Материалдар / Ашық сабақ «Су -еріткіш. Заттардың суда ерігіштігі»
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ «Су -еріткіш. Заттардың суда ерігіштігі»

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың тақырыбы: Су- еріткіш. Заттардың суда ерігіштігі. Сабақтың мақсаты: Білімділік: Судың физикалық,химиялық қасиеттері,таза суды алу әдістері,судың жалпы тіршілік үшін маңызын,оны тиімді пайдалану жолдарын түсіндіру. Дамытушылық: Оқушылардың су туралы білімдерін тереңдетіп,танымдық және шығармашылық қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік: Сабақ барысында оқушыларға экологиялық,экономикалық,эстетикалық тәрбие беру. Сабақтың түрі: Танымдық-ойын. Әдіс тәсілі: Сұрақ-жауап. Көрнекілігі: Сулардың түсті суреттері,презентация,сызбанұсқалар. Сабақ жоспары: I. “Бәйге” II . “Тіл-өнер” III. “Ең керемет зат-су” IV. “Жарнама” V. “ Шпаргалка” VI. Үй тапсырмасы VII. Бағалау
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
800
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Оңтүстік Қазақстан облысы

Мақтарал ауданы

В.Комаров атындағы ЖОМ







Ашық сабақ

«Су -еріткіш.

Заттардың суда ерігіштігі»







8 «а» сынып

Кульназарова Б.А

















Сабақтың тақырыбы: Су- еріткіш. Заттардың суда ерігіштігі.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Судың физикалық,химиялық қасиеттері,таза суды алу әдістері,судың жалпы тіршілік үшін маңызын,оны тиімді пайдалану жолдарын түсіндіру.

Дамытушылық: Оқушылардың су туралы білімдерін тереңдетіп,танымдық және шығармашылық қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Сабақ барысында оқушыларға экологиялық,экономикалық,эстетикалық тәрбие беру.

Сабақтың түрі: Танымдық-ойын.

Әдіс тәсілі: Сұрақ-жауап.

Көрнекілігі: Сулардың түсті суреттері,презентация,сызбанұсқалар.

Сабақ жоспары:

I. “Бәйге”

II . “Тіл-өнер”

III. “Ең керемет зат-су”

IV. “Жарнама”

V. “ Шпаргалка”

VI. Үй тапсырмасы

VII. Бағалау



I. “Бәйге”

1.Табиғатта ең көп тараған зат(су)

2.Судың формуласы2О)

3.Судың тығыздығы ½ мл (1 / 2 см)

4.Судың қайнау температурасы(100 0С)

5.Адамның денесіндегі судың үлесі(65-7 )

6.Мидағы судың мөлшері(81 )

7.Судың қатты күйі(мұз)

8.Судың қату температурасы(0 )

9.Жердің су қабаты(гидросфера)

10.Жер шарындағы судың пайызы(70 )

11.Судың кристалл тор типі(молекулалық)

12. Су молекуласындағы оттектің дәрежесі(-2)

13.Сутек жанғанда алынатын зат(су)

14.Батыс Қазақстан облысындағы ұзын өзен(Жайық)

15.Астана қай өзеннің жағасында орналасқан(Есіл)



II . “Тіл-өнер

Бөлімнің шарты: анаграммадан сөз құрастырып,орыс,ағылшын тіліне аударыңыз.

1. Ус-(су) 5.Зіңте-(теңіз)

2.Туері -(еріту) 6.Енөз-(өзен)

3.Уб-(бу) 7.Хұмти-(мұхит)

4.Зұм-(мұз) 8.Лөк-(көл)

III. Ең керемет зат-су

Ұяшықтарда жасырылған мақал мәтелдердің жалғасын табу


20


20


20


30


30


30


40


40


40

Сол жақтағы 20:Су анасы – бұлақ.

Ортадағы 20:Сулы жер - нулы жер.

Оң жақтағы 20:Ағынды су - бал татыр,

Ақшабағы май татыр.

Сол жақтағы 30:Су дүниенің - басы.

Ортадағы 30:Ердің құты-белеңде,

Судың құты тереңде.

Оң жақтағы 30:Наурызда су болмаса,сәуірде ну болмайды.

Сол жақтағы 40: Су тіршіліктің тірегі.

Ортадағы 40:Сулы жер құрақсыз болмас,

Таулы жер бұлақсыз болмас.

Оң жақтағы 40: Суды ластау оңай,тазарту қиын.

IV. “Жарнама”

Бұл үйге берілген тапсырма,суға байланысты жарнама ойлап көрінісін көрсету болған.

V. “Шпаргалка”

Бұл тапсырмада:табылған шпаргалкада реакция теңдеуінің оң жақ бөлігі бар,сол бөлігі жыртылып қалған. Сол жақ бөлігін жазып шығу керек:

-2ZnO …-BaCl3+2H2O

-2Fe(NO3)3+3H2O …-2KCl+3O2

VI. Үй тапсырмасы

VII. Бағалау



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!