Сабақ барысы.
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім. Алгоритмдеу және программалау |
|||||||
|
Пән атауы: Информатика
|
Дайындаған оқытушы Г.К.Ауелбекова |
Күні: 23.2022 |
|||||
|
Курс 1 Топ ЕІ_22-2 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
3.4 Сұрыптау әдістері |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Оқытушының іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басталуы Мақсаты: Топты түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру 15 мин |
|
|
Сабаққа арналған презентация (№2 слайд) Wordwall сайт арқылы сұрақтарға жауап береді. https://wordwall.net/ru/resource/37622672
|
||||
|
Сабақтың ортасы Мақсаты: _20_мин жаңа тақырып түсіндіру QR-код» арқылы видеоның көмегімен жаға тақырыпты қарастыру 15-20 мин тест |
|
|
Сабаққа арналған презентация (№8-22 слайд) Қалыптастырушы бағалау.docx https://visualgo.net/en/sorting https://ch301.cm.utexas.edu/simulations/js/idealgaslaw/
https://drive.google.com/file/d/12h8tFK3108AjUAB0sY4n03ZD_afUJlOJ/view?usp=share_link
https://drive.google.com/file/d/1_R2r1BpIKhbRShpGevcpquTyZy7Qiltz/view?usp=share_link
https://drive.google.com/file/d/1AjjUcvm6sfPZYEGsmGxNukrrs0IdXAog/view?usp=share_link
Бағалау парағы толтырылады Platonus электронды жүрналы
Тақтаға смайликтерің жапсырады |
||||
|
Сабақтың соңы Мақсаты: 25-27_мин |
Бағалау критерийлері |
Дескрипторлар |
|||||
|
Python программалау тіліндегі сұрыптау ұғымы мен функцияларын анықтайды. Сұрыптау әдістерінің тиімділігін тұжырымдайды. Сұрыптау функцияларын программалауда қолданады. |
1-топ: «Резіңке қолғап шешу алгоритмі»
1) Көпіршікті сұрыптау әдісінің алгоритімін анықтайды. 2) Неше қадам, итерация арқылы өсу ретімен сұрыпталатының анықтайды А деңгей 3) Кесте толтырады және қорғайды В деңгей 4) Кірістіру сұрыптау әдісінің алгоритімін қорғайды С деңгей 5) кемшілігін анықтайды 6) артықшылығын анықтайды 2-топ: «Тері астына инъекция салу алгоритімі» 1) Жылдам сұрыптау (Быстрая сортировка; Quick Sort сұрыптау әдісінің алгоритімін анықтайды. 2) Неше қадам, итерация арқылы өсу ретімен сұрыпталатының анықтайды А деңгей 3) Кесте толтырады және қорғайды В деңгей 4) Кірістіру сұрыптау әдісінің алгоритімін қорғайды С деңгей 5) кемшілігін анықтайды 6) артықшылығын анықтайды 3-топ: «Тіс тазалау алгоритмі»
1) Кірістіру сұрыптау әдісінің алгоритімін анықтайды. 2) Неше қадам, итерация арқылы өсу ретімен сұрыпталатының анықтайды А деңгей 3) Кесте толтырады және қорғайды В деңгей 4) Кірістіру сұрыптау әдісінің алгоритімін қорғайды С деңгей 5) кемшілігін анықтайды 6) артықшылығын анықтайды
Дескриптор 1) Сұрыптау: деректер элементтерін алфавиттік немесе сандық сияқты нақты ретпен орналастыру (кесте арқылы интерактивтік тақтада) 2) Салыстыру: деректер элементтерінің қаншалықты ұқсас немесе бір-бірінен ерекшеленетінін бағалаңыз, олар қандай ретпен орналасу керектігін шешуге көмектеседі. |
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия _5-7_мин |
Кері байланыс:
Сабақты қорытындылау. Білімгерлердің білімін бағалау. |
||||||
|
Үй тапсырмасы _2_мин
|
Үй тапсырмасы: Салғараева Г, Базаева Ж §29-30: 104-109 бб |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Сұрыптау әдісі
Ашық сабақ Сұрыптау әдісі
Сабақ барысы.
