|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
СҰРЫПТАУ ӘДІСТЕРІ |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.4 Практикалық есептерді шешу үшін сұрыптау алгоритмдерін іске асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Python программалау тіліндегі сұрыптау ұғымы мен функцияларын анықтайды |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Сұрыптау функцияларын программалауда қолданады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Сұрыптау әдістерінің тиімділігін тұжырымдайды |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу Өткен сабақты пысықтау: «Ғажайып алаң» әдісі Плакатқа шеңбер сызылады. Шеңбер бөліктерге бөлінеді. Бөліктерге өткен сабақ туралы сұрақтар жазылады. Түйреуішті қаламмен шеңбердің ортасынан айналдырады. Түйреуіш қай сұрақта тоқтаса, оқушылар сол сұраққа жауап береді. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
№2 тапсырма. Іздеу Кіру файлында (input.txt) ұзындығы N болған ағылшын алфавитінің кіші әріптерінен тұратын жол берілген (1≤N≤1000). Осы жолды алфавит бойынша реттегенде К-шы орында тұрған әріпті тап.Шығу файлының (output.txt) бірінші қатарында К орында тұрған әріп жазылған. № Мысалы Нәтиже 1 kdaldfjs 4 f Дескриптор: - Сұрыптау түрлерін анықтайды. - Сұрыптау түрлерін программалауда қолданады. Жауаптарын фигуралар арқылы бағалау «Зымыран сұрақтар» әдісі Оқушылар тақырып бойынша сұрақтар жазып, ұшақ жасап, келесі топқа ұшырады. Басқа топтың сұрақтарына жауап береді. Оқушылардың жауаптарын бағалау парағына балл қою арқылы бағалау. |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Стикер 4 балл Стикер 3 балл Стикер 3 балл |
|
|
Сабақтың соңы |
Шағын тест Оқушылар өздерін бағалайды. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Сұрыптар әдістер. 10 сынып. Информатика
Ашық сабақ: Сұрыптар әдістер. 10 сынып. Информатика
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
СҰРЫПТАУ ӘДІСТЕРІ |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.4 Практикалық есептерді шешу үшін сұрыптау алгоритмдерін іске асыру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Python программалау тіліндегі сұрыптау ұғымы мен функцияларын анықтайды |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Сұрыптау функцияларын программалауда қолданады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Сұрыптау әдістерінің тиімділігін тұжырымдайды |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу Өткен сабақты пысықтау: «Ғажайып алаң» әдісі Плакатқа шеңбер сызылады. Шеңбер бөліктерге бөлінеді. Бөліктерге өткен сабақ туралы сұрақтар жазылады. Түйреуішті қаламмен шеңбердің ортасынан айналдырады. Түйреуіш қай сұрақта тоқтаса, оқушылар сол сұраққа жауап береді. Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
№2 тапсырма. Іздеу Кіру файлында (input.txt) ұзындығы N болған ағылшын алфавитінің кіші әріптерінен тұратын жол берілген (1≤N≤1000). Осы жолды алфавит бойынша реттегенде К-шы орында тұрған әріпті тап.Шығу файлының (output.txt) бірінші қатарында К орында тұрған әріп жазылған. № Мысалы Нәтиже 1 kdaldfjs 4 f Дескриптор: - Сұрыптау түрлерін анықтайды. - Сұрыптау түрлерін программалауда қолданады. Жауаптарын фигуралар арқылы бағалау «Зымыран сұрақтар» әдісі Оқушылар тақырып бойынша сұрақтар жазып, ұшақ жасап, келесі топқа ұшырады. Басқа топтың сұрақтарына жауап береді. Оқушылардың жауаптарын бағалау парағына балл қою арқылы бағалау. |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды |
Стикер 4 балл Стикер 3 балл Стикер 3 балл |
|
|
Сабақтың соңы |
Шағын тест Оқушылар өздерін бағалайды. 2.Кері байланыс:
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
шағым қалдыра аласыз















