ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
8-бөлім: Адамның сырт келбеті мен мінезі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шәзінда Зейнеп Әбутәліпқызы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.02.2024ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «А» |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сыртқы келбет және тазалық. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.4.1 Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау; 5.2.7.1 Энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу; Сын есімдердің шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу, сын есімдердің шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану, сын есімді зат есім орнына қолдана білу. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылық ты ояту. 5 мин Өткен білімді еске түсіру |
|
1. Мұғаліммен амандасады. 2. «Мадақтау сөздер» айту. Оқушылар сын есімі қатыстырып бір-біріне мадақтау сөздер айтады.
|
АКТ
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын сұрау. «Жүзден жүйрік» ойыны |
Оқушылар ұяшықтардағы сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор:
Жалпы – 2 балл |
АКТ
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 2 мин |
«Ой қозғау» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. «Биопоэма» әдісі. |
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді. Суреттегі кейіпкерлер туралы бірінші жақта айтады.
|
ҚБ: Дұрыс айтасыңдар! Жарайсыңдар! Өте тамаша! |
АКТ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 13 мин
|
1-тапсырма. Топтық жұмыс. Тыңдалым. Мәтінмен жұмыс. «Бір шәугім шай» топқа бөлу әдісі.
1-топ. Тәтті «Google» батырмасы әдісі 2-топ. Балдай «Стоп кадр» әдісі 3-топ. Керемет «Бургер» әдісі |
Оқушылар «Бір шәугім шай» әдісі бойынша 3 топқа бөлінеді. 1-топ мәтіннен тірек сөздерді теріп жазады. 2-топ мәтін бойынша сұрақтар құрастырады. 3-топ мәтіннің негізгі ойын жазады. «Жасанды интеллект» әдісі арқылы басты кейіпкер Қожа туралы мәтін тыңдайды. Тыңдалым мәтіні негізінде әр топ өздеріне ұсынылған тапсырмаларды орындайды. |
1-топ Дескриптор:
Жалпы – 2 балл 2-топ Дескриптор:
Жалпы – 2 балл 3-топ Дескриптор:
Жалпы – 2 балл |
АКТ Үлестірме қағаздар
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
12 мин |
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Үш жақты күнделік» әдісі Оқылым мәтіні. Адамның сырт келбеті тартымды болмаса, ішкі жан дүниесі де көбімізді қызықтыра бермейтіні белгілі. Сөйлесіп көрмейінше, оның қандай адам екеніне көз жеткізу мүмкін емес. Десек те, сыпайы кісі өзі туралы көрікті келбеті мен жағымды қылықтары арқылы айтып береді деп санаймыз. Адам баласы барлық уақытта сыртқы келбетімен, жағымды мінезімен, жайлы қарым-қатынасымен сыйлы болмақ. |
Оқушылар жұбымен «Үш жақты күнделікті» толтырады. |
Дескриптор:
Жалпы – 3 балл ҚБ: Өте тамаша! Жауаптарыңа ризамын! Дұрыс айтасыңдар ! |
АКТ Үлестірме қағаз
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 мин |
3 -тапсырма. Жеке жұмыс. «Лейс» әдісі 1.Білімдіден шыққан сөз, талаптыға болсын кез. 2.Жақсыдан үйрен, Жаманнан жирен. 3.Үлкенге құрмет, кішіге ізет. 4.Жақсыда жаттық жоқ. 5.Еріншектің ертеңі бітпес. |
Оқушылар лейске ұсынылған сөйлемдердегі заттанған сын есімдерді тауып жазады. 1. Білімдіден, талаптыға. 2. Жақсыдан. Жаманнан. 3. Үлкенге, кішіге 4. Жақсыда 5. Еріншектің. |
Дескриптор: - Заттанған сын есімдерді табады.
Ж ҚБ: Жарайсыңдар! Дұрыс айтасыңдар! Тамаша! |
АКТ «Лейс»
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту 5 мин
Кері байланыс 2 мин |
4-тапсырма. «Айна» әдісі Менің сырт келбетім. Менің мінезім. |
Оқушылар айнаға өзінің сырт келбеті мен мінезі туралы жазады. |
Дескриптор:
Жалпы - 2 балл ҚБ: Жарайсың! Өте жақсы! Тамаша! Дұрыс айтасың! |
АКТ
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсатына оралу.
Үйге тапсырма беру. 11-тапсырма, 135-бет. Кері байланыс: «4 Қ» әдісі
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сабаққа байланысты оқушылар ауызша кері байланыс береді. |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Zeinep ShazindaШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ: "Сыртқы келбет және тазалық" 5 сынып
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ: "Сыртқы келбет және тазалық" 5 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Керемет әдіс тәсілдермен дайындалған
Материалдың қысқаша нұсқасы ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||







алпы – 1
балл














