|
Пән: қазақ тілі мен әдебиеті |
Бөлім: 5. Су – тіршілік көзі |
|||||
|
Күні: 30.11.2023 |
Педагогтің аты-жөні: Дюсембаева Махаббат Манатовна |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: 14 Қатыспаған оқушылар : 7 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Судың пайдасы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.О6.Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру. 5.Ж4.Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау. 5.ТБ1.3.Сан есім атауларын білу, орынды қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар:
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру «Сөздер сөйлейді» әдісі арқылы оқушылардың сөздік қоры тексеріледі. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Бағалау парағы түсіндіріледі. Үй жұмысын тексеру 100 бет 1-тапсырма, диаграмманы толтыру |
Қандай? Су қоры Пайдасы Қажетті сөздерді конверт ішіне салып, баламасын айтады.
«Судың пайдасы» атты кластер құрастырады |
Дұрыс жауапқа 1 ұпай Барлығы дұрыс болса 2 ұпай |
Конверт, қима қағаздар Слайд 1-2 Слайд 3-4 |
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жұптық жұмыс. «Сәйкестендіру» әдісі арқылы сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөйлем құру
Сұрақ: Сан есімннің қай түрі қолданылды? Сан
есім ережесі еске түсіріледі. Топтық жұмыс. Қима қағазда берілген сөз тіркестерді пайдаланып, постер жасау Жеке жұмыс. 102 бет 7-тапсырма. Сан есімдерді сөзбен жазып, түрін анықтау |
Карточкамен жұмыс: Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөйлем құрады. Сан есім ережесін айтады. Берілген қима қағаздарды пайдалана отырып, мазмұнына сай постер жасайды Мәтін ішінен сан есімдерді сөзбен жазып, түрін анықтайды. |
Өзін-өзі тексеру: Әр дұрыс сөйлемге 1 ұпай Дұрыс жауапқа 1 ұпай Дескриптор арқылы бағалау Өзара бағалау |
Слайд 5-6 Карточкалар Слайд 6-7 қима қағаздар Оқулық, дәптер, тақта |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру : «Судың пайдасы» тақырыбына диалог құру |
|
||||
|
Рефлексия «Ұялы телефон» 1- тапсырманы орындағанда қиындық туды 2- аздап қиналдым 3- тапсырманы орындай алдым Сабақты қорыту: «Судың да сұрауы бар» мақалдың мазмұнын ашуып, суды үнемдеу керетігіне тоқталу |
Ұялы телефон арқылы 1-3 дейін батырманы басады. Өз деңгейлерін анықтайды.
Мақалдың мазмұнын ашып, қорытыныды шығарады. |
Слайд 8 ұялы телефон Слайд 9 |
||||
|
Бағалау |
Формативті бағалау бағалау парағы арқылы жүргізіледі. |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Судың пайдасы", 5-сынып
Ашық сабақ "Судың пайдасы", 5-сынып
|
Пән: қазақ тілі мен әдебиеті |
Бөлім: 5. Су – тіршілік көзі |
|||||
|
Күні: 30.11.2023 |
Педагогтің аты-жөні: Дюсембаева Махаббат Манатовна |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: 14 Қатыспаған оқушылар : 7 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: Судың пайдасы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.О6.Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру. 5.Ж4.Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау. 5.ТБ1.3.Сан есім атауларын білу, орынды қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар:
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі / уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру «Сөздер сөйлейді» әдісі арқылы оқушылардың сөздік қоры тексеріледі. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. Бағалау парағы түсіндіріледі. Үй жұмысын тексеру 100 бет 1-тапсырма, диаграмманы толтыру |
Қандай? Су қоры Пайдасы Қажетті сөздерді конверт ішіне салып, баламасын айтады.
«Судың пайдасы» атты кластер құрастырады |
Дұрыс жауапқа 1 ұпай Барлығы дұрыс болса 2 ұпай |
Конверт, қима қағаздар Слайд 1-2 Слайд 3-4 |
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Жұптық жұмыс. «Сәйкестендіру» әдісі арқылы сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөйлем құру
Сұрақ: Сан есімннің қай түрі қолданылды? Сан
есім ережесі еске түсіріледі. Топтық жұмыс. Қима қағазда берілген сөз тіркестерді пайдаланып, постер жасау Жеке жұмыс. 102 бет 7-тапсырма. Сан есімдерді сөзбен жазып, түрін анықтау |
Карточкамен жұмыс: Сөздерді мағынасына қарай сәйкестендіріп, сөйлем құрады. Сан есім ережесін айтады. Берілген қима қағаздарды пайдалана отырып, мазмұнына сай постер жасайды Мәтін ішінен сан есімдерді сөзбен жазып, түрін анықтайды. |
Өзін-өзі тексеру: Әр дұрыс сөйлемге 1 ұпай Дұрыс жауапқа 1 ұпай Дескриптор арқылы бағалау Өзара бағалау |
Слайд 5-6 Карточкалар Слайд 6-7 қима қағаздар Оқулық, дәптер, тақта |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Үй тапсырмасын беру : «Судың пайдасы» тақырыбына диалог құру |
|
||||
|
Рефлексия «Ұялы телефон» 1- тапсырманы орындағанда қиындық туды 2- аздап қиналдым 3- тапсырманы орындай алдым Сабақты қорыту: «Судың да сұрауы бар» мақалдың мазмұнын ашуып, суды үнемдеу керетігіне тоқталу |
Ұялы телефон арқылы 1-3 дейін батырманы басады. Өз деңгейлерін анықтайды.
Мақалдың мазмұнын ашып, қорытыныды шығарады. |
Слайд 8 ұялы телефон Слайд 9 |
||||
|
Бағалау |
Формативті бағалау бағалау парағы арқылы жүргізіледі. |
|||||
шағым қалдыра аласыз













