ү«Бекітемін» --------------------------
Оқу ісі жөніндегі орынбасары: М.Камалова
|
Сабақ : Жаратылыстану Бөлімі: Заттар және олардың қасиеттері Тақырыбы: Судың тіршілік үшін маңызы |
Мектеп: №213 жалпы орта мектебі |
|||||
|
Күні: 20. 12. 2018 |
Мұғалімнің аты – жөні: |
|||||
|
Сыныбы: 3 |
қатысқандар саны: |
қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқу мақсаты: |
3.3.3.3 ауыз суды үнемді қолдану қажеттілігін түсіндіру; 3.3.3.6 судың тіршілік үшін маңыздылығын түсіндіру; |
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушыларды судың қандай күйде болатынымен танысады. Практикалық жұмыс барысында бақылау, талдау, салыстыру және қорытынды шығара білуге үйренеді Су туралы түсінік алады және судың қажеттілігін, оның адамның, құстың, жануарлар мен өсімдіктердің тіршілігіндегі маңызы туралы біледі. Жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады Судың табиғатта баға жетпес сый екенін біледі, түсініктерін қалыптастырып дамытады. Суды үнемдеп пайдалануға және судың барлық ерекшеліктері туралы сипаттауға үйренеді |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Судың адам өміріндегі маңызы туралы мағлұмат ала отырып, суды қорғауды зерттеу; Табиғат пен адам үшін ауа қандай рөл атқаратынын зерттейді. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар заттарды сипаттай және көрсете алады. Пәндік сөздік және терминология: Ауызсу,үнемдеу, тиімді пайдалану. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілікті ынтымақтастылық, қайырымдылық құндылықтарын дамыту. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
|||||
|
Алдыңғы бөлімдері: |
Суды қайдан таба аламыз? |
|||||
|
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс – әрекет |
Дереккөздер |
||||
|
І . Бағдарлау – мотивациялық кезең. (5 – минут) |
Бағалау |
|||||
|
Сабақтың басы 0 - 3 минут 4 - 6 мин |
I.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық.
Айналаңды қоршаған Топқа бөлу: 1 – топ: Су 2- топ; Бу 3 – топ: Мұз.
II.Үй тапсырмасын тексеру. (әр дұрыс жауапқа (V) , дұрыс емес болса (х) белгі қойылады .
|
Жұмбақтардың шешеуі арқылы топқа бөлінеді |
Формативті бағалау (жақсы, Өте жақсы, керемет,) Жарайсың!Кереметсің! Жақсы Талпын |
|||
|
Сабақ ортасы 7-10 минут 11 – 20 21- 33 34 - 38 |
ІІІ.Қызығушылық-мотивациялық кезеңі. Өткен сабақты пысықтау мақсатында ашық сұрақтар.
ІV. Видеоролик (бойынша бүгінгі тақырыпты ашып алу, видеороликтен көргендері туралы талқылау) Жаңа сабақ : Судың тіршілік үшін маңызы? Т.ж Оқушыларға суреттер тарқатып беремін. Топтарға суреттер тарқатып беріп, пікірлерін тыңдап. Кітаппен жұмыс. «Суды пайдалану»
(Т.ж) Тәжірибе жасау, постер қорғау, зерттеу жұмысы. 1 –Су - тобы: Судың қандай қасиеттерін білесіңдер? Тәжірибе жаса, сипатта 2- Бу – тобы: Адам, жануар, өсімдіктер үшін судың маңызы қандай? постер қорғау 3 – Мұз - тобы. Суды қалай үнемдеп пайдалануға болады? зерттеу жұмысы (топтар бірін - бірі бағалайды) Қорытынды ? «Ақылды 6 қалпағы » әдісі арқылы Ақ қалпақ - Бүгінгі тақырып қандай? Өзің тақырыпқа байланысты мақал- мәтел білесің немесе жұмбақ айт . Қара қалпақ - Судың адам өмірі үшін қандай қауіпі бар? Адам сусыз неше күнге шыдай алады? Сары қалпақ – Су көздері нешеге бөлінеді? Қызыл қалпақ – Судың қандай қасиеттерін білесіңдер? Жасыл қалпақ – Су-бу-мұз. Осы үшеуін байланыстырып әңгімеле. Көк қалпақ – Жер бетінің неше бөлігін су алып жатыр? Бүгін өздеріне қажетті қандай ақпарат алдыңдар? Үйге тапсырма: Дәптермен жұмыс: 53- жұмыс парағы Оқушыларды марапаттау
