|
Бөлім: VI БӨЛІМ. Су тіршілік көзі.Қазақстандағы өзен, көлдер |
Мектеп: «Манашы жалпы білім беретін мектеп» КММ Пәні: Қазақ тілі |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Қидмрбаева Салиха
|
||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Судың да сұрауы бар
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.4.1-мәтіннен негізгі және қосымша,детальді ақпаратты анықтайды,түсіндіреді |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсінеді. Көпшілігі: есімдікті зат есім,сын есімнің орнына қолданады Кейбір оқушылар: жазба жұмыстарында зат есім мен сын есімнің орнына жұмсалатын есімдіктерді қолданады. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау, бағалау |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер мен тіркестер: Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау. Түсіндірме сөздер: әйдік, реуішті, жұртым Ишара: қайыршылық сұрау, терең ойға қалу, бір орында қатып қалу. |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География,биология |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Су-тіршілік көзі |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 3 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. *Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа назарларын аудару. *Сыныпта жағымды көңіл күй қалыптастыру. *Топқа бөлу. Топ ережесімен таныстыру Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында оқушылар орындарынан тұрып, «Толқын » жаттығуын жасайды.
Қызығушылықты ояту. Миға шабуыл Жұмбақты шеш Жылт-жылт еткен Жырадан өткен Бір жылан жол салыпты әрбір сайға, Сай түгіл жол салыпты әрбір жайға Аяғы жоқ жүреді, Сылқ-сылқ күледі Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
*Сәлемдеседі, оқу құралдарын даярлап, мұғалімге назарын аударады. Оқушылар сұраққа жауап беріп, сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ
«Жүрек» |
АКТ |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма Оқылым тапсырмасы «Су-тіршілік нәрі» мәтінін оқиды 1.«Судың да сұрауы бар» деген мәтел не себепті айтылған? 2.Жер шарының 70 %-ын су алып жатқанына қарамастан,неліктен 2 млрд адам су тапшылығын көруде.
Дескриптор: -Мәтінді оқып,негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды; -Мәтін мазмұнына сәйкес қарапайым жоспар құрады; -Сұрақтарға жауап береді; 2-тапсырма «Мені танып көр» әдісі бойынша төмендегі суға қатысты сөздердің мағынасын табады -Суды бекер сапырма -Судың бетін түнде ашық қойма -Түнде көлден су алма -Суға дәрет сындырма -Су ішсең,құдық қазушыны ұмытпа
Дескриптор: -тыйым сөздердің мағынасын табады;
Сергіту сәті Самал жел биледі Қат-қабат бұлт келді Жауын-шашын төгілді Үлкен-кіші көңілді 3-тапсырма «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы мәтіннен есімдікті,жіктеу,сілтеу есімдіктерін табады. Дескриптор: -Мәтін мазмұнын ауызша айтады; -Мәтіннен есімдіктерді табады; -Мәтіннен жіктеу,сілтеу есімдіктерін табады; 4-тапсырма Берілген сөздердің баламасын табыңдар I топ.Тапшылық көру II топ.Ысырап ету II топ.Ысырапсыз жұмсау Дескриптор: -Берілген сөздердің баламасын табады; -Мағынасын түсіндіреді; ҚБ Бекіту. |
Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы ой тұжырымдайды.
