|
Бөлім: |
Менің мектебім |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Ташмаганбетова С.С |
||||||
|
Күні: |
22.11.23ж |
||||||
|
Сынып:2 «А» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны:1 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сұраулы сөйлем |
||||||
|
Оқу бағдарла- масына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану;
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады. Сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолданады. Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Басы (5 мин) |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Күннің, көзі ашылып, Көкке шуақ шашылсын. Құтты қонақ келіпті, Төрімізге еніпті. Амандасу үлкенге Тәрбиенің басы ғой. Ал, қанекейң бәріміз Сәлемдейік үлкенге. Сәлеметсіздерме, апайлар!
Өткен сабақты пысықтау Wordwall платформасы арқылы. |
Оқушылар амандасады.
Тапсырмаларды орындайды. |
|
|
|
||
|
Ортасы (30 мин) |
Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, сабақ мақстым ен таныстыру.
Топқа бөлу - Балалар, қазір қай мезгіл? -Күз -Онда бүгін біз, жылы жаққа қайтып жатқан құстардың атауларымен топқа бөлінеміз.
1-т оп – Қарлығаш |
Топқа бөлінеді
|
Мақтау мадақтау
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайд |
|
|
||
|
|
2-топ – Тырна 3-топ – Аққу Видео «Сұраулы сөйлем» 42-жаттығу. Топтық жұмыс, «Кір қыстырғыш» әдісімен оқушылар өлеңді тиісті дауыс ырғағымен оқиды. Хабарлы сөйлем мен сұраулы сөйлемнің оқылу ырғағын салыстырады. Өлеңдегі сұраулық мағынаны білдіріп тұрған сөзді табады. Қарамен жазылған сөздің жазылуына назар аудартылады.
Оқулықтағы жаңа ақпарат оқытылады. Жаңа ақпараттан алған мағлұматы туралы ой бөлісіп, пікір алысып, дәлелдер келтіреді. |
Видео көреді
Хабарлы және сұраулы сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқиды.
Ақпаратты мысалдар келтіре отырып түсіндіреді. |
ы. Жарайсың! Жақсы! Тамаша! |
Оқулық
Жаңа ақпарат |
|
||
|
Соңы 10 мин |
43-жаттығу. Дәптермен жұмыс Сөйлемдерді көшіріп жазу тапсырылады. Топтық жұмыс түрінде жүргізіледі. Сергіту сәті «Бас, иық, тізе, аяқ» қимыл-қозғалыс биі 44-жаттығу. Жұптық жұмыс Оқушылардың назары оқулықта берілген сызбаға аударылады. Сызбадағы сөздерді оқиды. Жұппен жұмыс ұйымдастырылады. Жұбымен бірлесіп, сызба бойынша бір-бірімен диалог құрастырады. Сөйлеу барысында тілдік нормаларды дұрыс қолдануына басшылық жасалады. Сабақты қорытындылау. «Сақина салмақ» ойыны Кері байланыс «Ақылды микрафон» әдісі Сабақты бағалау «Жетістік баспалдағы» әдісі Үйге тапсырма 45-жаттығу. Сөйлемді бірнеше рет оқиды. Әр сөзді оқу кезінде дауыс екпінінің жоғарылап немесе төмендеуін байқайды. Сөйлемнің сұраулы сөйлем екенін сұрақ қоя отырып дәлелдейді. Нәтижесінде сұраулы сөйлемде сұрау мәні бар сөздің көтеріңкі екпінмен айтылатынына көз жеткізеді. |
Сөйлемдерді көшіріп жазып, қарамен жазылған сөздерді салыстырады. Қорытынды жасайды.
Қимыл-қозғалыс биін билейді.
Сызбадағы тірек сөздерді қолдана отырып, диалог құрастырады.
Жасырылғани сұрақтың дұрыс жауабын табады.
Оқушылар бүгінгі сабақтан небілді, не үйренді, не ұнады, не ұнамағаны туралы сұқбат береді.