|
«Сиқырлы доп» лақтыру арқылы Слайд Слайдтан көрсетіп ортақ тақырып қойдырту. Пламастер Ақ парақ
Түрлі – түсті қалпақтар |
Формативті бағалау (жақсы, Өте жақсы, керемет Екі жұлдыз, бір ұсыныс |
|||
|
Сабақтың соңы 39 - 40 минут |
1/ Рефлексия: |
критерийлері, бағалауға арналған стикерлер |
|
|||
|
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|
||||
|
Диффенциация: Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау: Оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз. |
Пәнаралық байланыс: Денсаулық пен кауіпсіздік АКТ Құндылықтар |
||||
|
Топтық жұмыс кезінде оқушыларға бағыт – бағдар беремін. Түрткі сұрақтар қоямын. |
Оқушылардың барлығының сабаққа қатысуын қадағалаймын. |
|
||||
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
||||
Бағалау:
|
Сабақ мақсатына жеттім бе? |
|
|
«Бекітемін» --------------------------
Оқу ісі жөніндегі орынбасары: М.Камалова
|
Сабақ : Жаратылыстану Бөлімі: Заттар және олардың қасиеттері Тақырыбы: Судың тіршілік үшін маңызы |
Мектеп: №213 жалпы орта мектебі |
|||||
|
Күні: 19. 12. 2018 |
Мұғалімнің аты – жөні: |
|||||
|
Сыныбы: 3 |
қатысқандар саны: |
қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқу мақсаты: |
3.3.3.3 ауыз суды үнемді қолдану қажеттілігін түсіндіру; 3.3.3.6 судың тіршілік үшін маңыздылығын түсіндіру; |
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушыларды судың қандай күйде болатынымен танысады. Практикалық жұмыс барысында бақылау, талдау, салыстыру және қорытынды шығара білуге үйренеді Су туралы түсінік алады және судың қажеттілігін, оның адамның, құстың, жануарлар мен өсімдіктердің тіршілігіндегі маңызы туралы біледі. Жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады Судың табиғатта баға жетпес сый екенін біледі, түсініктерін қалыптастырып дамытады. Суды үнемдеп пайдалануға және судың барлық ерекшеліктері туралы сипаттауға үйренеді |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Судың адам өміріндегі маңызы туралы мағлұмат ала отырып, суды қорғауды зерттеу; Табиғат пен адам үшін ауа қандай рөл атқаратынын зерттейді. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар заттарды сипаттай және көрсете алады. Пәндік сөздік және терминология: Ауызсу,үнемдеу, тиімді пайдалану. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілікті ынтымақтастылық, қайырымдылық құндылықтарын дамыту. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
|||||
|
Алдыңғы бөлімдері: |
Суды қайдан таба аламыз? |
|||||
|
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс – әрекет |
Дереккөздер |
||||
|
І . Бағдарлау – мотивациялық кезең. (5 – минут) |
Бағалау |
|||||
|
Сабақтың басы 0 - 3 минут 4 - 7 мин |
I.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық.
Айналаңды қоршаған Топқа бөлу: 1 – топ: Су 2- топ; Бу 3 – топ: Мұз.
