№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Сызықтық алгоритмдерді
программалау
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§22. Сызықтық алгоритмдерді программалау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазуды түсініп, программада қолданады. |
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алуышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Білім алушыларды топқа бөлу. 3.Психологиялық ахуал орнату. «Барабан» әдісі 4. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау. 5.Жаңа тақырыпты меңгеруге дайындық жұмысын ұсыну. 6.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады. 2. Білім алушылар Python бағдарламасының функциялары арқылы топқа бөлінеді. (INPUT, PRINT) 3. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында Wordwall сервисінде құрастырылған «Барабан» әдісі арқылы түскен сөзге жақсы тілек айтады.
4 5.Білім алушы мына төменде берілген мәліметті оқиды: Python программасын интернеттен жүктеу алгоритмі: 1.Компьютердегі қолжетімді интернет браузерін іске қосу. 2.Іздеу жолына «Python программасын жүктеу» деп енгізу. 3.Шыққан сілтеме тізімдерінен тиімдісін жүктеу. 4.Жүктеулер бумасын ашып, Python программасын орнату. 5.Орнатылған программаны ашу. 6.Білім алушы алдыңғы іс-әрекет арқылы сабақтың тақырыбын айтады, мақсатымен танысады. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл Мадақтама сөздер |
https://wordwall.net/ru/resource/45001525 https://wordwall.net/ru/resource/45761931 Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-114-116 бет |
|||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Жаңа тақырып Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жаңа сабақты түсіну үшін мысал қарастыру. Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру.
1-тапсырма. (Жұптық жұмыс) 2-тапсырма. (Жеке жұмыс) 3-тапсырма. Постер қорғау. (Топтық жұмыс) Сабақты бекіту 10 сұрақтан тұратын тест алу. |
Білім алушылар рrezi.com web-сервисі арқылы жаңа такырып бойынша мәліметтермен танысады. Білім алушы 1-мысалды орындайды.
Б
І
І
Ә Әр топтың білім алушылары 3-тапсырманы берілген дескрипторы бойынша топтаса отырып орындап, постер қорғайды.
І ІІ топ – «Print» тобына тапсырма:
Білім алушылар ZipGrade қосымшасы арқылы 10 сұрақтан тұратын тест тапсырмасын орындайды. |
Мадақтама сөздер Дескриптор: - берілген математика- лық өрнекті рython тілінде жазады; -осы өрнектің мәнін табуға болатын программа құрады және қорғайды. 2 балл 1 балл Мадақтама сөздер
Дескриптор:
ды анықтайды және ережесін
айтады; 3 балл Мадақтама сөздер ҚБ:
65-84% 2 балл 0-64% 1 балл |
https://prezi.com/view/JXP2OqY7NkQKzdrPokCO/ Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-114-116 бет
Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-114-116 бет Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-114-116 бет |
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Рефлексия |
Б |
|
||||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулық 116 бет. Бірнеше сызықтық алгортим құрастырып келу. |
Үй тапсырмасын орындап келеді. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Сызықтық алгоритмдерді программалау. 6-сынып
Ашық сабақ. Сызықтық алгоритмдерді программалау. 6-сынып
№15 мектеп-гимназиясы
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді
(сабақ) жоспары
Сызықтық алгоритмдерді
программалау
(сабақтың тақырыбы)
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім: |
PYTHON тілінде программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Жүсіпбекова Айгүл Дүйсенханқызы |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
§22. Сызықтық алгоритмдерді программалау |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.3.2.1 Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Python тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазуды түсініп, программада қолданады. |
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Білім алуышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. 1.Сәлемдесу. Білім алушыларды түгелдеу. 2.Білім алушыларды топқа бөлу. 3.Психологиялық ахуал орнату. «Барабан» әдісі 4. «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы өткен тақырыпқа шолу жасау. 5.Жаңа тақырыпты меңгеруге дайындық жұмысын ұсыну. 6.Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру. |
1.Білім алушылар мұғаліммен амандасады. 2. Білім алушылар Python бағдарламасының функциялары арқылы топқа бөлінеді. (INPUT, PRINT) 3. Білім алушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында Wordwall сервисінде құрастырылған «Барабан» әдісі арқылы түскен сөзге жақсы тілек айтады.
4 5.Білім алушы мына төменде берілген мәліметті оқиды: Python программасын интернеттен жүктеу алгоритмі: 1.Компьютердегі қолжетімді интернет браузерін іске қосу. 2.Іздеу жолына «Python программасын жүктеу» деп енгізу. 3.Шыққан сілтеме тізімдерінен тиімдісін жүктеу. 4.Жүктеулер бумасын ашып, Python программасын орнату. 5.Орнатылған программаны ашу. 6.Білім алушы алдыңғы іс-әрекет арқылы сабақтың тақырыбын айтады, мақсатымен танысады. |
Әр дұрыс жауапқа 1 балл Мадақтама сөздер |
https://wordwall.net/ru/resource/45001525 https://wordwall.net/ru/resource/45761931 Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-114-116 бет |
|||
|
Сабақтың ортасы 25 мин |
Жаңа тақырып Сызықтық алгоритмдерді программалау. Жаңа сабақты түсіну үшін мысал қарастыру. Жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында тапсырмалар беру.
1-тапсырма. (Жұптық жұмыс) 2-тапсырма. (Жеке жұмыс) 3-тапсырма. Постер қорғау. (Топтық жұмыс) Сабақты бекіту 10 сұрақтан тұратын тест алу. |
Білім алушылар рrezi.com web-сервисі арқылы жаңа такырып бойынша мәліметтермен танысады. Білім алушы 1-мысалды орындайды.
Б
І
І
Ә Әр топтың білім алушылары 3-тапсырманы берілген дескрипторы бойынша топтаса отырып орындап, постер қорғайды.
І ІІ топ – «Print» тобына тапсырма:
Білім алушылар ZipGrade қосымшасы арқылы 10 сұрақтан тұратын тест тапсырмасын орындайды. |
Мадақтама сөздер Дескриптор: - берілген математика- лық өрнекті рython тілінде жазады; -осы өрнектің мәнін табуға болатын программа құрады және қорғайды. 2 балл 1 балл Мадақтама сөздер
Дескриптор:
ды анықтайды және ережесін
айтады; 3 балл Мадақтама сөздер ҚБ:
65-84% 2 балл 0-64% 1 балл |
https://prezi.com/view/JXP2OqY7NkQKzdrPokCO/ Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-114-116 бет
Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-114-116 бет Информатика. 6-сынып оқулық./ Г.И.Салғараева Г.А.Көпеева, Ә.Ә.Қаптағаева, А.Ғ.Юсупова – Нұр-Сұлтан: «Арман-ПВ» баспасы, 2020.-114-116 бет |
|||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Рефлексия |
Б |
|
||||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулық 116 бет. Бірнеше сызықтық алгортим құрастырып келу. |
Үй тапсырмасын орындап келеді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

.Білім
алушылар өткен тақырыптарды қорытындылау мақсатында
ілім
алушылар топ ішінде жұптасып, берілген 1-тапсырманы
топ – «Input» тобына
тапсырма:
р білім
алушы
топ – «Input» тобына
тапсырма:
ілім
алушылар Мentimeter онлайн-сервисі арқылы бүгінгі сабақтан алған
әсерлерін дауыс беру арқылы көрсетеді.