Жетістік баспалдағының қай сатысында екенін оқушы стикер жапсыру арқылы өзін-өзі бағалайды |
. Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Мақтау, мадақтау. Жарайсың! Жақсы! Тамаша! |
Дескриптор
Оқулық
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сұраулы сөйлем 2 сынып
Ашық сабақ Сұраулы сөйлем 2 сынып
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Ташмаганбетова С.С |
||||||
|
Күні: |
22.11.23ж |
||||||
|
Сынып:2 «А» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны:1 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сұраулы сөйлем |
||||||
|
Оқу бағдарла- масына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану;
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады. Сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолданады. Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды. |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Басы (5 мин) |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру. (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Күннің, көзі ашылып, Көкке шуақ шашылсын. Құтты қонақ келіпті, Төрімізге еніпті. Амандасу үлкенге Тәрбиенің басы ғой. Ал, қанекейң бәріміз Сәлемдейік үлкенге. Сәлеметсіздерме, апайлар!
Өткен сабақты пысықтау Wordwall платформасы арқылы. |
Оқушылар амандасады.
Тапсырмаларды орындайды. |
|
|
|
||
|
Ортасы (30 мин) |
Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, сабақ мақстым ен таныстыру.
Топқа бөлу - Балалар, қазір қай мезгіл? -Күз -Онда бүгін біз, жылы жаққа қайтып жатқан құстардың атауларымен топқа бөлінеміз.
1-т оп – Қарлығаш |
Топқа бөлінеді
|
Мақтау мадақтау
«Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайд |
|
|
||
|
|
2-топ – Тырна 3-топ – Аққу Видео «Сұраулы сөйлем» 42-жаттығу. Топтық жұмыс, «Кір қыстырғыш» әдісімен оқушылар өлеңді тиісті дауыс ырғағымен оқиды. Хабарлы сөйлем мен сұраулы сөйлемнің оқылу ырғағын салыстырады. Өлеңдегі сұраулық мағынаны білдіріп тұрған сөзді табады. Қарамен жазылған сөздің жазылуына назар аудартылады.
Оқулықтағы жаңа ақпарат оқытылады. Жаңа ақпараттан алған мағлұматы туралы ой бөлісіп, пікір алысып, дәлелдер келтіреді. |
Видео көреді
Хабарлы және сұраулы сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқиды.
Ақпаратты мысалдар келтіре отырып түсіндіреді. |
ы. Жарайсың! Жақсы! Тамаша! |
Оқулық
Жаңа ақпарат |
|
||
|
Соңы 10 мин |
43-жаттығу. Дәптермен жұмыс Сөйлемдерді көшіріп жазу тапсырылады. Топтық жұмыс түрінде жүргізіледі. Сергіту сәті «Бас, иық, тізе, аяқ» қимыл-қозғалыс биі 44-жаттығу. Жұптық жұмыс Оқушылардың назары оқулықта берілген сызбаға аударылады. Сызбадағы сөздерді оқиды. Жұппен жұмыс ұйымдастырылады. Жұбымен бірлесіп, сызба бойынша бір-бірімен диалог құрастырады. Сөйлеу барысында тілдік нормаларды дұрыс қолдануына басшылық жасалады. Сабақты қорытындылау. «Сақина салмақ» ойыны Кері байланыс «Ақылды микрафон» әдісі Сабақты бағалау «Жетістік баспалдағы» әдісі Үйге тапсырма 45-жаттығу. Сөйлемді бірнеше рет оқиды. Әр сөзді оқу кезінде дауыс екпінінің жоғарылап немесе төмендеуін байқайды. Сөйлемнің сұраулы сөйлем екенін сұрақ қоя отырып дәлелдейді. Нәтижесінде сұраулы сөйлемде сұрау мәні бар сөздің көтеріңкі екпінмен айтылатынына көз жеткізеді. |
Сөйлемдерді көшіріп жазып, қарамен жазылған сөздерді салыстырады. Қорытынды жасайды.
Қимыл-қозғалыс биін билейді.
Сызбадағы тірек сөздерді қолдана отырып, диалог құрастырады.
Жасырылғани сұрақтың дұрыс жауабын табады.
Оқушылар бүгінгі сабақтан небілді, не үйренді, не ұнады, не ұнамағаны туралы сұқбат береді.
Жетістік баспалдағының қай сатысында екенін оқушы стикер жапсыру арқылы өзін-өзі бағалайды |
. Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Жарайсың! Жақсы! Тамаша! Мақтау, мадақтау. Жарайсың! Жақсы! Тамаша! |
Дескриптор
Оқулық
|
|
||
шағым қалдыра аласыз



