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3-бөлім. Алгоритмдеу және программалау |
|||||||
|
Пән атауы: Информатика
|
Дайындаған оқытушы Г.К.Ауелбекова |
Күні: 23.2022 |
|||||
|
Курс 1 Топ ЕІ_22-2 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Оқу мақсаты: |
3.4 Сұрыптау әдістері |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Оқытушының іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басталуы Мақсаты: Топты түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру 15 мин |
|
|
Сабаққа арналған презентация (№2 слайд) Wordwall сайт арқылы сұрақтарға жауап береді. https://wordwall.net/ru/resource/37622672
|
||||
|
Сабақтың ортасы Мақсаты: _20_мин жаңа тақырып түсіндіру QR-код» арқылы видеоның көмегімен жаға тақырыпты қарастыру 15-20 мин тест |
|
|
Сабаққа арналған презентация (№8-22 слайд) Қалыптастырушы бағалау.docx https://visualgo.net/en/sorting https://ch301.cm.utexas.edu/simulations/js/idealgaslaw/
https://drive.google.com/file/d/12h8tFK3108AjUAB0sY4n03ZD_afUJlOJ/view?usp=share_link
https://drive.google.com/file/d/1_R2r1BpIKhbRShpGevcpquTyZy7Qiltz/view?usp=share_link
https://drive.google.com/file/d/1AjjUcvm6sfPZYEGsmGxNukrrs0IdXAog/view?usp=share_link
Бағалау парағы толтырылады Platonus электронды жүрналы
Тақтаға смайликтерің жапсырады |
||||
|
Сабақтың соңы Мақсаты: 25-27_мин |
Бағалау критерийлері |
Дескрипторлар |
|||||
|
Python программалау тіліндегі сұрыптау ұғымы мен функцияларын анықтайды. Сұрыптау әдістерінің тиімділігін тұжырымдайды. Сұрыптау функцияларын программалауда қолданады. |
1-топ: «Резіңке қолғап шешу алгоритмі»
1) Көпіршікті сұрыптау әдісінің алгоритімін анықтайды. 2) Неше қадам, итерация арқылы өсу ретімен сұрыпталатының анықтайды А деңгей 3) Кесте толтырады және қорғайды В деңгей 4) Кірістіру сұрыптау әдісінің алгоритімін қорғайды С деңгей 5) кемшілігін анықтайды 6) артықшылығын анықтайды 2-топ: «Тері астына инъекция салу алгоритімі» 1) Жылдам сұрыптау (Быстрая сортировка; Quick Sort сұрыптау әдісінің алгоритімін анықтайды. 2) Неше қадам, итерация арқылы өсу ретімен сұрыпталатының анықтайды А деңгей 3) Кесте толтырады және қорғайды В деңгей 4) Кірістіру сұрыптау әдісінің алгоритімін қорғайды С деңгей 5) кемшілігін анықтайды 6) артықшылығын анықтайды 3-топ: «Тіс тазалау алгоритмі»
1) Кірістіру сұрыптау әдісінің алгоритімін анықтайды. 2) Неше қадам, итерация арқылы өсу ретімен сұрыпталатының анықтайды А деңгей 3) Кесте толтырады және қорғайды В деңгей 4) Кірістіру сұрыптау әдісінің алгоритімін қорғайды С деңгей 5) кемшілігін анықтайды 6) артықшылығын анықтайды
Дескриптор 1) Сұрыптау: деректер элементтерін алфавиттік немесе сандық сияқты нақты ретпен орналастыру (кесте арқылы интерактивтік тақтада) 2) Салыстыру: деректер элементтерінің қаншалықты ұқсас немесе бір-бірінен ерекшеленетінін бағалаңыз, олар қандай ретпен орналасу керектігін шешуге көмектеседі. |
||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия _5-7_мин |
Кері байланыс:
Сабақты қорытындылау. Білімгерлердің білімін бағалау. |
||||||
|
Үй тапсырмасы _2_мин
|
Үй тапсырмасы: Салғараева Г, Базаева Ж §29-30: 104-109 бб |
||||||
шағым қалдыра аласыз

