II.Үй тапсырмасын тексеру. (әр дұрыс жауапқа (V) , дұрыс емес болса (х) белгі қойылады . ІІІ.Қызығушылық-мотивациялық кезеңі. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
ІV. Видеоролик (Ж.ж) Ашық сұрақтар: - Бізді қоршаған барлық нысан не деп аталады? (дене) - дене неден құралады (заттан )
|
Таратпа материалдар Жұмбақтарды шешілуіне қарай топтарға бөлінеді
Қоржындағы асықтың номерлері бойынша сұрақтарға жауап береді. Тақтаға сұрақтарды номерлеп іліп қоямын. |
Формативті бағалау (жақсы, Өте жақсы, керемет,) Жарайсың!Кереметсің! Жақсы Талпын Формативті бағалау (жақсы, Өте жақсы, керемет,) |
|||
|
Сабақ ортасы 8-10 минут 11 - 22 23 – 25 26 - 35 |
Жаңа сабақ : Судың тіршілік үшін маңызы? Кітаппен жұмыс. «Суды пайдалану»
(Т.ж) Тәжірбие жасау, постер қорғау, зерттеу жұмысы. 1 –Су - тобы: Судың қандай қасиеттерін білесіңдер? 2- Бу – тобы: Адам, жануар, өсімдіктер үшін судың маңызы қандай? 3 – Мұз - тобы. Суды қалай үнемдеп пайдалануға болады? (топтар бірін - бірі бағалайды) Дәптермен жұмыс: Қорытынды ? «Ақылды 6 қалпағы » әдісі арқылы Ақ қалпақ - Бүгінгі тақырып қандай? Өзің тақырыпқа байланысты мақал- мәтел білесің немесе жұмбақ айт . Қара қалпақ - Судың зияны бар ма? Адам сусыз неше күнге шыдай алады? Сары қалпақ – Су көздері нешеге бөлінеді? Қызық қалпақ – Судың қандай қасиеттерін білесіңдер? Жасыл қалпақ – Су-бу-мұз. Осы үшеуін байланыстырып әңгімеле. Көк қалпақ – Жер бетінің неше бөлігін су алып жатыр? Бүгін өздеріне қажетті қандай ақпарат алдыңдар? |
слайд
Пламастер Ақ парақ
Түрлі – түсті қалпақтар |
Формативті бағалау (жақсы, Өте жақсы, керемет,) Екі жұлдыз, бір ұсыныс |
|||
|
Сабақтың соңы 35-40 минут |
1/ Рефлексия: -Бүгін сабақта не білдік? -Қандай қорытындылар жасадық? -Қандай бағалау критерийлерін құрдық? . |
критерийлері, бағалауға арналған стикерлер |
|
|||
|
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|
||||
|
Диффенциация: Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау: Оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз. |
Пәнаралық байланыс: Денсаулық пен кауіпсіздік АКТ Құндылықтар |
||||
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
||||
Бағалау:
|
Сабақ мақсатына жеттім бе? |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Судың тіршілік үшін маңызы. 3 сынып
Ашық сабақ. Судың тіршілік үшін маңызы. 3 сынып
ү«Бекітемін» --------------------------
Оқу ісі жөніндегі орынбасары: М.Камалова
|
Сабақ : Жаратылыстану Бөлімі: Заттар және олардың қасиеттері Тақырыбы: Судың тіршілік үшін маңызы |
Мектеп: №213 жалпы орта мектебі |
|||||
|
Күні: 20. 12. 2018 |
Мұғалімнің аты – жөні: |
|||||
|
Сыныбы: 3 |
қатысқандар саны: |
қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқу мақсаты: |
3.3.3.3 ауыз суды үнемді қолдану қажеттілігін түсіндіру; 3.3.3.6 судың тіршілік үшін маңыздылығын түсіндіру; |
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушыларды судың қандай күйде болатынымен танысады. Практикалық жұмыс барысында бақылау, талдау, салыстыру және қорытынды шығара білуге үйренеді Су туралы түсінік алады және судың қажеттілігін, оның адамның, құстың, жануарлар мен өсімдіктердің тіршілігіндегі маңызы туралы біледі. Жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады Судың табиғатта баға жетпес сый екенін біледі, түсініктерін қалыптастырып дамытады. Суды үнемдеп пайдалануға және судың барлық ерекшеліктері туралы сипаттауға үйренеді |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Судың адам өміріндегі маңызы туралы мағлұмат ала отырып, суды қорғауды зерттеу; Табиғат пен адам үшін ауа қандай рөл атқаратынын зерттейді. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар заттарды сипаттай және көрсете алады. Пәндік сөздік және терминология: Ауызсу,үнемдеу, тиімді пайдалану. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілікті ынтымақтастылық, қайырымдылық құндылықтарын дамыту. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
|||||
|
Алдыңғы бөлімдері: |
Суды қайдан таба аламыз? |
|||||
|
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс – әрекет |
Дереккөздер |
||||
|
І . Бағдарлау – мотивациялық кезең. (5 – минут) |
Бағалау |
|||||
|
Сабақтың басы 0 - 3 минут 4 - 6 мин |
I.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық.
Айналаңды қоршаған Топқа бөлу: 1 – топ: Су 2- топ; Бу 3 – топ: Мұз.
II.Үй тапсырмасын тексеру. (әр дұрыс жауапқа (V) , дұрыс емес болса (х) белгі қойылады .
|
Жұмбақтардың шешеуі арқылы топқа бөлінеді |
Формативті бағалау (жақсы, Өте жақсы, керемет,) Жарайсың!Кереметсің! Жақсы Талпын |
|||
|
Сабақ ортасы 7-10 минут 11 – 20 21- 33 34 - 38 |
ІІІ.Қызығушылық-мотивациялық кезеңі. Өткен сабақты пысықтау мақсатында ашық сұрақтар.
ІV. Видеоролик (бойынша бүгінгі тақырыпты ашып алу, видеороликтен көргендері туралы талқылау) Жаңа сабақ : Судың тіршілік үшін маңызы? Т.ж Оқушыларға суреттер тарқатып беремін. Топтарға суреттер тарқатып беріп, пікірлерін тыңдап. Кітаппен жұмыс. «Суды пайдалану»
(Т.ж) Тәжірибе жасау, постер қорғау, зерттеу жұмысы. 1 –Су - тобы: Судың қандай қасиеттерін білесіңдер? Тәжірибе жаса, сипатта 2- Бу – тобы: Адам, жануар, өсімдіктер үшін судың маңызы қандай? постер қорғау 3 – Мұз - тобы. Суды қалай үнемдеп пайдалануға болады? зерттеу жұмысы (топтар бірін - бірі бағалайды) Қорытынды ? «Ақылды 6 қалпағы » әдісі арқылы Ақ қалпақ - Бүгінгі тақырып қандай? Өзің тақырыпқа байланысты мақал- мәтел білесің немесе жұмбақ айт . Қара қалпақ - Судың адам өмірі үшін қандай қауіпі бар? Адам сусыз неше күнге шыдай алады? Сары қалпақ – Су көздері нешеге бөлінеді? Қызыл қалпақ – Судың қандай қасиеттерін білесіңдер? Жасыл қалпақ – Су-бу-мұз. Осы үшеуін байланыстырып әңгімеле. Көк қалпақ – Жер бетінің неше бөлігін су алып жатыр? Бүгін өздеріне қажетті қандай ақпарат алдыңдар? Үйге тапсырма: Дәптермен жұмыс: 53- жұмыс парағы Оқушыларды марапаттау
|
«Сиқырлы доп» лақтыру арқылы Слайд Слайдтан көрсетіп ортақ тақырып қойдырту. Пламастер Ақ парақ
Түрлі – түсті қалпақтар |
Формативті бағалау (жақсы, Өте жақсы, керемет Екі жұлдыз, бір ұсыныс |
|||
|
Сабақтың соңы 39 - 40 минут |
1/ Рефлексия: |
критерийлері, бағалауға арналған стикерлер |
|
|||
|
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|
||||
|
Диффенциация: Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау: Оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз. |
Пәнаралық байланыс: Денсаулық пен кауіпсіздік АКТ Құндылықтар |
||||
|
Топтық жұмыс кезінде оқушыларға бағыт – бағдар беремін. Түрткі сұрақтар қоямын. |
Оқушылардың барлығының сабаққа қатысуын қадағалаймын. |
|
||||
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
||||
Бағалау:
|
Сабақ мақсатына жеттім бе? |
|
|
«Бекітемін» --------------------------
Оқу ісі жөніндегі орынбасары: М.Камалова
|
Сабақ : Жаратылыстану Бөлімі: Заттар және олардың қасиеттері Тақырыбы: Судың тіршілік үшін маңызы |
Мектеп: №213 жалпы орта мектебі |
|||||
|
Күні: 19. 12. 2018 |
Мұғалімнің аты – жөні: |
|||||
|
Сыныбы: 3 |
қатысқандар саны: |
қатыспағандар саны: |
||||
|
Оқу мақсаты: |
3.3.3.3 ауыз суды үнемді қолдану қажеттілігін түсіндіру; 3.3.3.6 судың тіршілік үшін маңыздылығын түсіндіру; |
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушыларды судың қандай күйде болатынымен танысады. Практикалық жұмыс барысында бақылау, талдау, салыстыру және қорытынды шығара білуге үйренеді Су туралы түсінік алады және судың қажеттілігін, оның адамның, құстың, жануарлар мен өсімдіктердің тіршілігіндегі маңызы туралы біледі. Жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады Судың табиғатта баға жетпес сый екенін біледі, түсініктерін қалыптастырып дамытады. Суды үнемдеп пайдалануға және судың барлық ерекшеліктері туралы сипаттауға үйренеді |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Судың адам өміріндегі маңызы туралы мағлұмат ала отырып, суды қорғауды зерттеу; Табиғат пен адам үшін ауа қандай рөл атқаратынын зерттейді. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар заттарды сипаттай және көрсете алады. Пәндік сөздік және терминология: Ауызсу,үнемдеу, тиімді пайдалану. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілікті ынтымақтастылық, қайырымдылық құндылықтарын дамыту. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
|||||
|
Алдыңғы бөлімдері: |
Суды қайдан таба аламыз? |
|||||
|
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс – әрекет |
Дереккөздер |
||||
|
І . Бағдарлау – мотивациялық кезең. (5 – минут) |
Бағалау |
|||||
|
Сабақтың басы 0 - 3 минут 4 - 7 мин |
I.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық.
Айналаңды қоршаған Топқа бөлу: 1 – топ: Су 2- топ; Бу 3 – топ: Мұз.
II.Үй тапсырмасын тексеру. (әр дұрыс жауапқа (V) , дұрыс емес болса (х) белгі қойылады . ІІІ.Қызығушылық-мотивациялық кезеңі. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.
ІV. Видеоролик (Ж.ж) Ашық сұрақтар: - Бізді қоршаған барлық нысан не деп аталады? (дене) - дене неден құралады (заттан )
|
Таратпа материалдар Жұмбақтарды шешілуіне қарай топтарға бөлінеді
Қоржындағы асықтың номерлері бойынша сұрақтарға жауап береді. Тақтаға сұрақтарды номерлеп іліп қоямын. |
Формативті бағалау (жақсы, Өте жақсы, керемет,) Жарайсың!Кереметсің! Жақсы Талпын Формативті бағалау (жақсы, Өте жақсы, керемет,) |
|||
|
Сабақ ортасы 8-10 минут 11 - 22 23 – 25 26 - 35 |
Жаңа сабақ : Судың тіршілік үшін маңызы? Кітаппен жұмыс. «Суды пайдалану»
(Т.ж) Тәжірбие жасау, постер қорғау, зерттеу жұмысы. 1 –Су - тобы: Судың қандай қасиеттерін білесіңдер? 2- Бу – тобы: Адам, жануар, өсімдіктер үшін судың маңызы қандай? 3 – Мұз - тобы. Суды қалай үнемдеп пайдалануға болады? (топтар бірін - бірі бағалайды) Дәптермен жұмыс: Қорытынды ? «Ақылды 6 қалпағы » әдісі арқылы Ақ қалпақ - Бүгінгі тақырып қандай? Өзің тақырыпқа байланысты мақал- мәтел білесің немесе жұмбақ айт . Қара қалпақ - Судың зияны бар ма? Адам сусыз неше күнге шыдай алады? Сары қалпақ – Су көздері нешеге бөлінеді? Қызық қалпақ – Судың қандай қасиеттерін білесіңдер? Жасыл қалпақ – Су-бу-мұз. Осы үшеуін байланыстырып әңгімеле. Көк қалпақ – Жер бетінің неше бөлігін су алып жатыр? Бүгін өздеріне қажетті қандай ақпарат алдыңдар? |
слайд
Пламастер Ақ парақ
Түрлі – түсті қалпақтар |
Формативті бағалау (жақсы, Өте жақсы, керемет,) Екі жұлдыз, бір ұсыныс |
|||
|
Сабақтың соңы 35-40 минут |
1/ Рефлексия: -Бүгін сабақта не білдік? -Қандай қорытындылар жасадық? -Қандай бағалау критерийлерін құрдық? . |
критерийлері, бағалауға арналған стикерлер |
|
|||
|
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|
||||
|
Диффенциация: Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау: Оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз. |
Пәнаралық байланыс: Денсаулық пен кауіпсіздік АКТ Құндылықтар |
||||
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
||||
Бағалау:
|
Сабақ мақсатына жеттім бе? |
|
|
шағым қалдыра аласыз