Тапсырманы топпен орындайды. Балалар берілген сөздердің мағынасын табады. |
ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
«Жүрек»
|
Стикерлер,А4 қағазы |
|||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
|
|
|||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
||||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Судың да сұрауы бар" 6 сынып
Ашық сабақ "Судың да сұрауы бар" 6 сынып
|
Бөлім: VI БӨЛІМ. Су тіршілік көзі.Қазақстандағы өзен, көлдер |
Мектеп: «Манашы жалпы білім беретін мектеп» КММ Пәні: Қазақ тілі |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Қидмрбаева Салиха
|
||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Судың да сұрауы бар
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.4.1-мәтіннен негізгі және қосымша,детальді ақпаратты анықтайды,түсіндіреді |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсінеді. Көпшілігі: есімдікті зат есім,сын есімнің орнына қолданады Кейбір оқушылар: жазба жұмыстарында зат есім мен сын есімнің орнына жұмсалатын есімдіктерді қолданады. |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Жинақтау, бағалау |
||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Негізгі сөздер мен тіркестер: Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: теңеу, эпитет, ауыспалы мағынадағы сөздер, қайталау. Түсіндірме сөздер: әйдік, реуішті, жұртым Ишара: қайыршылық сұрау, терең ойға қалу, бір орында қатып қалу. |
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География,биология |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Су-тіршілік көзі |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 3 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі. *Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа назарларын аудару. *Сыныпта жағымды көңіл күй қалыптастыру. *Топқа бөлу. Топ ережесімен таныстыру Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында оқушылар орындарынан тұрып, «Толқын » жаттығуын жасайды.
Қызығушылықты ояту. Миға шабуыл Жұмбақты шеш Жылт-жылт еткен Жырадан өткен Бір жылан жол салыпты әрбір сайға, Сай түгіл жол салыпты әрбір жайға Аяғы жоқ жүреді, Сылқ-сылқ күледі Сабақтың тақырыбы мен мақсаты айқындалады. |
*Сәлемдеседі, оқу құралдарын даярлап, мұғалімге назарын аударады. Оқушылар сұраққа жауап беріп, сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ
«Жүрек» |
АКТ |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма Оқылым тапсырмасы «Су-тіршілік нәрі» мәтінін оқиды 1.«Судың да сұрауы бар» деген мәтел не себепті айтылған? 2.Жер шарының 70 %-ын су алып жатқанына қарамастан,неліктен 2 млрд адам су тапшылығын көруде.
Дескриптор: -Мәтінді оқып,негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды; -Мәтін мазмұнына сәйкес қарапайым жоспар құрады; -Сұрақтарға жауап береді; 2-тапсырма «Мені танып көр» әдісі бойынша төмендегі суға қатысты сөздердің мағынасын табады -Суды бекер сапырма -Судың бетін түнде ашық қойма -Түнде көлден су алма -Суға дәрет сындырма -Су ішсең,құдық қазушыны ұмытпа
Дескриптор: -тыйым сөздердің мағынасын табады;
Сергіту сәті Самал жел биледі Қат-қабат бұлт келді Жауын-шашын төгілді Үлкен-кіші көңілді 3-тапсырма «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі арқылы мәтіннен есімдікті,жіктеу,сілтеу есімдіктерін табады. Дескриптор: -Мәтін мазмұнын ауызша айтады; -Мәтіннен есімдіктерді табады; -Мәтіннен жіктеу,сілтеу есімдіктерін табады; 4-тапсырма Берілген сөздердің баламасын табыңдар I топ.Тапшылық көру II топ.Ысырап ету II топ.Ысырапсыз жұмсау Дескриптор: -Берілген сөздердің баламасын табады; -Мағынасын түсіндіреді; ҚБ Бекіту. |
Оқушылар сұраққа жауап беру арқылы ой тұжырымдайды.
Тапсырманы топпен орындайды. Балалар берілген сөздердің мағынасын табады. |
ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
«Жүрек»
|
Стикерлер,А4 қағазы |
|||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
|
|
|||||
|
Сабақта саралау тапсырмалары болды ма? Қалайша қолдау көрсете аламын? Қабілетті оқушыларды оқытуда алдыма қандай міндеттер қоямын? |
Оқушылардың материалды қаншалықты игергенін қалай бағалаймын? |
Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ/ оқыту мақсаттары шыншыл ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақтағы саралау дұрыс өтті ме? Сабақтағы кезеңдер сақталды ма? Жоспардан тыс не жасалды? Неге? |
|
||||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз















