|
Бөлім: |
5-бөлім: Бос уақыт және хобби |
Мектеп: |
№40 орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.12.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Тундебаева Н.Қ. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шынықсаң шымыр боласың |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдарламасынан сілтеме) |
5.Т/А3. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау. 5.О6. Оқылым статегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу. 5.ӘТН3.Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, омоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: берілген тақырыптарға байланысты көтерілген мәселені түсіндіреді. Көбі: оқылым стратегияларын қолдана біледі. Кейбірі: омоним мен көп мағыналы сөздерді ажырата алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1.Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. 2.Омоним, синоним, антоним сөздерді біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Иммунитетті күшейту, тазалық сақтау, дене шынықтырумен айналысу, дұрыс тамақтану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ дағдысын қолдану |
Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өмірмен байланыс |
Спортпен, салауатты өмір салтымен сабақтастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Денешынықтыру, тарих, биология |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дерек көздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут
|
Қызығушылықты ояту. «Әлқисса» сергіту сәтінен бастау. Оқушылармен жаттығу жасау. Мұғалім оқушыларға жаттығу жасату арқылы сабақтың тақырыбын болжатады. Сабақтың оқу мақсаттары мен бағалау талаптарымен таныстыру. |
Бейне баян |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 минут
7 минут
10 минут
5 минут
5 минут |
1-тапсырма.
М
Жазылым алды тапсырма. Оқушылардың назарына «іMektep. Денсаулық» бейнебаяны (00:15-02:21 минут аралығы) ұсынылып, бейнебаянда кездесетін омоним, антоним, синоним сөздерді табу.
Оқушылар сөз тіркестерін тауып, сәйкестендіреді.
Дұрыс жауап: А3, В1, С2, D4.
3-тапсырма. Топтық жұмыс /10 минут/ Оқылым тапсырмасы: мәтіндерді мұқият оқып, төмендегі тапсырмаларды орындаңыздар. 1. Мәтіндердегі негізгі айтылған ойға қатысты ат қойыңыздар. 2.Мәтінге жоспар құрыңыздар
4-тапсырма. Өлеңдерді латын қәріпбиінде жазу. I топ.
Спорт, спорт,
спорт,
Денсаулық
ол - күлуің
5-тапсырма. Денсаулыққа, спортқа байланысты мақал-мәтелдер сайысы. Шарты: Үш топтан бір-бір оқушы шығып, мақал-мәтел айта отырып, жұмыртқа салынған қасықты құлатып алмай, өз тобына жеткізеді.
|
https://www.youtube.com/watch?v=O7Lg63vLt2Y
Сөздер
Суреттер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия
Үйге тапсырма: 80-бет, 2-тапсырма
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диференциация - Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау - оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Диференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралыойланыңыз) 1:
2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назараудару қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Шынықсаң шымыр боласың" 5-сынып
Ашық сабақ "Шынықсаң шымыр боласың" 5-сынып
|
Бөлім: |
5-бөлім: Бос уақыт және хобби |
Мектеп: |
№40 орта мектеп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
20.12.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Тундебаева Н.Қ. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шынықсаң шымыр боласың |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта іске асатын оқу мақсаты (оқу бағдарламасынан сілтеме) |
5.Т/А3. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау. 5.О6. Оқылым статегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу. 5.ӘТН3.Тура және ауыспалы мағыналы сөздерді, көп мағыналы сөздер, омоним, омоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: берілген тақырыптарға байланысты көтерілген мәселені түсіндіреді. Көбі: оқылым стратегияларын қолдана біледі. Кейбірі: омоним мен көп мағыналы сөздерді ажырата алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1.Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтайды. 2.Омоним, синоним, антоним сөздерді біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Иммунитетті күшейту, тазалық сақтау, дене шынықтырумен айналысу, дұрыс тамақтану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Өмір бойы білім алу, ынтымақтастық, құрмет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ дағдысын қолдану |
Интербелсенді тақта аудиовизуалды материалды демонстрациялауға қолданылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өмірмен байланыс |
Спортпен, салауатты өмір салтымен сабақтастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Денешынықтыру, тарих, биология |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Дерек көздер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут
|
Қызығушылықты ояту. «Әлқисса» сергіту сәтінен бастау. Оқушылармен жаттығу жасау. Мұғалім оқушыларға жаттығу жасату арқылы сабақтың тақырыбын болжатады. Сабақтың оқу мақсаттары мен бағалау талаптарымен таныстыру. |
Бейне баян |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 минут
7 минут
10 минут
5 минут
5 минут |
1-тапсырма.
М
Жазылым алды тапсырма. Оқушылардың назарына «іMektep. Денсаулық» бейнебаяны (00:15-02:21 минут аралығы) ұсынылып, бейнебаянда кездесетін омоним, антоним, синоним сөздерді табу.
Оқушылар сөз тіркестерін тауып, сәйкестендіреді.
Дұрыс жауап: А3, В1, С2, D4.
3-тапсырма. Топтық жұмыс /10 минут/ Оқылым тапсырмасы: мәтіндерді мұқият оқып, төмендегі тапсырмаларды орындаңыздар. 1. Мәтіндердегі негізгі айтылған ойға қатысты ат қойыңыздар. 2.Мәтінге жоспар құрыңыздар
4-тапсырма. Өлеңдерді латын қәріпбиінде жазу. I топ.
Спорт, спорт,
спорт,
Денсаулық
ол - күлуің
5-тапсырма. Денсаулыққа, спортқа байланысты мақал-мәтелдер сайысы. Шарты: Үш топтан бір-бір оқушы шығып, мақал-мәтел айта отырып, жұмыртқа салынған қасықты құлатып алмай, өз тобына жеткізеді.
|
https://www.youtube.com/watch?v=O7Lg63vLt2Y
Сөздер
Суреттер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут
|
Рефлексия
Үйге тапсырма: 80-бет, 2-тапсырма
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диференциация - Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау - оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Диференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Қандай екі аспект жақсы өтті? (оқыту мен білім беру туралы ойланыңыз) 1:
2:
Сабақты жақсартуға не себеп болатын еді? (оқыту мен білім беру туралыойланыңыз) 1:
2: Сабақ барысында сыныптың жетістігі туралы не ойладым/ жеке оқушылардың қиындығы, келесі сабақтарда неге назараудару қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















