Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді
Сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастырады
Жиі қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған «Су - табиғат сыйы» мәтініндегі негізгі ойды түсінеді.
«Су - табиғат сыйы»мәтіннің мазмұнын тірек сөздерді қолданып жазады
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Қысқамерзімді сабақ
жоспары
Ұзақмерзімді жоспардың
тарауы:
Су тіршілік
көзі
Сынып:3
сынып
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
Сабақтың
тақырыбы
Су- табиғат
сыйы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
3.Т.1.3.1 Тыңдаған материалдың (ұзақтығы 1,5-2 мин) мазмұны
бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша
иллюстрациялар орналастыру/кесте
толтыру/мазмұндау
3.О.3.2.1 Жиі
қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған шағын мәтіндегі
негізгі ойды түсіну
3Ж.4.2.1Оқыған, аудио/ бейне материалдың мазмұнын тірек
сөздерді қолданып жазу
Сабақ
мақсаттары
Барлық оқушылар орындай
алады:
Тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға
жауап береді
Сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар
орналастырады
Жиі
қолданылатын сөздер мен фразалардан құрастырылған
«Су
- табиғат сыйы» мәтініндегі негізгі ойды
түсінеді.
«Су
- табиғат сыйы»мәтіннің мазмұнын тірек сөздерді қолданып
жазады
Көпшілігі:Суды адам неүшін
пайдаланады деген диаграмманы толтырады
.
Кейбір оқушылар орындай
алады:
Суды үнемдеуге байланысты кеңестер
жазады
Бағалау
критерийі
Мәтінді тыңдайды.
Мазмұны бойынша сұрақтарға жауап
береді.
Сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар
орналастырады.
Мәтіндегі негізгі ойды
түсінеді.
Оқыған мәтіннің мазмұнын тірек сөздерді қолданып
жазады.
Диаграмманы
толтырады .
Кеңестер жазады.
Тілдік
мақсаттар
Оқушылар орындай
алады:
Мәтінді тыңдайды,
оқиды.
Сұрақтарға жауап
береді.
Сюжеттің даму желісі бойынша суреттер
орналастырады.
Мәтіндегі негізгі ойды
түсінеді
Оқыған мәтіннің мазмұнын тірек сөздерді қолданып
жазады.
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы
тіркестер:
су
аз, адам мен жануарға қажет, өмір сүруге, төгуге болмайды,
жағажайда демаламыз, ластамау керек
Талқылауға арналған
сұрақтар:
Сусыз өмір сүруге
болама?
Су
жер бетінде кімге керек?
Адамға судың қандай пайдасы
бар?
Не
себепті суды үнемдеу керек деп
ойлайсыңдар?
Ишара
Құндылықтарға
баулу
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының
білім беру құндылығы.
Оқушыларды суды үнемдеп пайдалануға тәрбиелеу.
Табиғатты аялауға, жауапкершілікті сезінуге
тәрбиелеу.
Пәнаралық
байланыс
Дүниетану
Алдыңғы
оқу
Су
тақырыбына байланысты сөздік, су көздері жөнінде түсініктері
қалыптасқан.
Жоспар
Жоспар-
ланған
уақыт
Жоспарланған жаттығу
түрлері
Ресурстар
Сабақтың
басы
7 мин
2 мин
3 мин
2
мин
Ұйымдастыру кезеңі.
Сыныппен амандасу, оқушыларды
түгендеу.
Психологиялық ахуал.
«Шаттық шеңбер» арқылы оқушылар бір бірлеріне
жақсы тілектер айтады.
Топқа бөлу. Бірден үшке дейін санап үш топқа
бөлінеді:
Бұлақ тобы
Өзентобы
Көл тобы
Қызығушылықты арттыру.
Аудио дыбыс. Судың ағып жатқан дыбысын
естиді.
Балалар бұл ненің
дыбысы?
Судың дыбысын естігенде қандай ой
келеді?
Сусыз өмір бар
ма?
Сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау
критерийлері анықталады.
Аудио
жазба
Сабақтың
ортасы
25
мин
7мин
10
мин
8
мин
1 тапсырма.
ЖЖ«Бірге ойлаймыз» әдісі.
«Су
- табиғат сыйы» атты мәтінді
тыңдайды, сұрақтарға жауап береді,
сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар
орналастырады.
Дескриптор:
мәтінді
тыңда;
сұрақтарға жауап
бер;
суреттерді сюжеттің даму
желісі
бойынша
орналастыр.
ҚБ.Бағдаршам
2. Тапсырма.
ТЖ
«Маңыздылық аймағы»
әдісі
Мәтінді
оқиды
Тірек сөздерді
қолдана отырып негізгі ойды
анықтайды
«Су не үшін
керек деген ?» диаграмманы
толтырады.
(Көпшілігі)Мысалы:
1)
ішуге
2) тамақ
дайындауға 3) кір жууға
- 4) жуынуға
- 5) ыдыс шаюға
- 6) ылғалды үй
жинауға-
7)
шомылуға-
8) ыдыс
жууға
Дескриптор:
Мәтінді
оқы
Мәтіннен тірек
сөздерді теріп жаз.
Негізгі ойды
анықта.
Мәтіннің
мазмұнын жаз.
Диаграмманы
толтыр
ҚБ«Жапондық бағалау»
(бірін –бірі
бағалайды)
3 Тапсырма
Ж. «Еркін жазу»
әдісі
Тірек сөздерді
қолдана отырып, «Су
- табиғат сыйы» мәтіннің
мазмұнын жазады.
Суды үнемдеуге байланысты кеңестер
жазады(
кейбіреулері)
Дескриптор:
Мәтіннің
мазмұнын жаз
Кеңестер
жаз
ҚБ«Сэнгвич»
әдісі бойынша оқушылар бір-бірінің жазғандарын
бағалайды.
(Екі жақсы жағын, бір ұсынысын
айтады).
в идео жазба
1 –
4 дейін сандар
Тірек
сөздер: су
аз, адам мен жануарға қажет, өмір сүруге, төгуге болмайды, үнемдеу
керек.
Сабақтың
Соңы
8 мин
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)
Соңғы бір жылда:
45 000 000 ₸
Авторлар тапқан ақша
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз