|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
І Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
11.11.2022 |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
10 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сымсыз желілер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.3.1 сымсыз байланыстың артықшылықтарын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Сымсыз желі ұғымын және түрлерін біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Сымсыз желінің артықшылықтары мен кемшіліктерін түсіндіреді |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Сымсыз желілерді күнделікті өмірде қолдануға мысалдар келтіреді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы /5 мин/ «БІЛУ» Үй тапсырмасын тексеру /5 мин/ |
1. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасып, олардың назарын сабаққа аудару, ынтымақтастық атмосферасын орнату. Оқушылар шеңбер құрып информатика кабинетіндегі техника қауіпсіздік ережелерін еске түсіреді. /10 оқушы 10 е р е ж е айтады/ 2. QazMath платформасы арқылы топқа бөліну. Тікелей интернет желісі арқылы оқушыларды 2/екі/ топқа бөлу.
3. Оқушылардан үй тапсырмасы «Интервью» әдісі арқылы сұралады.
- Компьютердің негізгі құрылғыларын атаңдар? - Компьютер қалай жұмыс жасайды? - Есептеу техникасының даму тарихы неше кезеңнен тұрады? - Интернеттің пайдасы мен зияны туралы не айтасыңдар? - Интернетке тәуелділік дегенді қалай түсінесіңдер? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Мадақтау, ынталандыру сөздеріме "Жарайсың!", "Тамаша!", "Керемет!""Еңбектен!" |
Арнайы дайындалған сурет қиындылары микрофон |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: /7 мин/ «ТҮСІНУ» «ҚОЛДАНУ» Топтық жұмыс /7 мин/ «ТАЛДАУ» Оқулықпен жұмыс Жұптық жұмыс /5 мин/ «ЖИНАҚТАУ» Жеке жұмыс /8 мин/ |
Жаңа сабақ. Білімді жаңғырту. Мағынаны ашу «Ой қозғау» әдісі арқылы интербелсенді тақтадан презентация (сабақ тақырыбымен байланысты) көрсетіледі, жаңа сабақтың тақырыбы ашылады. Слайдта не бейнеленгенін сұрау арқылы сабақ тақырыбына назар аударту. Жаңа сабақтың мақсаты таныстырылады: сымсыз байланыстың артықшылықтарын түсіну «Сымсыз желілер» тақырыбында бейнекөрсетілім арқылы тақырып бойынша мағлұматтар таныстырылады. Қазіргі технологиялардың дамуы адамдардың тұрмыс-тіршілігін жеңілдететін көптеген мүмкіндіктерге жол ашты. Сол технологиялардың бірі - сымсыз байланыс. Оның көмегімен компьютер, ноутбук, смартфон және т.б. құрылғылар арқылы ақпарат алмасады. Сымсыз желі арқылы интернетке қосылатын технологиялардың бірнеше түрі болса да, солардың ішіндегі ең танымалы- WI-FI технологиясы.
Жаңа ақпаратпен
жұмыс. Жаңа ақпаратты меңгеру
мақсатында оқушыларға «Ашық хат»
әдісі
1-топ: Сымсыз желі және сымды желінің айырмашылығы мен ұқсастығын Венн диаграммасына сал 2-топ: Кестемен жұмыс. Сымсыз технологияның түрлері бойынша кестені толтыру Кестенің бос ұяшықтарын толтырыңдар.
Дескриптор:
Жеке жұмыс. «Кім жылдам» әдісі арқылы оқушылар компьютерде жеке практикалық жұмыс жасайды. №1 тапсырма. Ноутбукті немесе смартфонды wi-fi сымсыз байланыс желісіне тез қосып, құпия сөзді енгіз. Жұптық жұмыс. №2 тапсырма. Қолыңыздағы смартфондағы
Жалпы жұмыс. №3 тапсырма. Ноутбукті немесе смартфонды wi-fi сымсыз байланыс желісіне қосып, «Интернет» туралы қосымша мәліметтер тауып, жүктеңіз. |
Мұғалімді тыңдайды; Оқушылар ойларын айтады; Сабақ тақырыбын дәптерге жазады Мағлұматтармен танысады Оқушылар топта жұмыс жасайды Оқушылар компьютерде жұмыс жасайды Өзін-өзі бағалау Оқушылар жұптық жұмыс жасайды |
ҚБ.
- ештеңе түсінбей қалдым;
- түсінемін, бірақ барлығын емес;
- барлығын түсіндім ҚБ.
|
Слайд, АКТ Интерактивті тақта, Youtube каналы Бейнефильм
Хат , А3 форматты қағаз, маркер, стикер Дәптер, оқулық Жұптық бағалау Ноутбук, смартфон, стикерлер |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы /7 мин/ |
Сабақты қорытындылау. Кері байланыс. «ББҮ» әдісі арқылы оқушылардың сабақ бойынша білімдерін тиянақтап, кері байланыс жасалады.
|
Сұрақтарға жауап береді, кері байланыс орнатады |
ҚБ. |
Таратпа қағаздар, стикерлер |
|||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы /1 мин/ |
«Wi-fi сымсыз желісінің зияны мен пайдасы» тақырыбында эссе жазу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ, Сымсыз желі,6 сынып
Ашық сабақ, Сымсыз желі,6 сынып
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
||||
|
І Бөлім |
Компьютерлік жүйелер және желілер |
|||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||
|
Күні: |
11.11.2022 |
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
10 |
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сымсыз желілер |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.3.1 сымсыз байланыстың артықшылықтарын түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Сымсыз желі ұғымын және түрлерін біледі |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
Сымсыз желінің артықшылықтары мен кемшіліктерін түсіндіреді |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Сымсыз желілерді күнделікті өмірде қолдануға мысалдар келтіреді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы /5 мин/ «БІЛУ» Үй тапсырмасын тексеру /5 мин/ |
1. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасып, олардың назарын сабаққа аудару, ынтымақтастық атмосферасын орнату. Оқушылар шеңбер құрып информатика кабинетіндегі техника қауіпсіздік ережелерін еске түсіреді. /10 оқушы 10 е р е ж е айтады/ 2. QazMath платформасы арқылы топқа бөліну. Тікелей интернет желісі арқылы оқушыларды 2/екі/ топқа бөлу.
3. Оқушылардан үй тапсырмасы «Интервью» әдісі арқылы сұралады.
- Компьютердің негізгі құрылғыларын атаңдар? - Компьютер қалай жұмыс жасайды? - Есептеу техникасының даму тарихы неше кезеңнен тұрады? - Интернеттің пайдасы мен зияны туралы не айтасыңдар? - Интернетке тәуелділік дегенді қалай түсінесіңдер? |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Мадақтау, ынталандыру сөздеріме "Жарайсың!", "Тамаша!", "Керемет!""Еңбектен!" |
Арнайы дайындалған сурет қиындылары микрофон |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: /7 мин/ «ТҮСІНУ» «ҚОЛДАНУ» Топтық жұмыс /7 мин/ «ТАЛДАУ» Оқулықпен жұмыс Жұптық жұмыс /5 мин/ «ЖИНАҚТАУ» Жеке жұмыс /8 мин/ |
Жаңа сабақ. Білімді жаңғырту. Мағынаны ашу «Ой қозғау» әдісі арқылы интербелсенді тақтадан презентация (сабақ тақырыбымен байланысты) көрсетіледі, жаңа сабақтың тақырыбы ашылады. Слайдта не бейнеленгенін сұрау арқылы сабақ тақырыбына назар аударту. Жаңа сабақтың мақсаты таныстырылады: сымсыз байланыстың артықшылықтарын түсіну «Сымсыз желілер» тақырыбында бейнекөрсетілім арқылы тақырып бойынша мағлұматтар таныстырылады. Қазіргі технологиялардың дамуы адамдардың тұрмыс-тіршілігін жеңілдететін көптеген мүмкіндіктерге жол ашты. Сол технологиялардың бірі - сымсыз байланыс. Оның көмегімен компьютер, ноутбук, смартфон және т.б. құрылғылар арқылы ақпарат алмасады. Сымсыз желі арқылы интернетке қосылатын технологиялардың бірнеше түрі болса да, солардың ішіндегі ең танымалы- WI-FI технологиясы.
Жаңа ақпаратпен
жұмыс. Жаңа ақпаратты меңгеру
мақсатында оқушыларға «Ашық хат»
әдісі
1-топ: Сымсыз желі және сымды желінің айырмашылығы мен ұқсастығын Венн диаграммасына сал 2-топ: Кестемен жұмыс. Сымсыз технологияның түрлері бойынша кестені толтыру Кестенің бос ұяшықтарын толтырыңдар.
Дескриптор:
Жеке жұмыс. «Кім жылдам» әдісі арқылы оқушылар компьютерде жеке практикалық жұмыс жасайды. №1 тапсырма. Ноутбукті немесе смартфонды wi-fi сымсыз байланыс желісіне тез қосып, құпия сөзді енгіз. Жұптық жұмыс. №2 тапсырма. Қолыңыздағы смартфондағы
Жалпы жұмыс. №3 тапсырма. Ноутбукті немесе смартфонды wi-fi сымсыз байланыс желісіне қосып, «Интернет» туралы қосымша мәліметтер тауып, жүктеңіз. |
Мұғалімді тыңдайды; Оқушылар ойларын айтады; Сабақ тақырыбын дәптерге жазады Мағлұматтармен танысады Оқушылар топта жұмыс жасайды Оқушылар компьютерде жұмыс жасайды Өзін-өзі бағалау Оқушылар жұптық жұмыс жасайды |
ҚБ.
- ештеңе түсінбей қалдым;
- түсінемін, бірақ барлығын емес;
- барлығын түсіндім ҚБ.
|
Слайд, АКТ Интерактивті тақта, Youtube каналы Бейнефильм
Хат , А3 форматты қағаз, маркер, стикер Дәптер, оқулық Жұптық бағалау Ноутбук, смартфон, стикерлер |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы /7 мин/ |
Сабақты қорытындылау. Кері байланыс. «ББҮ» әдісі арқылы оқушылардың сабақ бойынша білімдерін тиянақтап, кері байланыс жасалады.
|
Сұрақтарға жауап береді, кері байланыс орнатады |
ҚБ. |
Таратпа қағаздар, стикерлер |
|||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы /1 мин/ |
«Wi-fi сымсыз желісінің зияны мен пайдасы» тақырыбында эссе жазу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз



















