыру. Таза су тоқ өткізеді ма? VASCAK симуляторы арқылы бақылау,
Тұздалған су тоқ өткізеді ма?
Электролиттик диссоцация, электролит,электролиз заңы, Фарадей заңы ұғымдары. Фарадей заңы формуласы:
|
Ауызша сұрақтарға жауап беру. Адамның денесінен тоқ өтеді ма? Cу тоқ өткізеді ма? Экранға қарап сұраққа жауап береді Су өткенде шам жанды ма? Тұзды суда шам жанды ма? Электролиттік диссоцация дегеніміз не? Тақырып бойынша сұрақтар Электродтарда заттардың бөліну процесі қалай аталады? Фарадей заңының формуласы?
|
Мақтау сөздері, «Жарайсың», «Керемет» Теориялық Сұрақтарға ауызша дұрыс жауап берген оқушылар-2 балл Дескриптор
|
Бағалау парағы
Симулятор https://www.vascak.cz/data/android/physicsatschool/template.php?s=elkap_disociace&l=en
|
||||||||||||||||||||||||
|
27 мин |
Жеке жұмыс. Есеп шығару. 1.Электролиз кезінде ток күші 3 А болды.Егер процесс 30 минут жүрсе, катодта қанша мыс (Cu) бөлінеді?
|
Алған білімді пайдаланып, тапсырмаларды орындайды. Есептің жауабымен тексертеді.
|
Жеке жұмыс. Дескриптор:
Шамаларды хбж ға айналдырады-1б Формулаға салып есептейді-1б |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Топтық тапсырма. Қауіпсіздік ережесін сақтау. Зертханалық құралдармен жұмыс.Тоқ күші мен кернеудің сандық мәнін анықтау
|
Берілген тізбек бойынша электр тізбегін құрастырады. Алдымен ыдысқа таза су құйып тоқ күші және кернеуді анықтайды. Кейін тұзды су құйып тоқ күші және кернеуді анықтайды. |
Жұптық жұмыс Дескриптор: - электр тізбегін қатесіз құрастырады -cудағы тоқ күші және кернеуді анықтай алады Электролиттегі ток күші және кернеуді анықтай алады -3б
|
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Топтық жұмыс. Makey makey наборымен жұмыс. Түрлі түсті суды өткізгіш ретінде пайдаланып әуен орындау.
|
Оқушылар қысқыштармен makey makey наборын құрастырады Өткізгіштерді және басты кірісті жалғайды Платамен ноутбукты қоса алады Тізбекті құрастырып әнді топ болып орындай алады. |
Топтық жұмыс Тізбекті құрастыру -1 Топ болып бірлескен жұмыс-1 Әнді орындау 1 |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы.
7 мин. |
Үй тапсырмасы. Тақырыпты оқу Бағалау. Жүрекшені әкеліп тапсырады Кері байланыс: Түсіндім,Сұрағым бар,ТүсінбедімСабақ барысында тақырыпты қай деңгейде меңгергендігіне байланысты таңдайды. |
Үй тапсырмасын жазып алады Сабақ барысында жинаған балл бойынша бағаланады. Кері байланыс береді |
Дескриптор: - Жалпы балл есептейді |
|
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз








